vejška


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - vejška  Úvodní stránka -> Ostatní -> vejška
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AHOLA


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
od dokončení školy jsem prakticky nikdy nezažil takovej stres, jako během studia, a to i v případě, že jsem třeba v nějakou chvíli nevěděl, z čeho poplatim příští měsíc nájem (a tenhle dojem mi bohužel potvrdila spousta bejvalejch spolužáků absolventů)

Skusky su stres, vrcholom boli u mna statnice, pol roka som zil na samotke s knihami

No a teraz som sa 2-3 tyzdne ucil kazdy den aj do 1ej, 2-ej rana (2 skusky, kazda trva 3 hodiny a spociva v odpovedi na 3 "essay questions" alebo "case analysis"). Napriek tomu mam pocit, ze pr\ca moze byt ovela stresujucejsia, najma ked je sef/sefka genital...na skole mam stale pocit, ze v podstate o nic nejde.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je to stejně nakonec o tom jaký si to kdo udělá. Když na to přijde, tak do některých škol nemusíš ani moc chodit nebo se nějak socializovat se spolužáky nebo vyučujícími (a vyřizovat půlku věcí elektronicky).
A na druhou stranu kdo chce být aktivní, může se zapojit do různých studentských spolků a organizací, vyjet skoro zadarmo do zahraničí (Erasmus), účastnit se výběrových projektů/grantů atp.
Ohledně vyučujících - přesně jak píše Cratach, potkáš spoustu super chytrých, schopných a férových lidí až po akademické krysy, kteří nevytáhnou paty z fakulty Ale musím říct, že těch "špatných" byla menšina.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbar Conan


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud tě to nebaví, tak to nemá cenu. Já jsem třeba teď na informatice na ekonomce v Praze a je to paráda. Mám tak 5x víc volnýho času než na gymplu, stres tak maximálně před zkouškama (což je 2x do roka, oproti tomu na gymplu bylo pomalu každý den něco).
Většina oborově volitelných a všechny oborově povinné předměty zároveň přinášejí znalosti opravdu už v praxi použitelné.
Na druhou stranu, kdybych o informatiku neměl zájem a nebavilo mě to, tak si zcela reálně dokážu představit, že bych měl problémy již v prvním semestru a do druháku bych ani nepostoupil.
Takže pokud chceš studovat "jen pro titul", tak zvol soukromou vejšku, nebo nějakou jinou odpadní školu.
_________________
"Každá válka je válkou občanskou, neboť všichni muži jsou si bratry."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AHOLA napsal:
Napriek tomu mam pocit, ze pr\ca moze byt ovela stresujucejsia, najma ked je sef/sefka genital...na skole mam stale pocit, ze v podstate o nic nejde.


Nejde o nic ve smyslu zodpovednosti a penez, to jo. Ale stresovalo me to vedomi, ze clovek muze po x letech ze skoly vyletet a nezustane mu z tech x let studia nic (ve smyslu titulu). U nas ta umrtnost byla kolem 50% protoze bylo strasne jednoduchy vyletet (a nemluvim ted o "vyhazovacich" zkouskach, oni totiz lehce dochazely kredity).
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smetak


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajimalo by me jaky je rozdil mezi statni a soukromou vs?
_________________
[img:3613abfd0c]http://media.fukung.net/images/4301/4f10967de9cdmoustaches7xp5db1te.gif[/img:3613abfd0c]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

smetak napsal:
Zajimalo by me jaky je rozdil mezi statni a soukromou vs?

Státní je "zadarmo", soukromá za peníze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbar Conan


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V České republice jsou asi tak 2 kvalitní soukromé vysoké školy . Zbytek je něco jako UJAK, aneb bakalář za půl roku.

citace:
„Vysoký počet absolventů končí za dobu výrazně kratší, než je standardní doba studia ve studijním programu,“ stojí ve zprávě Akreditační komise. V letech 2011 až 2014 získalo na univerzitě titul bakaláře 6 641 studentů. Tříletý obor zvládlo za méně než dva roky vystudovat 1 718. Z nich navíc 1 491 za dobu kratší než rok a některým stačilo i méně než šest měsíců studia, tvrdí komise.


Dneska je problém, že titul člověk potřebuje už i na vrátnýho, a tak se na vejšku žene každej blbec. Přitom je na těch lidech uplně vidět, jak by jim vyhovovalo nějaký řemeslo, nebo technická pozice a na vysoký škole vyloženě trpí...holt doba nahovno.
_________________
"Každá válka je válkou občanskou, neboť všichni muži jsou si bratry."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja kdybych misto vejsky jel na par let nekam do zahranici, tak by me to urco dalo daleko vic. Rozhodne v te dobe, kdyz zahranici jeste bylo vetsi terno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Ja kdybych misto vejsky jel na par let nekam do zahranici, tak by me to urco dalo daleko vic. Rozhodne v te dobe, kdyz zahranici jeste bylo vetsi terno.

Pokud chce člověk udělat vejšku pro vejšku, pak ano. Jenže to bude se slušnou pravděpodobností flákač, takže mu nepomůže nic. Pokud člověk ví co chce dělat, pak je vejška mnohem platnější než umývání nádobí v zahraničí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2016 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vejška má být škola pro výzkum a pro lidi co chtějí dělat odbornou práci a posouvat ji dál. Bohužel to tak není. Ty si ale ideální kandidát pro VUT FP
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackberry


PříspěvekZaslal: st únor 10, 2016 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Študujem na Masarykovej univerzite na Ekonomicko-správní fakulte, tak snáď ti možno niektoré tvoje otázky zodpoviem.
O podnikaní sa tam nedozvieš nič. Resp. možno ak si dáš nejaký volitelný predmet vo vyššom ročníku tak možno niečo aj áno, ale nič svetoborné od toho nečakaj ( ja som odbor Financie, na iných odboroch je to možno mierne inak).
Väčšina predmetov je takých, že sa proste na tú skúšku naučiť musíš. Pár (spočítam ich na prstoch jednej ruky) bolo takých, že tam fungovala nejaká "skupinová práca" alebo ti stačil všeobecný prehľad, ale opakujem, bolo ich minimum.
Takisto počas prvých dvoch rokov je nepravdepodobné, že sa ti podarí rozvrh vtesnať do dvoch alebo troch dní ( píšeš že chceš aby si sa niečo dozvedel ), lebo 7-8 predmetov sa tak nahustiť jednoducho nedá. Takisto majú niektorí učitelia úväzky aj na iných školách a preto sa často stáva, že niektoré povinné predmety sa učia len štvrtok a piatok.
Rovnako upozorňujem, že tu máme dosť matematiky - konkrétne dve matematiky v prvom ročníku, dve štatistiky v druhom a ekonometriu a časové rady v treťom ročníku - niektorí ľudia s tým zvyknú mať problém.
Napriek tomu neľutujem že tu študujem a rozhodla by som sa tak znova.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - vejška Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: