Trénink sebeobrany v Brně


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trénink sebeobrany v Brně  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Trénink sebeobrany v Brně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sk


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pekne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na uklidnění ducha bych doporučil střelnou zbraň ... to ho uklidní na 100 %.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medwed


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:


Mno, není kung-fu jako kung-fu, že... Takhle ukliďnujeme ducha my :-)



Bohuzel at koukam jak koukam tak kung fu tam nevidim, spis zakladni prvky MT, Juda a obecne sportovnich veci. Coz me utvrzuje v mojem nazoru, to ze tomu rvani rikate kung fu je jina vec :)
_________________
Jen mě těší, že za ten pád letadla nemůžou kettlebely. Doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

medwed napsal:
Bohuzel at koukam jak koukam tak kung fu tam nevidim, spis zakladni prvky MT, Juda a obecne sportovnich veci. Coz me utvrzuje v mojem nazoru, to ze tomu rvani rikate kung fu je jina vec :)


Anebo b) to, co se běžně prezentuje jako kung-fu c) a co si ty pod kung-fu představuješ je jiná věc :-) můžu ti použité techniky v čínštině rozepsat.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medwed


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:


Anebo b) to, co se běžně prezentuje jako kung-fu c) a co si ty pod kung-fu představuješ je jiná věc :-) můžu ti použité techniky v čínštině rozepsat.


ok najdi mi v kung fu to jak jeden toho druheho haze na uchi matu

Navic b) a c) je totez, to co se bezne prezentuje pod pojmem kung fu je to co si ja pod tim pojmem predstavuju, tak samo jak je pro me rohlik rohlik proto ze uz sem videl x rohliku a bezne je tak oznacuje vetsina lidi. To ze prijde nekdo a zacne mi vysvetlovat ze to co ja mam za loupak (a vetsina lidi taky) je ve skutecnosti rohlik muze byt pravdou, ale bohuzel me o tom nekdo tezko presvedci kdyz vidim ze zbytek lidi tomu rika stejne jak ja.

Takze se nezlob na me, ale spis na ty ostatni lidi co prezentujou u nas a po svete kungfu kdyz co si ty pod kung-fu představuješ je jiná věc :-)
_________________
Jen mě těší, že za ten pád letadla nemůžou kettlebely. Doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patryc


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To vypadá taky dobře

Úplně z toho to uklidnění a harmonii cítím
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iban


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 4:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V Brne bohužiaľ nepoznám žiadneho trénera ktorý trénuje účinný boj z zblízka (sebaobranu),ale osobne poznám Stana Gazdu a jeho systém pro defence je vynikajúci.
Keby Vás bolo viac ktorí by mali záujem,môžete sa so Stanom skontaktovať a dohodnúť nejaké semináre v Brne,myslím že by to nebol problém.
kód:
http://iaodg.cz/founder-iaodg/



Naposledy upravil iban dne st září 02, 2015 5:12 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

medwed napsal:
ok najdi mi v kung fu to jak jeden toho druheho haze na uchi matu


Nevím, co je to uchimata, každopádně přehozů a zápasnických technik mají čínsko-mongolská bojová bambilión. Googli "Shuai-Jiao", "Shuai-Chiao", "摔跤", 摔角", "Sanda", "Sanshou", "散打"

medwed napsal:
Navic b) a c) je totez, to co se bezne prezentuje pod pojmem kung fu je to co si ja pod tim pojmem predstavuju, tak samo jak je pro me rohlik rohlik proto ze uz sem videl x rohliku a bezne je tak oznacuje vetsina lidi. To ze prijde nekdo a zacne mi vysvetlovat ze to co ja mam za loupak (a vetsina lidi taky) je ve skutecnosti rohlik muze byt pravdou, ale bohuzel me o tom nekdo tezko presvedci kdyz vidim ze zbytek lidi tomu rika stejne jak ja.


Špatná analogie - rohlík je rohlík, opravím: Do "posilování" patří patří čtyřkilová růžová činka a těžký deadlift, chápeš?

medwed napsal:
Takze se nezlob na me, ale spis na ty ostatni lidi co prezentujou u nas a po svete kungfu kdyz co si ty pod kung-fu představuješ je jiná věc :-)


Co prezentujou "ostatní" je mi naprosto šumák - tak jako mě nezajímá naprostá většina "posilování", tak mě nezajímá naprostá většina "kung-fu". Byl jsem v Číně všehovšudy 9x, vždy jen a jen cvičit - a viděl jsem spoustu srágor (a spoustu srágor v minulosti cvičil), a spoustu parádního kung-fu.

Kolikráts byl v Číně Ty? 0?

Takže se na mě nezlob :-)

A tady máš jedno video jen s našima zápasnickejma technikama:

_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medwed


PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK prejdu do tvoji retoriky. Me je naprosto sumak kolikrat si byl v cine a nepotrebuju jezdit do ciny abych si udelal nazor na kung fu. To stim posilovanim je mozna tvuj pohled na vec (a pustit tohle video 100 lodem co maji slusny prehled o boj sportech a fat jim moznosti tak kung fiu nezvoli nikdo..) takze asi tak navic ale jak me nekdo rekne delam kung fu tak vidim ty tanecni pohyby co dela ten kluk na tom videu prvnich 9 sekund. Nemuzu za to a tak to je. Jinak vase zapasnicke techniky ldy bporec vi ze by se hodilo padnout tak padne hodnotit nebudu treba casem zacnete zavodit v nakem sportu a prijde verifikace... Zacinam uz si pripadat jak ve starem cinskem filmu "moje kung fu je lepsi nez tvoje kung fu tak uz to kaslu..."
_________________
Jen mě těší, že za ten pád letadla nemůžou kettlebely. Doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 6:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"Se žábou ve studni se lze těžko bavit o světě."
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medwed


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
"Se žábou ve studni se lze těžko bavit o světě."


Klobouk dole. Tolik sebereflexe sem u tebe na tomto foru jeste nevidel. Plne s tebou souhlasim diskuze je dale zbytecna.
_________________
Jen mě těší, že za ten pád letadla nemůžou kettlebely. Doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OK


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 8:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dle mých zkušeností je účinnost každého bojového umění (sportu), dána způsobem nácviku. V podstatě ve všech bojových uměních na světě najdeme přímý úder, obloukový kop, atd. Pokud budou cvičenci tradičních bojových umění jako např. kung fu nebo karate, používat při tréninku lapy, odražeče, budou trénovat plnokontaktní sparring, pak nevidím jediný důvod proč by nemohlo fungovat téměř cokoli. Taktéž dohadovat se o tom, jestli je to ještě kung fu nebo ne, je hloupost. Jak jsem řekl, ty techniky tam jsou, tak proč by nebylo? Název pro přímý úder či jinou techniku najdeme jak v japonštině, tak čínštině.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hlavne vsechna tradicni BU vznikla z realne potreby sebeobrany a boje na zivot a na smrt. Zpochybnovat ucinnost stylu, ktere bezne slouzily k boji a vzajemnemu zabijeni se je naprosto ignorantske a smesne. Stejne tak znevazovat ,,duchovni,, stranku u vychodnich stylu je hloupost, protoze byt schopny nejak rozumne reagovat, kdyz na vas bezi typek s metrovym mecem to vyzaduje hodne psychicke odolnosti.

To, ze se dneska wu-shu prezentuje tak jak se prezentuje (extremni pripad je treba tai chi) je sice skoda, na druhou stranu malokdo potrebuje nekoho na ulici zabit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, sk : 100% souhlas, pánové.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vacamar


PříspěvekZaslal: pá září 04, 2015 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sk napsal:
Tak hlavne vsechna tradicni BU vznikla z realne potreby sebeobrany a boje na zivot a na smrt. Zpochybnovat ucinnost stylu, ktere bezne slouzily k boji a vzajemnemu zabijeni se je naprosto ignorantske a smesne. Stejne tak znevazovat ,,duchovni,, stranku u vychodnich stylu je hloupost, protoze byt schopny nejak rozumne reagovat, kdyz na vas bezi typek s metrovym mecem to vyzaduje hodne psychicke odolnosti.

To, ze se dneska wu-shu prezentuje tak jak se prezentuje (extremni pripad je treba tai chi) je sice skoda, na druhou stranu malokdo potrebuje nekoho na ulici zabit.


Tleskám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trénink sebeobrany v Brně Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: