BU pro dítě


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - BU pro dítě  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> BU pro dítě
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
madball


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já třeba pro kluka uvažuju začít nějakým plaváním. Vůbec bych se nebál nějaké gymnastiky pro děcka nebo třeba nějakýmu tancování pro děti, protože se přitom naučí dítě přirozeně ovládat tělo. Prostě něco, co je hodně všestranný. BU mi připadá moc strnulý.
Za sebe bych třeba i vyzdvihl Sokol. S bráchou jsme chodili do oddílu sokolské všestrannosti a dostali jsme tam základy gymnastiky, atletiky a různých sportů, což považuju za mnohem lepší než nějaká přímá zaměřenost v nízkým věku. Spíš bych potom nechal dítě na základě toho vybrat, co ho baví.
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Čistě ze zvědavosti .... a který sport by preferoval on? Nebo alespoň rámcově skupinu sportů?

Pokud mu to je celkem jedno, tak bych preferoval všestrannost, ať si toho zkusí co nejvíce, a pak se časem rozhodne.

Další věc je dostupnost v okolí, resp. kvalita toho, co v okolí vůbec dostupné je.

Osobně nemám rád úderové BS u malých dětí, a i na ty ostatní má v 5 letech dost času. Pokud by jooo chtěl, tak bych mu nijak nebránil, ale když si pár let počká, tak mu rozhodně nic neuteče.


K té zvědavosti. Roky, intelekt a možná i děti Yggu sám máš, takže ti je jasné, že s pětiletým dítětem to je těžké. Na jednu stranu je těžko se s ním "dospěle" bavit o tom, co by ho bavilo (v našem případě běhat, boxovat, dělat přemety, být policajtem, střílet z pistole), na druhou stranu se při snaze dopřát mu více aktivit na rozhodnutí dostáváme k tomu, že týden má sedm dnů a těžko na každý den našroubujem něco, co by mohl zkoušet, zda ho to nechytne.

Tím se u sportu dostáváme k úvodu tématu. Na všestrannost je Sokol. Chodí tam s bratrancem, sestřenicí a vyblbne se tam od gymnastiky, po fotbal, atd. Už teď po cca třech týdnech je vidět, jak zlepšil koordinaci, sílu.

Dostupnost BU v okolí jsem taky uvedl výše. Karate je na tom nejlíp, hlavní trenér má pod palcem i českou reprezentaci, aikido i judo je v pozadí, ale v obou BU je dobrá parta a normální trenéři i kolektiv.

No každopádně to lámat přes koleno nebudeme, to je jasné.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím jak často ten Sokol mají, ale jak jsem psal, u tak malého děcka bych se držel všestrannosti, a zase to nějak nepřeháněl. Nemyslím s pohybem/sporty, ale s organizovanou formou. 1-2x týdně stačí bohatě.

Není to o tom se s ním na dané téma nějak seriózně bavit, ale nechat ho ať si něco zkusí a jednak koukat jaké na to má dispozice, jednak jak jej to baví. Pokud bude chtít, ať to zkusí dělat, pokud ne ... nebo nebude nějak moc nadšený ... tak zkusit něco dalšího. Čím víc toho vyzkouší, tím líp. Protože tím větší šance, že fakt bude nakonec dělat něco, co on sám dělat chce.

BS bych začal řešit až tak v deseti.

Na druhou stranu, je to tvoje dítě a co já ti do toho budu kecat. Spíš mám z celé téhle diskuze pocit, že ty jej na nějaký BS ... s BU jděte všichni někam ... dát chceš, a sem sis přišel spíše pro potvrzení svého názoru/touhy. Ale pocit to může být mylný, o tom žádná.

BTW ... taky je pravda, že můj pohled na sport je z jistých důvodů možná celkem specifický, a moje názory na výchovu dětí někdy poněkud neortodoxní.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:

Dostupnost BU v okolí jsem taky uvedl výše. Karate je na tom nejlíp, hlavní trenér má pod palcem i českou reprezentaci, aikido i judo je v pozadí, ale v obou BU je dobrá parta a normální trenéři i kolektiv. .


V tom případě bych volil karate, jak jsem již psal, já začal v 5 letech, byla to sranda, kolektiv super. V začátcích jsem chodil 2x týdně, později 3x týdně (jeden trénink se zápasilo), co se týče všestrannosti jak tu píšou, tak jsem byl spokojen, měl jsem fyzičku, byl jsem ohebnej a celkově zpevněnej. Nehledě na psychickou stránku kde se člověk naučí řešit v klidu různý situace. V pubertě jsem pak zkoušel jiný bojový sporty a všude se mi karate hodilo. Pokud je rozumný trenér tak je to super ;)
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - BU pro dítě Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: