SPACÁK


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - SPACÁK  Úvodní stránka -> Ostatní -> SPACÁK
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xien


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
xien napsal:

právě s nimi a pár dalšími firmami jsem komunikoval a posílal míry - museli by ten největší o 20 procent prodloužit a o 40 procent rozšířit a výsledek cena 8 700 Kč proto hledám jinou verzi

dva sepnout zipem jsem zkoušel a nedá se v tom pak spát protože ty zipy cítíš úplně všude.


Hele, 130 kilo není málo, ale zase nejsi žádný Hulk, a 195 má lidí docela dost.

Jinak .... Např. při prodloužení o 10% bude cena vyšší o 10% atd. Spacák bude hotový do 2 až 3 týdnů, v sezóně a o Vánocích to může trvat déle. .... nebo "Všechny spací pytle lze dodat za příplatek v prodlouženém nebo rozšířeném provedení:
( úprava do 30 cm navíc při prodloužení: Duté vlákno + 100,-Kč, Duotherm ® + 150,-Kč, Thinsulate ™ + 200,-Kč. )
( úprava do 30 cm navíc při rozšíření: Duté vlákno + 100,-Kč, Duotherm ® + 150,-Kč, Thinsulate ™ + 200,-Kč. )"



.... ať koukám jak koukám, tak pokud je řeč o běžné syntetice s komfortem okolo nuly, tak i při dvojnásobné ceně oproti standardu by ses neměl dostat přes pět litrů. Navíc, je dobré s těmi rozměry nemít zase až tak velké oči, v kose hodně velký spacák blbě vyhřeješ, a vždy to bude těžká svině na nošení a velká do batohu.


četl jsem to když jsem to poptával pak jsem jim poslal míry co po mě chtěli obvod přes zadek, obvod přes ramena a vylezla z nich taková cena - tato firma mi to nacenila tak brutálně - chtěli příplatek za zip, štítek, obal, prostě všechno---------zkusím ten dvojspacák a uvidíme
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

každopádně všem děkuju za tipy a ochotu poradit

myslím že už není co dodat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak při šití na míru to není až tak o tom materiálu navíc - ten nestojí skoro nic, premium cenu platíš za to, že se někdo musí X hodin pr*at s nějakým extra spacákem pro Lojzu Nováka, zatímco by jinak vyrobil 3 standartizované spacáky
Taky mám 192cm/92kg, noha 48 a vím o čem mluvíš, většina výrobců čehokoli moc neregistruje lidi nad 190cm...

Spacák jsem si koupil nějaký standartní MCKINLEY (resp. asi ten prodloužený) a vejdu se do něho na délku tak tak. (tzn. snesl bych ho o pár cm delší, ale dá se to přežít i takto)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ja som napriklad zistil, ze nejde ani tak o dlzku, ako skor o sirku spacaku. V klasickej mumii umieram, bolia ma kolena, neviem sa otocit a zo spanku mam houby. Ale pred nejakym casom som si splasil dekovy spacak o sirke 90cm po celej dlzke a luxus. Nie je sice na nejake sialene mrazy, ale vdaka tej sirke sa tam da pripadne narvat nejaka vlozka/deka a spi sa v tom paradne. Clovek moze spat aj normalne na boku s pokrcenymi kolenami a ten komfort je uplne niekde inde.

A to ja som suchy pavuk, mat mohutnych 130 kilo, tak neviem, ako sa do takej mumie napcham.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je právě problém ta šířka. Jsem v tom jako jitrnice ani se sám nezapnu, možná tak do pasu a hotovo a mumie to vůbec, navíc mám nohu č. 49 - tzn 32cm velká noha, to je tak na extra spacák jen ty haxny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Tak při šití na míru to není až tak o tom materiálu navíc - ten nestojí skoro nic, premium cenu platíš za to, že se někdo musí X hodin pr*at s nějakým extra spacákem pro Lojzu Nováka, zatímco by jinak vyrobil 3 standartizované spacáky
Taky mám 192cm/92kg, noha 48 a vím o čem mluvíš, většina výrobců čehokoli moc neregistruje lidi nad 190cm...

Spacák jsem si koupil nějaký standartní MCKINLEY (resp. asi ten prodloužený) a vejdu se do něho na délku tak tak. (tzn. snesl bych ho o pár cm delší, ale dá se to přežít i takto)


kdyby 3 spacáky to klidně třeba 10, když nastavíš přípravky a linku, nebo kopyta pro švadleny tak to valí jak na drátku- u nás ve firmě taky tak řešíme naše výrobky jak je to nějaký atyp, to je 120 procent ceny navíc - je to skokové zvýšení hodinové náročnosti tak to chápu, proto pro moje cestování chci řešení ne za 10 litrů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 5:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
V klasickej mumii umieram,....


Takových je nás víc, ale naštěstí občas někdo dělá takové oválnější .... já ji třeba takovou mám od Colemana. Vypadá jako larva. Fakt je, že jsem ji hledal sakra dlouho a C už ji třeba min u nás neprodává.

Taky je pravda, že jde o užití .... pokud je to taková lehká turistika, kde se s tím moc daleko člověk netahá, tak jej netrápí váha ani rozměry, a pokud nemá spacák do teplot výrazněji pod nulu, tak i ta velikost (tedy prostornost) může být větší. Jak se s tou mrchou musí chodit delší treky, tak váha+skladnost začínají být kua důležité (mám jen jedny záda:-), když navíc začne fakt kosa, tak prostorný spacák člověk prostě nevyhřeje. Vše je o prioritách užití.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
decarabas napsal:
V klasickej mumii umieram,....


Takových je nás víc, ale naštěstí občas někdo dělá takové oválnější .... já ji třeba takovou mám od Colemana. Vypadá jako larva. Fakt je, že jsem ji hledal sakra dlouho a C už ji třeba min u nás neprodává.

Taky je pravda, že jde o užití .... pokud je to taková lehká turistika, kde se s tím moc daleko člověk netahá, tak jej netrápí váha ani rozměry, a pokud nemá spacák do teplot výrazněji pod nulu, tak i ta velikost (tedy prostornost) může být větší. Jak se s tou mrchou musí chodit delší treky, tak váha+skladnost začínají být kua důležité (mám jen jedny záda:-), když navíc začne fakt kosa, tak prostorný spacák člověk prostě nevyhřeje. Vše je o prioritách užití.


přesně tak, já to mám na 5 výletů s děckama v období duben - září pod stan, nebo k vodě, takže jestli váží kilo nebo 10 už je jedno když táhnu obří pohory č. 49 co vypadají jako vanička pro Somálské trojčata
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozumný přístup. Já mám třeba samonafukovačku z decathlonu 6 cm výška a 60 cm šířka s délkou tuším 1,9 m. Na vandr to není, ale v kufru se to hezky veze a komfort je zcela někde jinde než u super lehké 3 cm karošky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rock Empire, blizzard mosquito long.
V tom jsem spal i se 192 cm a 125 kg a docela napohodu. Koupeno v HUDY. Zkus to. Myslím, že ty 3 cm a 5 kg zase takovou roli nehrají.

Má rozměry 230x80x50.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Rock Empire, blizzard mosquito long.
V tom jsem spal i se 192 cm a 125 kg a docela napohodu. Koupeno v HUDY. Zkus to. Myslím, že ty 3 cm a 5 kg zase takovou roli nehrají.

Má rozměry 230x80x50.


Díky zkusím tento tip - 5 kilo při naší výšce nejde ani opticky poznat
_________________
rozdělení mužů
do 80 kg - žena nebo chlapeček
80-100kg - chlapec nebo dorostenec
100-120kg - průměrný chlap
120-140kg - obrovský chlap
140-160kg - dinosaur
nad 160kg ideální chlap
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - SPACÁK Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: