Supplementy pro auto


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Supplementy pro auto  Úvodní stránka -> Ostatní -> Supplementy pro auto
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom3


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2016 10:39 am    Předmět: Supplementy pro auto Odpovědět s citátem

Caute, tak nejak jsem se od cviceni plynule presunul na "hrani si" s autem a zajimalo by me, jaky pripravky pouzivate, prevazne na umyvani - lesteni auta. Tech veci je strasne moc a uprimne v tom celkem plavu. Rozhodl jsem se i ke koupi male lesticky, ale me pokusy s lestenkou za par kacek me moc nepotesily..
Kazda rada na produkt vitana.. a nemusi se to tykat jen myti auta
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2016 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Napiš si Frozzovi, to je expert.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2016 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
Napiš si Frozzovi, to je expert.


Dík :-).

Tak zabývám se již cca 6-7 let detailingem, tzn. šetrné mytí, strojní leštění a ochrana laku (keramické povlaky, tradiční vosky) atd., pokud by chtěl v tomhle někdo poradit nebo využít mé služby, stačí se ozvat, dělám i školení pro ty, kteří by to mysleli trochu víc vážně :) případně udělám z jakkoliv zanedbaného auta auto nové .

Tom3, tobě odpovím do SZ, bude to na trochu delší povídání.







_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keliska


PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2016 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud umis anglicky tak trochu "pogogluj" a udelas si vsechno sam!
ver mi. oni ti radoby exrerti kolem toho dokazi mluvit hodiny ale nic to neni. na novej lak naneses silant na starsi nejdriv wax, oxidovanej musis nejdriv zbrousit. jak si za, tak prelakovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 1:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

keliska napsal:
pokud umis anglicky tak trochu "pogogluj" a udelas si vsechno sam!
ver mi. oni ti radoby exrerti kolem toho dokazi mluvit hodiny ale nic to neni. na novej lak naneses silant na starsi nejdriv wax, oxidovanej musis nejdriv zbrousit. jak si za, tak prelakovat.


Určitě a po takových lidech pak ty laky plný hologramů opravuju. Kdyby to bylo tak easy, nebylo by tolik doničených laků po broušení a leštění po lakýrnících...Ale to je na dlouhou debatu.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keliska


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
keliska napsal:
pokud umis anglicky tak trochu "pogogluj" a udelas si vsechno sam!
ver mi. oni ti radoby exrerti kolem toho dokazi mluvit hodiny ale nic to neni. na novej lak naneses silant na starsi nejdriv wax, oxidovanej musis nejdriv zbrousit. jak si za, tak prelakovat.


Určitě a po takových lidech pak ty laky plný hologramů opravuju. Kdyby to bylo tak easy, nebylo by tolik doničených laků po broušení a leštění po lakýrnících...Ale to je na dlouhou debatu.



je to na dlouhou debatu mas pravdu...ale opravdu to jde. ja stravil par dlouhych veceru na netu
autogeek.net/detailingtips.html
pak zainvestoval $400 a jedu. pravda na prvnim aute jsem se nadrel neco musel i predelavat ale dalsi pohodicka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dacia. myčka. 75kč. parády habaděj.
ostatní je ztracenej čas a peníze. každej k tomu dospěje. pokud to není ENZO.
Mám toho tři přepravky z doby kdy jsem provozoval myčku a tunil..teď je to pokopaný od dětí a vzadu od nakládání palet..
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam 2 auta - jedno pracovni, daily drive a druhy na vikendy, na blbnouti, jakozto konicek. Takze chci aby to aspon trochu vypadalo, samozrejme do toho nechci investovat desetitisice, to radsi narvu do udrzby motoru.
Mycka za 75kc nestaci
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JPS1 napsal:
Dacia. myčka. 75kč. parády habaděj.
ostatní je ztracenej čas a peníze. každej k tomu dospěje. pokud to není ENZO.
Mám toho tři přepravky z doby kdy jsem provozoval myčku a tunil..teď je to pokopaný od dětí a vzadu od nakládání palet..

Asi tak, na "pracovní" auto podle mě nemá smysl cokoli, kromě občasného opláchnutí vodou ať už ručně nebo v myčce.
Na nové auto za milion+ specializovaná firma a udělat profi ochranu laku, dává se na to nějaká průhledná folie kvůli ochraně laku od kamínků apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V Brně u Makra myčka Laserwash. Bezkontaktní, myje jen proudem vody pod velkým tlakem. Neumyje dokonale, ale lak ušetří. Jednou za čas na ruční mytí. Myčka za 75 je rezignací na stav laku, což samozřejmě lze pochopit u deset let starého vozu.
Pak jsou i myčky se šetrnými kartáči, např. Slovnaft je má na svých benzínkách. Ale stejně dávám přednost bezkontaktní myčce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

neřekl bych rezignací na stav laku. myčka má pěnový kartáče. auto má 6 měsíců.
jde o to , jestli chceš u hloubky lesku masturbovat, nebo stačí, že je auto čistý.


moje auta..
poslední Dokker, toho tady nemám. ale ten už má jenom myčku, žádná ruční péče.
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu si protiřečíš. Píšeš, že stačí myčka za 75 korun, ale u Dacie, kde na tom nezáleží. Tady u těch dvou aut /šestiměsíční Mercedes??? z roku 91? ne že by to bylo podstatný, jen to nechápu/ už zase ruční péče je? každý k tomu dojde, že myčka stačí? trochu se v tom ztrácím?

z fotky na deset metrů opravdu nepoznám, jestli jsou v laku škrábance, navíc stříbrná je skutečně milosrdná barva. Já mám na autě černou, tam poznáš myčku sebelepší strojovou, když s tím budeš jezdit každý týden... onanovat nechci, jen vím, jak to vypadá a jak se na to případný kupec potom dívá. Prostě mi to přijde líto, za 150-350 Kč mám bezkontaktní mytí a jednou za čas ruční, ale to hlavně kvůli elektronům, které ta bezkontaktní neumyje, a kvůli vnitřku, ne který osobně kálím, to tak dobře prostě neudělám a ani se mi nechce...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2017 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja meju jen rucne houbou a potom vapkou. Fotka nevim jestli je zkraslena, nefotil jsem, nedelal.. ale chtel jsem to umyti a oplachnuti posunout jeste o kousek dal
A sorry za velikost, neumim to zmensit


_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jenom poupravím chronologii.
první Tigra, desetitisíce v tuningu. kola jsem drbal malým kartáčkem i zevnitř. Nano na všem. úpravy motoru..vlastní garážový box.
druhý Mercedes, žádný tuning, jen maximální péče aby vypadal. Ruční mytí, spousta vosků, z motoru se můžeš najíst.
Ale to všechno sežere spoustu času. Když jsem pak po prodeji viděl Tigru jak dopadla reznoucí u chodníku, bylo to smutný.
S rodinou a duševně dospělej koupíš obyčejný auto a bude ti stačit, že bude čistý. Ale nestrávíš leštěním každou sobotu.
Proto mám dokkra. Služební + rodinné a udržuju v elementární čistotě. myčka, vysavač.
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám souseda důchodce a ten (bez legrace) tráví leštěním auta víc času než s ním jezdí :-) Když je slušné počasí, vždy je u auta a leští a leští Jezdí s ním podle mě tak 1-2x týdně na nákup, ale čistí ho denně.
I když v jeho případě to bude spíš absence jiného koníčku, spousta volného času v důchodu a to že nechce být s babkou zavřený celý den v bytě....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Supplementy pro auto Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: