Supplementy pro auto


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Supplementy pro auto  Úvodní stránka -> Ostatní -> Supplementy pro auto
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
db


PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:


Dovolím si nesouhlasit - aditiva jednou za čas nic moc neudělají, nejlépe dávkovat pořád, hlavně do dnešní neaditivované nafty. Pokud auto na lepší naftu málokdy jezdilo, nebo nelilo se do něj aditivum pravidelně, tak ty benefity se projeví klidně až v průběhu několika měsíců.
Nicméně hnus nafta + aditivum stále nebude lepší kombinace než superprémiové nafty, jejichž kvalita je už od prvopočátku někde jinde. A co se týče míchání, takový malý tip: nalít aditivum rovnou do pistole před tankování. :-)


Pokud by Aditivum zvýšilo... jak slibují (mimo jiné) i cetanové číslo nafty, zvýšila by se prakticky okamžitě kvalita spalování takové nafty a mohlo by dojít ke zlepšení emisí. Asi velice mírně no, o objektivních testech nevím. Osobně si nemyslím, že by ten rozdíl byl nějak podstatný. Jinak souhlas, jen si nedovedu představit jak liješ aditivum do tankovací pistole...ale asi jsi myslel do nádrže před tankováním.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Normálně. :) Přeleješ odměrku do pistole a tu následně strčíš do hrdla nádrže. Je to pro mě lepší varianta, než tu odměrku rychle otáčet směrem do hrdla nádrže, protože vždycky mi to aditivum někam cáklo mimo...
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
DSG - podstatná informace. Suchá nebo mokrá? šest nebo sedm kvaltů?
Výkon auta lze navyšovat poměrně dobře, motor to ustojí, mám z dvoulitru 305 hp a nepozoruju žádný problém, nicméně slabým článkem je převodovka, nevím, kolik ustojí ta tvoje newtonmetrů. Na okruh to auto není, pro běžnou jízdu po okreskách v pohodě.
Mám racechip za 400 EURo a jsem naprosto spokojen. Jestli auto hrabe nebo ne mi je fuk, na zadokolce to ničemu nevadí, za volant to netahá, ale u předokolky by mohlo (bude) a příjemné to není. Jinak jezdím za 8.5 litru a určitě to nešetřím.


Tyjo hulkie tak to nevim, je to 6 kvalt, ale jestli sucha nebo mokra, s tim jsem se popravde jeste nesetkal, nebo se o to nezajimal. Mne stacilo jak rychle a pekne to radi - ve meste 1-6 skoro bez vsimnuti. O zadnym okruhu ani neuvazuju. Prumerna spotreba 9-11.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
db


PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 11:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o to jestli je s olejovou náplní... což ten tvůj 6ti kvalt je (DSG7 je bez oleje) a to je dobrá zpráva protože vydrží (případně se soft. úpravou řazení) i 350Nm točák, což může odpovídat skoro 180kW na výkonu motoru. Někdo tvrdí že mu tato origo aut.spojka vydržela i točivej moment přes 400Nm, což nechápu, ale už jsem to slyšel vícekrát... i viděl ale zase jsem neviděl to auto na válcích... stejně se mi to nezdá. No když si se o to nezajímal, doufám, že jsi v ní aspoň nechával měnit olej, myslím že by se mělo max. po 60000km.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 7:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud člověk viděl někdy rozmontovanou i obyčejnou převodovku, je až kupodivu, co ta malá kolečka vydrží. Já viděl nějakou asi "stokoňovou" převodovku a to bylo větší lego.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja to auto mam ani ne rok, ted po zime chci udelat poradny servis, olej jak vdsg tak motoru.. cam follower a DV (prepinaci ventil). Diagnostika nic nehaze, takze motorove by to mohlo potom byt ok. O tom softu jeste budu premyslet, ale nenachazi se na prvnich mistech v zebricku, co chci s autem udelat. Kazdopadne kolem 180kw nabizi vetsina firem, samozrejme realita bude zavisla na x faktorech, stav motoru.. ale i s origo softem je dostatecna sranda
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Supplementy pro auto Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: