Mám v tom chaos


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mám v tom chaos  Úvodní stránka -> Crossfit -> Mám v tom chaos
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bubenak


PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 8:25 am    Předmět: Mám v tom chaos Odpovědět s citátem

Ahoj,

Byl bych vděčný kdyby mi to někdo celkově objasnil.

Co se týče Crossfitu mám v tom neuvěřitelný chaos, Chci s Crossfitem začít, pročetl jsem tedy různé stránky, fora ale mám pocit, že se to celé nějak kříží a informace a názory spolu vždy nesouvisí.

Rád bych si v tom udělal pořádek ať do toho můžu jít s jistotou že dělám vše správně.

Trochu vás se mnou seznámím. Je mi 22 let, o cvičení toho vím tak nějak dost, pohybuji se v tomto už nějaký ten pátek ale spíše jsem se vždy zaměřoval na objemový trénink. Mým cílem je vypadat asi jako každý Crossfiter, být flexibilní , rychlý , mrštný, pružný a celkově se cítit dobře. Nekouřím, nepiju avšak moje fyzička je na bodě mrazu. Měřím cca 187 cm a vážím cca 90 Kg. Jsem chudší postavy

Nechci žádné odkazy na další a další stránky kde je to opět vše znova uváděno, chci pouze odpovědi na moje otázky.

Jak dlouho by měl čistý trénink trvat ? ( Někde jsem četl že 50 min a někde zase že maximální hranice je 30 minut.) Připadá mi to prostě málo, chci se tomu věnovat více a vžít se do toho a né že si za den odcvičím 30 minut intenzivního tréninku a pak celý zbytek dne jít maximálně na kolo nebo si zaplavat a nebo zbytek dne nedělat nic :X

Co vlastně jíst? Zaměřit se tedy hlavně na bílkoviny + ovoce, zelenina a méně karbohydrátu ? a co luštěniny, tuky? Můžete napsat typické Menu pro 2 - 3 dny?

Crossfitem se nezvětšuje objem svalů? ( Někde uvádí že Crossfit není pro růst svalů ale spíše na zvýšení síly a fyzické kondice. Dobře to bych pochopil ale proč tedy vypadají všichni Crossfiteři tak namakaně ? To z nich přece musel udělat Crossfit a nebo každý namakaný Crossfiter cvičil několik let objem svalů a pak se dal na funkční trénink? :X Znamená to tedy, že když jsem chudé postavy a nijak zvlášť mi svaly nevynikají a začnu dělat Crossfit, tak budu vypadat pořád stejně? tělo se sice zbaví tuku a tím svaly vyniknou ale nebudu vypadat hloupě když mé svaly jsou v podstatě menší??

Jak často cvičit? Chtěl bych cvičit 4 x týdně - Je to málo ? Hodně ?

Samotný trénink - Budu cvičit doma, mám k dispozici různá závaží i činky (ty ale nejspíš nebudou moc potřeba) a celkem volný plac, byl bych rád za nějaké různé cviky, pomůcky co bych doma mohl využít a zapojit do tréninku. Mám hrazdu, benchovou lavici, velkou tyč, EZtku + 2 jednoručky.

Hudba - Co posloucháte za hudbu při cvičení? Chápu že nějakou rychlejší nadupanější ale bodl by mi nějaký lepší playlist ( na youtube jsem většinou našel spíše uspávající "Motivation Music" :D )

Pauzy - Pochopil jsem správně, že by v tréninku neměla byt v podstatě žádná pauza? Prostě udělat cvik A ihned přejít na cvik B poté cvik C pak zase hned A a takhle po celou dobu tréninku? nebo jít Cvik A poté B poté C - nějaká doba pauzy a znova jít cvik A, B ,C ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo chlapce, bez cteni to nepujde
http://crossfit.com
http://www.xxtremearena.cz/index.php
http://www.zeleznakoule.cz
ale aby nerekl, ze jsem svine, zkusim napsat aspon par slovicek (ale nejlepsi by bylo, kdyby jsi zasel do nejake "CF garaze" kde ti ukazi jak techniku cviku (a ver tomu, ze bez toho je skoro nemozne se ji naucit sam a nezranit se) a reknou vic)

Cisty trening :zalezi, co si pod tim predstavujes, pokud beres, ze mas vic treningu behem jednoho dne, a v tem konkretni trening mas naplanovany jenom nejaky WOD (Diane,Elizabeth,karen, Grace), tak bez rozcvicky to muzou byt jenom 2-5minut
pokud je to celkovy trening, kde se zahrejes, projdes si techniku treba trhu, pak das nejake drepy na silu, pak se vystavis na WODU, das nejake kopmenzacni cviky a protahovani, muzes se klidne dostat na 2hodiny

Co jist: k CF se nevaze zadna prima dieta, aspon jsme si toho v globalu nevsiml, ale dost lidi "veri" na Paleo, WD a pod., podle me obecne plati, ze poradna vyziva pomaha regeneraci, takze jestli budes dobre fungovat na domacim sadle a skavrkach, neni duvod se jim vyhybat...na druhou stranu si myslim, ze obylne klicky ti stacit nebudou a vykony pujdou do haje

Objem svalu: ano, cf neni system, kde by slo o objem svalu, byt k nemu dochazi, je to jako s behem, maratoncum taky primarne nejde o to, aby vazili 45kilo i s posteli
je to jako u vzperacu a gymnastu, pouzivanim svalu ke zvedani zateze se proste zvestuji

Frekvence cviceni: zase je to individualni, nekdo ma volnou prac dobu, pripadne idealni podminky a v takovem pripade muze stihat treba 20 kratkych treningu tydne, nekdo ma rodinu, narocnou praci, nedostatek casu...a je pro nej vyhra urvat se na trening 3x tydne...jde o to, ze v obou pripadech musis ten trenind planovat chytre, aby ses bud nepretrenoval, nebo aby jsi nic neodstrcil do pozadi (ted nemyslim treba zanedbavani lytek a bicepsu, jako spis zanedbavani dynamicke nebo vytrvalostni slozky nauroven neceho jineho)

Trening: hrazda, bradla, kruhy, KTB, stojan na drepy, gumy na zem, svihadlo, velka nakladaci cinka, mozna snad nejaka ta jednorucka na trhy a kompenzaci

Pauzy: tady pletes jabka s hruskama, ve WODu idealne pauzy nejsou (nejsou-li primo soucasti), ale pokud trenujes treba trhy, snatche, jerky tak mas mezi jednotlivyma opakovanima klidne vteriny a mezi seriema cele minuty

docela jsme se rozepsal, snad jsem nenapsal zadnou blbost, nejsem cf trener, jenom fanda, co se o neco podobneho taky pokousi
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bubenak


PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 3:02 pm    Předmět: k Odpovědět s citátem

Dobrá tedy, Děkuji za cenné rady.

Bych byl však rád kdyby se ozval ještě někdo jiný se svými názory a informacemi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LiffEX


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja osobne jsem presel z klasickeho treninku (splity, rutiny, apod) ke crossfitu. Byla to zmena, zmena je neco noveho a to me nakoplo. Neskutecne me to bavi a snazim se tomu venovat dost casu. Chci zacit trenovat 5x tydne (3dny+1 den volno, 2dny a 1 volno) tzn utery a patek volno.
Nikdy jsem se ve fitku moc neflakal a to jen proto, ze jsem cvicil vzdy sam bez sparringa ( nemas s kym kecat 😂)
Strava? Nijak extra jsem to nemenil, zacal jsem spise vice snidat a dopoledne svacit (ovoce, vlocky...)
Cviceni? Intenzivnejsi, inspiruju se z ruznych webu (treninky). Lepsi warm-upy, silova cast a pak nejake WODy.
Mesic jsem byl pod dohledem certifikovaneho trenera na crossift ( techniky ) . Zjistoval jsem co a jak a nakonec jsem u toho i zustal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bolgi


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No neviem kde si prisiel na to, ze vsetci crossfiteri vyzeraju namakane. To je uplny nezmysel. Drviva vacsina rekreacnych crossfiterov vyzera horsie ako rekreacni kulturisti (myslim beznych navsetvnikov posilnovni). Dokonca velka kopa z nich ani len nevyzera ze cvici. Crossfit ti naozaj nepomoze k velkym svalom. Je to uz z principu, ze cf je vysokointenzivny trening, kde svaly spotrebuvavaju obrovske mnozstvo kyslika. A preto je pre telo nevyhodne si vydrziavat svaly, ktore tento kyslik spotrebuvaju. Vsimni si napriklad ruky bezneho crossfitaka, skoro vzdy budu tenke a male (oproti beznemu bodybuilderovi). Lebo napr. velky biceps on naozaj nepotrebuje, ba co viac, je mu na pritaz.

Samozrejme, ze ked sa pozries na postavy borcov z CF games, tak ano, vyzeraju, ze cvicia, ale vsimni si, ze aj oni maju vacsinou daleko od postav bodybuilderov a to su geneticky nadani jedinci, s chemickou podporou a treningami, ze by si sa pogrcal len keby si ich precital.

Ak chces mat namakanu postavu, bez siloveho treningu a vyvazenej stravy to nepojde. CF je super a mam ho rad ale zo samotnych wod-iek ti svaly nenarastu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to ano, ale nikto kto robi cf sutazne nerobi iba wody
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bolgi


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasne, ale ja som pochopil ten prispevok tak, ze dotycny si mysli, ze prave z wod-ov rastu svaly
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Crossfit doma nenacvičíš, potřebuješ dobrého trenéra, specializovanou posilovnu (ne běžnou komerční) a systematickou přípravu. A je to běh na dlouhou trať, roky, ne měsíce.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doma se mu da vyrazne pomoci
V gymu staci 2 x tydne trenovat vzpirani
Doma muze shybovat,klikovat,swingovat a treba anglicakovat do bezvedomi
Cest je hodne...
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jo, blbiny s vlastním tělem a kettlebellem může dělat doma. Ale bez trenéra na vzpírání, nějaké základní silovky a dobrého dlouhodobého programu to nepůjde.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dm683


PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, pokusim se ti odpovědět z mojí zkušenosti.

Podle mě je nejdůležitější, když s CF začínáš, říct, co od toho vlastně chceš. Podle toho budou pak mít všechny tvoje otázky jinou odpověď. Já ti odpovim v dvou základních skupinách lidí (nebo aspoň nejvíc se vyskytujících v boxu). A podle toho musíš i CF brát.

1. CF jako cvičení pro velkou veřejnost, kdy nejde o žádně výsledky, něco jako kruháč. Lidi cvičí proto, aby cvičili. Jako když ženský choděj na aerobik, kdokoliv na kruháč, na spinning. CF jim pomůže k lepší síle, kondici, vytrvalosti, od přebytečných kil. A toť vše.

2. CF jako závodní a výkonnostní sport. To snad mluví samo za sebe. Musíš se věnovat všem aspektům síle, vytrvalosti, obratnosti, šikovnosti... člověk v boxu tráví mnohem víc času a věnuje tomu mnohem více úsilí. Sranda je, že k tomu, aby byl člověk v CF dobrej, mu samotná CF cvičení nestačí. Jinak samozřejmě žádné závody nejsou povinnost, jde jen o přístup.


Jak dlouho by měl čistý trénink trvat ?
To, proč jsi našel různé odpovědi je způsobeno problémem v chápání základních výrazů a taky tím rozdělením CF.
Rozlišuj základní výrazy: WOD- workout of the day- to je vše, co daný den cvičíš, proto se tomu taky řiká tak, jak říká. Ovšem dost lidí si to plete s Metconem- metabolicko-kondiční cvičení, základ CF. Důvod, proč si to lidi pletou je ten, že to může být to stejné.

Udám příklad z obou skupin:
1. Běžný CF cvičenec přijde do boxu (rozuměj tělocvična, kde se CF cvičí), dá si nějaký warm-up na zahřátí, pak metcon, který trvá třeba 15 minut. A pak jde domů nebo se předtím ještě protáhne třeba. Pak WOD=metcon.

2. Já třeba přijdu do boxu, protáhnu se, zahřeju se. Dám si první část tréninku na sílů, třeba včera jsem si dal 7 sérií mrtvoly, 4 serie bulharskejch dřepů, 4 serie čelních dřepů, pak jsem si zajel 15 minutový metcon, chvíli se vydejchal a šel trénovat skill - chůzi po rukou. A pak jsem šel domu. Metcon byl těch 15 minut, WOD (strength, metcon, skill) mi trvalo 1h40m.

Proto jsi četl, že ta max hranice je 30 nebo 50 minut, to se týká vyloženě metconů... ničemu jinýmu se meze nekladou. Já si sám za sebe dávám 60% metconů 7-12 minut, 20% 0-7 minut a 20% 12+ ... a klidně to může bejt 1000 angličáků na čas, což mu zabere 4 hodiny.

Co jíst? Jez co chceš, k žádnýmu sportu se nikdy nevztahovala žádná konkrétní dieta, že CF jedi paleo, aby si mysleli, že jsou něco víc? Na tom nesejde, jez, co vyhovuje tobě. :)

Zvětšuje CF objem svalů? Samotnym CF cvičenim (metconama) samozřejmě zvětšuje, ale v mnohem menší míře než u kulturistickejch nebo silově objemovejch tréninků. A proč všchni crossfiťáci vypadaj tak namakaně? Protože nikdo necvičí jen crossfitový metcony. Všichni jedou silový tréninky spolu s kondičníma/ silově vytrvalostníma. Jak jsem už řekl, aby byl člověk v CF dobrej, tak mu rozhodně jen cf treninky nestačej.

Jak často? To je jen a pouze na tobě stejně u jakýhokoliv jinýho cvičení, ale tak aspoň 2x-3x by to chtělo, že? :D Zá osobně jedu 5 dní a vyhovuje mi to, když mám rest day, tak jdu třeba na brusle, plavat, na stěnu, jogu nebo prostě cokoliv, nebo se jen válim doma.

Samotný trénink ... k němu se vyjádřim pozdějc, teď teda k nářadí a náčiní...
Základ: Velká činka, dostatek kotoučů; kettlebell; hrazda; švihadlo;
Dále: plyobox, medicinball, jednoručky, stojan, lavička, kruhy, bradla, zátěžová vesta, ale základ je jasnej.

Hudba pusť si gymradio a máš to bez starostí, mně je hudba vcelku jedno. :)

Pauzy Tady jsme zase u metconů/ wodů ... ve wodu můžeš mít pauzy jak chceš, podle toho, co zrovna cvičíš u metconu pauzy nejsou, tam jedeš pořád v kuse za co nejlepším výkonem. (Výjimkou je metcon OTM neboli EMOM ... na minutu. Kdy jedeš v jedný minutě určitej počet cviků a zbytek času odpočíváš ... např. jedeš pět powersnatchů po dobu deseti minut. Takže první minutu je zvládneš za 12 vteřin a 48 vteřin odpočíváš, druhou za 14 a 46 odpočíváš atd....)

No, co k tomu říct jinak... co a jak budeš cvičit je na tobě. Jestli vyloženě CF treninky jenom nebo něco navíc. Jak jsem řikal, rozmanitosti se meze nekladou. Já jedu 5x tejdně, pokaždý sílu... 2x nohy, 2x ramena, 1x mrtvolu + bench a přítahy v předklonu, 3x tejdně jedu shyby, 4x tejdně trénuju vzpírání, každej den něco málo navíc na břicho, občas si dám něco izolovanýho na biceps. Každej den metcon... v něm pravidelně střídám metaboliku (veslo, běh švihadlo) s gymnastickema cvikama (všchno s vlastní vahou) a vzpěračskejma cvikama (všchno se závažim). Občas si jen vezmu plyobox a agility žebřík a skáču jsi jak blbeček sem a tam. :D

Pokud chceš začínat a ty cviky neznáš, tak výrazně doporučuju najít si někoho, kdo tě to naučí, protože se u toho dá dost ublížit, navíc, když se to jede "na max"... na max čas, na max opakování... bohužel většinou na úkor správný techniky a dopadá to velice zle.

Snad jsem ti nějak pomohl, píšu asi dost zmatečně, ale je toho tolik.... :D Ptej se dál, kdybys něčemu nerozuměl. :)
_________________
Co nejde silou, půjde ještě větší silou. No retreat, no surrender.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Najlepšia rada.. choď do kvalitného CF boxu :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:00 am    Předmět: Re: Mám v tom chaos Odpovědět s citátem

Bubenak napsal:


Crossfitem se nezvětšuje objem svalů? ( Někde uvádí že Crossfit není pro růst svalů ale spíše na zvýšení síly a fyzické kondice. Dobře to bych pochopil ale proč tedy vypadají všichni Crossfiteři tak namakaně ?

Si viděl zrovna nějaké co si dávají jehlu do zadku ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

"CrossFit" je z definice "chaos" :-)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
"CrossFit" je z definice "chaos" :-)

ale, ale, ale...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mám v tom chaos Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: