Piškoty Opavia


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Piškoty Opavia  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Piškoty Opavia
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2015 9:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak je to dáno jinou legislativou? Nebo v těch obchodních řetězcích ví, co si můžou dovolit a jak je to lidem asi jedno. EU v tomto nemá žádné otravné nařízení? EU dokázala asi jen jedinou věc dobře ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 6:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.stream.cz/adost/10007849-piskoty-senzorika#nejnovejsi

No jo - špatně to zvládají kluci polský.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
https://www.stream.cz/adost/10007849-piskoty-senzorika#nejnovejsi

No jo - špatně to zvládají kluci polský.

"...Opavia je tradiční český výrobce.. " Mají smysl pro humor v Kauflandu.
Řekl bych, že kluci na PR v Mondelezu mají teď hodně propocené košile
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

židle CEO Mondelezu se kvůli piškotům nebezpečně rozkývala...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vysokoobratkovy zbozi se vesmes resi kvartalne, takze Mondelezu je to ted defakto u prdele. Pokud ovsem tlak verejnosti a nezajem o zbozi vydrzi jeste po novem roce, tak pak verim, ze se muze neco dit a klicaci Opavia budou asi hodne ve stresu...

Jinak Kaufland zabil slusne :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 1:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jsem strašně zvědavej na tu chemickou analýzu..., když si vzpomenu fakt na ty piškoty starý, kupoval jsem pak už jenom to 240 g balení, nasypal jsem to velkýho kelímku nějakého jogurtu a žral, jak to krásně nasáklo, nebo s čajem, jsem ty piškoty ponořoval do čaje a pak je sežral, to byly časy..., já chci starý piškoty vyrobené v ČR

POJĎME UDĚLAT DEMONSTRACI NA VÁCLAVÁKU V SOBOTU, ZA STARÉ PIŠKOTY OPAVIA...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sedita dělá taky slušné piškoty (prodávají je i v Globusu pod značkou Korekt). Velmi podobné původnímu originálu.

Nové piškoty od Opavie nekoupím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to globalny tah, polku vyroby z europy stahuju do polska takze to pocitia asi az o rok
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flink


PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2015 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jezdíme jednou za měsíc nakupovat do Rakouska. Vyplatí se to. Musím začít u přívětivějších prodavaček, méně natřískaný obchod, kde se jako hovádka kupodivu chovají zrovna Češi, vstřícnější ceny, slevy jsou opravdu slevy. Kvalita jen třeba pracího prášku je opravdu vyšší, co do funkce i do vůně. Všechno samozřejmě levnější není, ale pokud se podívám třeba jen na rajčata ve vaničce za 50 korun v Kauflandu (a Kaufland v Brně patří k tomu lepšímu), musím konstatovat, že v tom rakouském nelítají kolem žádné mušky ani z nich nevytéká jakési cosi nedefinovatelného
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2015 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

robim to rovnako z domu do najblizsej billy/sparu v rakusku to mam 6km, takze este pohoda. Urobim vzdy vacsi nakup, natankujem, a s dobrym pocitom naspat
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kauza Piškoty dovedená ad absurdum
https://www.stream.cz/adost/10007880-piskoty-chemie#nejnovejsi
obsahují nasycené mastné kyseliny!!! co by asi kurva měly obsahovat, když jsou v tom žloutky?
obsahují sacharidy, někdy míň (špatně, ošidili nás!!!) někdy víc (budeme tlustí!!!)
obsahují bílkoviny, asi tak 2 gramy na sto!!!

doprdele je to bílá mouka s cukrem a vajíčkem, něco jako bábovka, mazanec a další sračky, tyhle věci určitě nelze považovat za racionální nebo zdravou výživu, takže řešit, jestli někdo ošidil a přidal tam o vajíčko navíc nebo o lžíci cukru je naprosto zcestné! a na konci doktorka přiznává, že to pravděpodobně ti poláci jenom neumí, než že by něco šidili...

btw. české piškoty se dělají v Posku a polský Omnadren se dělá v Praze
takže jsme si kvit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Celou tuhle kauzu na Adost sleduju a nechci se absolutně zastávat Mondeléz, ale v tomto případě už to Tuna trochu přehnal. Já naprosto souhlasím s tím, že to chutná hrozně a jen ať to lidi nekupujou, nehledě na to jak se Mondelez chová.

Ale vadilo mi to poslední video. Ono to totiž nějak nevyšlo... respektive předpokládám, že čekali, že tam budou nějaký výrazný rozdíly a oni řeknou "tak a teď s pravdou ven" - jenže ono to bylo přesně naopak, rozdíly tam víceméně nebyly.

No a vadilo mi, jak se i přesto snažili zdůraznit aspoň to málo co tam bylo. Například tam několikrát zdůraznili o kolik se to lišilo od původních, tuším to bylo nějakých 0.2g a přitom pak o chvíli později u jiných byla odchylka nějakých 0.5g a na to jen řekli, že je to naprosto v normě a záleží na šarži...

Čili já věřim tomu, že je to spíš o tom jak to vyrábí a o zvyku, už to že to jinak vypadá, prostě je to hodně o tom co si člověk vsugeruje a stejně tak ten senzorický test - ono to taky mohlo být dost zkreslený, protože u těch nových je zcela unikátní tvar, čili i když to neměli popsané, tak věděli, který to jsou a dopředu měli předsudky o kvalitě. Když před někoho postavim lahev vína a řeknu že stála 10 tisíc a naliju do ní nějaký patok za 40 korun, bude mu chutnat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jachym napsal:
Celou tuhle kauzu na Adost sleduju a nechci se absolutně zastávat Mondeléz, ale v tomto případě už to Tuna trochu přehnal. Já naprosto souhlasím s tím, že to chutná hrozně a jen ať to lidi nekupujou, nehledě na to jak se Mondelez chová.

Ale vadilo mi to poslední video. Ono to totiž nějak nevyšlo... respektive předpokládám, že čekali, že tam budou nějaký výrazný rozdíly a oni řeknou "tak a teď s pravdou ven" - jenže ono to bylo přesně naopak, rozdíly tam víceméně nebyly.

No a vadilo mi, jak se i přesto snažili zdůraznit aspoň to málo co tam bylo. Například tam několikrát zdůraznili o kolik se to lišilo od původních, tuším to bylo nějakých 0.2g a přitom pak o chvíli později u jiných byla odchylka nějakých 0.5g a na to jen řekli, že je to naprosto v normě a záleží na šarži...

Čili já věřim tomu, že je to spíš o tom jak to vyrábí a o zvyku, už to že to jinak vypadá, prostě je to hodně o tom co si člověk vsugeruje a stejně tak ten senzorický test - ono to taky mohlo být dost zkreslený, protože u těch nových je zcela unikátní tvar, čili i když to neměli popsané, tak věděli, který to jsou a dopředu měli předsudky o kvalitě. Když před někoho postavim lahev vína a řeknu že stála 10 tisíc a naliju do ní nějaký patok za 40 korun, bude mu chutnat...


Pardon, ale nemohu souhlasit. Když dám na dvě linky totožnou vstupní surovinu a proženu ji odlišným technologickým postupem, tak dostanu nejen takovou podružnou věc jako je jiný tvar, ale i tu hlavní a to je jiná chuť! Je tolik faktorů, které ovlivňují výsledek i při naprosto totožných surovinách.
Nám např. nechtěla kdysi vyrábět jedna německá firma produkt na zakázku jindy než v zimě...a důvod?...výrazně nižší vlhkost venkovního vzduchu, který brali do vzduchotechniky - tím se lišila teplota a doba sušení. Přitom laik by si klepal na čelo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 1:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
jachym napsal:
Celou tuhle kauzu na Adost sleduju a nechci se absolutně zastávat Mondeléz, ale v tomto případě už to Tuna trochu přehnal. Já naprosto souhlasím s tím, že to chutná hrozně a jen ať to lidi nekupujou, nehledě na to jak se Mondelez chová.

Ale vadilo mi to poslední video. Ono to totiž nějak nevyšlo... respektive předpokládám, že čekali, že tam budou nějaký výrazný rozdíly a oni řeknou "tak a teď s pravdou ven" - jenže ono to bylo přesně naopak, rozdíly tam víceméně nebyly.

No a vadilo mi, jak se i přesto snažili zdůraznit aspoň to málo co tam bylo. Například tam několikrát zdůraznili o kolik se to lišilo od původních, tuším to bylo nějakých 0.2g a přitom pak o chvíli později u jiných byla odchylka nějakých 0.5g a na to jen řekli, že je to naprosto v normě a záleží na šarži...

Čili já věřim tomu, že je to spíš o tom jak to vyrábí a o zvyku, už to že to jinak vypadá, prostě je to hodně o tom co si člověk vsugeruje a stejně tak ten senzorický test - ono to taky mohlo být dost zkreslený, protože u těch nových je zcela unikátní tvar, čili i když to neměli popsané, tak věděli, který to jsou a dopředu měli předsudky o kvalitě. Když před někoho postavim lahev vína a řeknu že stála 10 tisíc a naliju do ní nějaký patok za 40 korun, bude mu chutnat...


Pardon, ale nemohu souhlasit. Když dám na dvě linky totožnou vstupní surovinu a proženu ji odlišným technologickým postupem, tak dostanu nejen takovou podružnou věc jako je jiný tvar, ale i tu hlavní a to je jiná chuť! Je tolik faktorů, které ovlivňují výsledek i při naprosto totožných surovinách.
Nám např. nechtěla kdysi vyrábět jedna německá firma produkt na zakázku jindy než v zimě...a důvod?...výrazně nižší vlhkost venkovního vzduchu, který brali do vzduchotechniky - tím se lišila teplota a doba sušení. Přitom laik by si klepal na čelo.


Jasně, možná to špatně vyznělo, já neřikám že to chutná stejně, spíš možná jen, že to trochu přehnali a hlavní co jsem měl na mysli byl ten test chemický. Tam totiž zdůrazňovali rozdíly byť později u jiných, kde byly mnohem větší rozdíly v hodnotách, řekli, že ty jsou zcela v mezích tolerované odchylky... čili to na mě dělalo dojem za každou cenu z toho udělat pocit, že to prostě jiný je - byť to složení asi skutečně víceméně zustalo stejné. Ale taky jsem psal, i přesto souhlasim s většinou co se v tom pořadu řeklo a už to nikdy nekoupim...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jachym napsal:


Čili já věřim tomu, že je to spíš o tom jak to vyrábí a o zvyku, už to že to jinak vypadá, prostě je to hodně o tom co si člověk vsugeruje a stejně tak ten senzorický test - ono to taky mohlo být dost zkreslený, protože u těch nových je zcela unikátní tvar, čili i když to neměli popsané, tak věděli, který to jsou a dopředu měli předsudky o kvalitě.


rozdily ve slozeni byly male, ale co se senzorickeho testu tyka, na to nepotrebuju pani z vyzkumneho ustavu, na ty piskoty jsem zacal nadavat jeste pred touhle aferou, aniz bych vedel, ze doslo k nejakym zmenam ve vyrobe...jen jsem si rikal, co to mam za stare, hnusne tvrde baleni piskotu, ze tam musely lezet aspon 100let v tom obchode...no a ono houby, ne stare ale nove piskoty jsem koupil
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Piškoty Opavia Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: