Sprinty na 100m



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Sprinty na 100m  Úvodní stránka -> Atletika -> Sprinty na 100m
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Firesport


PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 10:15 pm    Předmět: Sprinty na 100m Odpovědět s citátem

Chtěl bych se zeptat jakým způsobem bych mohl zlepšit své sprinty na 100m. Je mi 14 let. Sportem mého života je požární sport. Zatím můj nejlepší výkon ve sprintu na 100m s překážkami je 20 na velkých překážkách, ale jelikož za rok mě čeká kvalifikace do č. reprezentace pro MS 2017 chtěl bych svůj výkon ještě zlepšit a proto se obracím na vás a prosím o nějaké rady pro zlepšení sprintů.

Všem děkuji za rady :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 10:28 pm    Předmět: Re: Sprinty na 100m Odpovědět s citátem

Firesport napsal:
Chtěl bych se zeptat jakým způsobem bych mohl zlepšit své sprinty na 100m. Je mi 14 let. Sportem mého života je požární sport. Zatím můj nejlepší výkon ve sprintu na 100m s překážkami je 20 na velkých překážkách, ale jelikož za rok mě čeká kvalifikace do č. reprezentace pro MS 2017 chtěl bych svůj výkon ještě zlepšit a proto se obracím na vás a prosím o nějaké rady pro zlepšení sprintů.

Všem děkuji za rady :)


Tady ti nejspíš nikdo moc neporadí. Zkus najít nějaký oddíl atletiky v tvém okolí a ptej se tam :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2015 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně, radši se zeptej atletů. Ale určitě neuškodí, když budeš dřepovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatel nenalezen


PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2015 2:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se jedná o zlepšení tvých výsledků pouze ve sprintu, (nevyznám se v požárních sportech) potom potřebuješ výbušnou sílu a alespoň základy techniky, které už předpokládám máš. Pokud ne, můžu se rozepsat na další otázky.
Výbušnost, tedy posílení bílých svalových vláken které se starají o rychlý výdej energie dosáhneš tak, že svůj silový trénink zaměříš výhradně na ně. Zajdi si do fitka, a používej lehčí váhy, než které bys používal na rozvoj hrubé síly, kterou nejspíše běžně trénuješ. Zaměř se na cviky na nohy a břicho, samozřejmě ale nemůžeš vynechat ostatní partie; jezdi cviky jako předkopávání v sedě, zakopávání vleže, podřepy, legpress, výpony a přednožování pokrčené nohy se zátěží na jedné noze, přednožování nohou ve visu. Cviky choď jak již zmíněno s nižší zátěží, avšak stejným počtem opakování, jako by tomu bylo u klasického silového tréninku, například 4*6 (tak tomu dělej ale jen u nohou a rukou; u zad bych to zrovna nedoporučoval.) Cviky ale prováděj při záběru výbušně. Například při předkopávání vsedě ve stroji vykopni nohy rychleji, a dolů spouštěj pomaleji, nezapomeň na správné dýchání.
Samotná posilovna z tebe ale nového Lemaitreho neudělá. Kombinuj to s běháním formou klasického sprinterského tréninku, tzn starty z poloh, rovinky, nabíhané nebo dělené rovinky, výběhy do kopců/schodů. Hlavně všechno rychle, sprintersky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord_Martas


PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

staci kdyz si to tu trochu proctes, uz sem tu o tom psal dost (edit. teda jestli to nebylo uz smazano)

jinak jak bylo receno, nektery atleticky trener ti muze poradit ale nektery i ne
_________________
Můj tréninkový web:
http://treninkac.webnode.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TicTac1000


PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2015 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdysi jsem běhal
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Sprinty na 100m
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: