.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - .  Úvodní stránka -> Ostatní -> .
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukin99


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 9:10 am    Předmět: . Odpovědět s citátem

Cca před 4 měsíci jsme koupili auto od pana X, asi za 5 týdnů nám přišel dopis od exekutorského úřadu o poskytnutí součinosti z důvodu že pan Y (majitel před panem X) nemoh s vozidlem nakládat, což udělal.Všechny dokumenty jsme samozřejmě zaslali (kupní smlouva, techničák..).Nyní nám bylo sděleno, že automobil jde do dražby a když jsme se bránili, že s panem Y nemáme nic společného a o jeho finančních problémech jsme ani nemohli vědět, bylo nám řečeno ať se obrátíme na právníka, že pro auto si někdo příjde a hotovo. Je nějaká možnost jak to vyřešit? Máme dítě a úspory jsme vrazili do toho auta, cca 300 tisíc.Diky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nerad ti to rikam, ale asi mas smulu
podle nasich zakonu, pokud s autem nemohl nakladat, tak prodej neplati
muzes vyzadovat nahradu po panu X, ale to je tak vsechno
lepsi se si pred koupi auto proverit
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

on je nejaky "katastr nemovitosti (automobilu)" ? jakoze si to nekde muzes zjistit ? navic pres prostrednika, to nevim jestli uhajis na podvod, jak to mas jako vedet ..
a tohle neni to "nabiti v dobre vire" ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukin99


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Auto jsem si samozřejmě prověřil (Vin) a i majitele od kterého jsem vozidlo kupoval, ale fakt mě nenapadlo si prověřit takovéto detaily ( všechny majitele, exekuci auta...), protože jsem si myslel že by auto nemohlo být ani převedeno, ale je to bordel a nic jinýho. Z mého pohledu si mohu vzít tedy půjčku půl milionu, zastavit auto, které následně prodám a člověk který koupil zastavené auto má smůlu a já jsem z toho venku..... Bordel
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle není otázka na diskusní fórum tady, ale pochopitelně ihned (ihned) na právníka, který může pomoci i od toho, aby Ti teď auto - byť třeba jen dočasně - vzali.

Jinak doporučuji tento článek (odstavec "Věci, které veřejně evidovány nejsou"):
http://obcanskyzakonik.justice.cz/vecna-prava/konkretni-zmeny/moznost-nabyti-vlastnictvi-od-neopravneneho

Citace z něho:

citace:
Ten, kdo získal věc od osoby, která sice nebyla oprávněna vlastnické právo převést, ale nabyvatel byl vzhledem ke všem okolnostem v dobré víře, že k tomu oprávněna je, se přesto stane vlastníkem. Dobrá víra nabyvatele se předpokládá (ten ji nemusí prokazovat).


Ale určitě to bude mít a má (viz i další texty v článku) milion háčků, tzn. advokát je dle mého jediná cesta k možnému řešení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja to bral podle realneho prikladu
kamarad takhle koupil motoru, v ceskem bazaru
mel ji cca dva roky, az jednou, pri vyletu do nemecka (mozna rakouska-nejsem si jisty) pri silnicni kontrole prisli na to, ze je motorka kradena
zabavili mu ji
a ma ho*no
zkousel se soudit s bazarem a uz cca 5 roku je vec odlozena
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoznačně se obrátit na právníka, tady na fóru to těžko někdo vyřeší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukin99


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 7:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem měl schůzku s majitelem od kterého jsem auto kupoval, a ten neměl tušení že auto je v exekuci (znám se s ním už pár let a věřím mu) a domluvili jsme se že zítra na toho zmetka co to vše způsobil vlítnem aby to začal rychle řešit a pokud to nepůjde ani touhle cestou je známý ochoten to semnou vyřešit, ať už že auto vykoupí z dražby, nebo mi vyplatí peníze které jsem do auta investoval a on si to už s dotyčným ,,vyřídí".Oba se chceme vyhnout soudu a jednání s právníky, kvůli času a dalším financím, to je až poslední možnost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - .
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: