Dotaz Bazální metabolismus



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dotaz Bazální metabolismus  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Dotaz Bazální metabolismus
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lwc


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 6:27 pm    Předmět: Dotaz Bazální metabolismus Odpovědět s citátem

Ahoj

Je mi 22 let - vážím 71 kg - měřím 174 cm

Už měsíce počítám fórum a stále mi není jasný bazální metabolismus.

Měl jsem nějaké trable a bla bla bla prostě nejedl jsem - zhubl jsem - hlavně síla ubyla ... Tuky se drží svině jedny.

Mozek už snad ani nefungoval, byl jsem nervózní apod...

Začal jsem tedy zase jíst . Kila nepřibývají ( zatím asi ) ...

2x týdně se věnuji bojovým sportům MMA ( Thay - Box - Krav Maga - Kickbox atd....)

4x týdně jsem začal chodit do posilovny, zaplatil trenéra který mi napsal trénink fullbody 4x týdně ( podobný jsem tu viděl v sekci začátečníci )

Každopádně chci zahodit tuky .
Ale nevím kolik jíst čeho a jak ...
Teď jím 6x denně v menších dávkách k snídani vločky - svačina proitenová tyčinka nebo vajíčka - tuňák - oběd rýže nebo elozrnné těstoviny + kuřecí nebo hovězí maso (žampióny ) vše vařené na vodě .... svačina zase nějaká tyčinky nebo zelenina ( okurku mám moc rád ) večeře kuřecí maso - před spaním po cvičení protein .. sladké mi nikdy nechutnalo ( spíš to slané mě láká (wasabi oříšky těch bych se dokázal přežrat neskutečně ) ...

K mému nechápání

Bazální metabolismus mi vyšel 2 514 kcal (10 523 kJ)

Mimochodem nevím jestli je ten údaj správný ( zadal jsem střední aktivita )

Vypočítal jsem si podle kalorických tabulek vše co za den sním a hodnota mi vyšla 3714 kj za den

Teď teda nechápu : jsem v deficitu ? Jestli ano proč nehubnu ?

Jestli nejsem v deficitu tak musím prostě ubrat chápu.

Kolik tedy toho musím sníst abych byl v tom (tak akorát ) a tělo pálilo zejména ty zprasený tuky ... už jsem pochopil, že musím jíst . Jen tomu prostě nějak nerozumím .

Teď jsem hubený s cejchou na břiše a celkově všude tuk ( hnus ) ...

Děkuji za objasnění :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

podle me je telo uz tak v prdeli, ze vse co prijme si rychle ulozi do toucku na horsi casy
zkus se spis vic rozezrat, dodat poradny ziviny.. treba naberes nejakej tuk ze zacatku ale co, tady uz nejde o tuk, ale o zdravi
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lwc


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi až tak v prdeli nebude snad protože co cvičím tak kozy a nohy jdou dobře znatelně dolů s tukem a lezou svaly ale břicho prdel to je hnus ....

Klidně bych jedl víc to se ví " třeba by to byl pro tělo další šok " :-)

Díky za TIP :-)

A jak je to s tím metabolismem teda ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reegis


PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me by jsi mel ubrat na intenzite cviceni aspon ze zacatku. Stahni to na 2tydne posilovna a 2krat tydne mma..nech telu prostor na regeneraci a odpocinek. Nekdy vic neznamena lip.

K bazalnimu metabolismu (BM) je to jednoduche. Je to udaj ktery vypovida o tom kolik tve telo potrebuje k normalnimu fungovani (dychani , funkce organu, mozku atd)
Tvoje hodnota 2500 je ovsem o neco vyssi tak pocitam, ze k tomu je jiz prictena aktivita kterou mas. Teoreticky 2500kcal by jsi mel jist aby jsi zustal na sve vaze. Pokud chces zhubnout tak to zkus ubrat na 2200kcal denne a vaz se kazdy tyden ve stejny cas a za stejnych podminek..pokud hubnout nebudes tak uber trochu jidla nebo pridej na aktivite, pokud budes naopak hubnout rychleji nez 1.5kg tydne, tak shazujes zbytecne moc svalu a pak pridej na jidle..jednoduche :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://iifym.com/iifym-calculator/ tohle je relativně dobrá kalkulačka
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
K mému nechápání

Bazální metabolismus mi vyšel 2 514 kcal (10 523 kJ)


Tohle ti vyšel orientačně celkový výdej energie za den (total daily energy expenditure), ne bazální metabolismus. Tohle číslo bych snížil tak o 500 kcal a z toho vypočítal živiny na den.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lwc


PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2015 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem. Už to chápu. Otázka je kolik doopravdy spálím. Nebo proč mám stále hlad. Jídlo je mi připadá horší než dřít v posilovně . Je to boj , ale pěkněj
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dotaz Bazální metabolismus
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: