Elektronické cigarety



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Elektronické cigarety  Úvodní stránka -> Ostatní -> Elektronické cigarety
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Moje zkušenosti s e-cigaretami :
Žádná
60%
 60%  [ 3 ]
Pozitivní a přestal jsem kouřit
40%
 40%  [ 2 ]
Neutrální
0%
 0%  [ 0 ]
Negativní a vrátil jsem se ke kouření
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 5

Autor Zpráva
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 6:48 pm    Předmět: Elektronické cigarety Odpovědět s citátem

Zdravíčko, koukal jsem, a podobný témat tu není.
Má někdo zkušenosti s e-cigaretama, samozřejmě s lepšími a výkonějšími než obyčejné tuby za 3 kila, se šlukováním nebo pořádným cloud chasingem?

A co takhle přechod z klasických cigár na elektronický?
Pocítili jste rozdíl? Dost jsem procházel nejnovější a kvalifikované studie, které rozebraly ten glycerin, propylenglykol a aromata, a vesměs je e-cigareta až 450x "zdravější" než klasika (jedna studie uvádí až 450x, jiné studie mluví o cca 93% zlepšení vlivu na tělo, přičemž 100% je nekouření, oproti 0% které znázornuje klasické kouření; současně zde není 4000 látek a pár desítek rakovinotvorných, ale pouze glycerin x propylenglykol (nezávadné látky) a aromata, vše zahříváno přes cívku - nedochází ke spalování, takže takové ty články že e-cigareta je horší než klasická - no, odpovězte si sami, když se nic nespaluje, jen ohřívá a vzniká aerosol, tak jako na koncertech, a tam to nikomu nevadí dýchat ), tak mě zajímá, jestli se dá přežít na tom nikotinu obsaženým v liquidu, nebo jakožto dosavadní kuřák tvrdých startek budu mít problém

Doteď jsem měl nějaký levný shity, zítra si jdu nějakej kvalitní grip a dokoupím hlavu.
Rád o tomhle všem s někým podiskutju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne út březen 21, 2017 3:43 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kouřím rok a půl. Kouřím tím stylem, že pondělí - čtvrtek nevykouřím nic. Respektive jednu dvě denně? A to jsou malý balený. Takže plíce odpočívaj, závislost na nikotinu se mi nezvyšuje, nejsem plnej dehtu a zakašlanej. Pak přijde pátek a sobota. Jdu do nálevny nebo do klubu, a to stáhnu krabičku za večer, takže za ty dva večery dvě, dvě a půl krabičky. V neděli je mi z toho zle a do čtvrtka to zase tak nějak táhnu bez kouření, nemám na to ani čas ani chuť, ani na to nemyslím. Ale vím, že kalit budu furt, a kouření jako takovýho se jen tak nevzdám, proto chci přejít na vapování, kdy nikotin stáhnu na minimum, budu si míchat svoje liquidy, koupím gripy, atomizéry, budu chutnat chutě, současně tam bude nikotin, současně do sebe tahám a to mě uspokojuje, jestli jsi kuřák, tak mě chápeš.. a současně? Je to mnohonásobně méně škodlivé. Tohle není o tom že chci skončit, naopak, chci to vyladit tak, ať je to v rámci možností ok, a současně si to užiju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne út březen 21, 2017 3:43 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

n.i.k.d.o. napsal:
nevýhody jsou, že to potřebuje víc a častěji než cigára, což v praxi znamená, pokud ti stačí jedna-dvě špinky za den, nebude ti stačit si jednou-dvakrát denně pokouřit e-cigáro.
..
..
O pozitivním vlivu na zdraví lze polemizovat - považuju to za masírku stejně jako "nezbytnost" doplňků výživy"... Ani známýmu, ani mě se zdraví/kondice po přejití na "čistou formu" nezlepšila.


S tím počítám no. Samozřejmě mi asi neposoudíme "zlepšení stavu", předpokládám že ti není 60 a nekouříš 40 let. Takovej člověk to posoudit může

Polemizovat lze, bylo uděláno dost testů, některý byly i dost negativní, pak vyšlo na jevo že byly testování s liquidy, který neprošly kontrolami, které má EU dnes opravdu dost, různý standarty a tak.. Podle mě je jistá věc ta, že to má menší dopad na zdraví. O těch rakovinotvorných látkách se furt dost polemizuje, jestli tam jsou, nebo ne, či v jakém množství, ale co drtivá většina dnešních kvalitní studií měla společné - tak nulový vliv na kardiovaskulární systém.

A to je ono, že jsem se rozhodnul pro menší riziko. Pokud mám mít tu smůlu, tak budu mít rakovinu i kdybych nikdy nekouřil. Stejně tak ji mít nemusím, ikdyž budu kouřit celý život, že. Zlozvyky nejsou přímou cestou k rakovině, jen mírně zvyšují riziko, že zrovna můj imunitní systém jeden den nezachytí a nezničí rakovinotvornou buňku, a ona se ke všemu rozbují.

Tak přes tohle vše volím menší zlo, v podobě e-cigaret

n.i.k.d.o. napsal:

Jo a leda ještě jedna výhoda - pokud máš holku nekuřačku, ocení, že ti z úst nepotáhne jak z popelníku :-) Jinak si raději zapal normální cígo, stejně, když budeš kalit, tak ti e-cígo přijde jako špatnej vtip, protože to vlivem alkoholu ani neucítíš....


Přítelkyně je kuřačka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne út březen 21, 2017 3:43 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

n.i.k.d.o. napsal:
Podívej - není nad vlastní zkušenost :-)

Je neděle, předpokládám, že je ti ještě teď blbě z pátečního a sobotního večera, tak spekuluješ... No dobře V pátek hrdě nakráčíš s e-cigárem na bar, a jak překonáš jedno promile, prvnímu člověku, co je vedle tebe, lapneš cigáro, a hned na to si koupíš krabku a stáhneš půl krabičky na jedno potáhnutí. Vyřešeno, vyzkoušeno


Dobrá zkušenost a umím si ji velmi lehce představit
Co jsem ale tak z mého kouření vypozoroval, víc než ten nikotin, mám vyloženě rád kouř a to tahání. Ne cigaretu jako takovou, protože když mám chuť, tak si ve finále zakouřím stejně z poloviny slimky, nebo celé tvrdé marlboro. A uvidím no, snad to vychytám tak, že se seženu dobrej liquid s dobrým obsahem nikotinu a nebudu mít potřebu se vrátit s cigárům Víš jak to je...... naděje umírá poslední
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne út březen 21, 2017 3:43 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: čt březen 16, 2017 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jestli to někoho zajímá a někomu tyhle informace budou užitečné, tak jsem teď několik dní procházel nejrůznější kvalifikované studie o kouření (vapování) el. cigaret, vlivu na srdce, vlivu na plíce, a vlivu samotného dýmu jako takového. Jde o to, že internet je o tomhle celkem plný dezinformací, a přijde mi to jako škoda.


V první řadě je potřeba říct, že několik měsíců až pár let zpět (to spíše) tu byl celkem boom s tím, že elektronické cigarety jsou horší než ty klasické, tabákové.

V cigaretovém kouři je cca 4000 látek, přičemž několik desítek rakovinotvorných či nebezpečných.

To, co člověk "kouří", když tahá z el. cigarety je rostlinný glycerin či propylenglykol (v různých poměrem, jak uživatel chce. Dále samotný čistý nikotin v různých poměrech, a samotné aroma, které je tvořeno přírodními a potravinářskými aromaty.

- Glycerin i propylenglykol se zahřívá skrz cívku, současně s přívodem vzduchu člověk tohle natáhne do svých plic. Nic zde nehoří.
- Nikotin, ano, ten je škodlivý, ale spíše velmi návykový
- Aromata, regulovaná různými směrnicemi a ISO, v dnešní době už ano, dříve tomu tak nebylo - nezávadné


Vliv na srdce - dle Evropské kardiologické společnosti žádné
Byly prováděny pokusy na 22 kuřácích cigaret, a 22 lidech co kouřili elektronickou cigaretu, akutní test, resp. kouření během připojení na EKG a zkoumání funkcí srdečních síní a jednotlivých podrobných markerů. U kuřáků cigaret výrazné akutní změny v levé síni (a další..), které po dlouhé době užívání mohou vést ke kardiovask. onemocněním. Kuřáci e-cigaret - žádné změny.

https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Electronic-cigarettes-do-not-damage-the-heart

Vliv na plíce - minimální oproti klasickým cigaretám; Americká společnost farmakologie provedla testy na krysách a opicích, 12-18 MĚSÍCŮ je vystavovala velkým dávkám propylenglykolu, poté je kuchla a provedla pitvu ledvin, jater, sleziny a kostní dřeně - žádné nálezy ani změny.
- další studie zkoušela samotné vapování a došla k závěru, že se při ní uvolňuje více formaldehydu, než při klasickém kouření. Bohužel, studie špatně provedena (seriózně je o tom taky psáno, že je to nepovedená studie) - klasická e-cigareta zahřívá cívku napětím 3-4.8 Voltů. Užší hranice, ve které pracují, je 3.3-4.2 Voltů. Více, než 4.8 Voltů ničí cívku natolik, že je prakticky nemožné takto kouřit. Možná desetkrát potáhnete a zničíte si svoji e-cigaretu. Což ale prakticky nejde - drtivá většina e-cigaret není regulovatelná a hlídá si to sama. Takže, kuřák e-cigarety kouří s napětím na cívce 3-4.8 Voltů. Studie došla na to, že při 5 Voltech a více, se uvolňuje tolik formaldehydu. Aby ne, když pálíte cívku a současně to spálený taháte . A současně vyzkoušeli dým, který byl vytvořen napětím 3.3 Voltů. Výsledek? ŽÁDNÝ formaldehyd, nebo jen zanedbatelné množství nezachycené citlivostí přístroje (méně než jeden pikogram = 150x méně než jedna cigareta). Výsledek je ten, že 3.3 Voltů je naprosto bezpečné, a kolem tohoto napětí se 99% elektronických cigaret pohybuje.

První - http://jpet.aspetjournals.org/content/91/1/52
Druhá - https://www.scientificamerican.com/article/ramping-up-e-cigarette-voltage-produces-more-dangerous-formaldehyde/


Aby to nebylo tak jednoduché, bylo v e-cigaretách zaznamenáno zanedbatelné množství velkého počtu prvků - hořčík, draslík, a další desítky - které ale v tomto množství nemají na plíce žádný, nebo absolutně minimální efekt.

Závěrem chci říci, že zde nepropaguju vapování jako zdravý styl. Jen se to snažím osvětlit těm, kteří o tom neví či tápou, či dokonce někdy přemýšleli jako o přechodu na vapování. Hlavním důvodem by pro každé mělo být, si myslím, vlastní zdraví. Nejlépe nekouřit nic, a když už kouřit, tak zkuste vapovat, já si velmi oblíbil Není to totiž smutné tahání úzké tužkové e-cigarety za tři stovky. Kolem 600kč+ se už dají pořídit stroje, se kterými je zábava, skrz příchutě, hustý dým, a především díky menšímu vlivu na zdraví člověka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: čt březen 16, 2017 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sem dnes již odnaučený kuřák jak cigaret tak e-cigaret, asi po šesti letech co sem kouřil cigarety jsem si koupil elektrickou cigaretu a musím uznat, že jsem po ní chuť na normální cigaretu neměl, nějakou dobu. Ale jak je potřeba jí neustále nabíjet a dokupovat liquid stávalo se, že sem někam vyrazil a liquid nebyl, tak sem si koupil krabičku až sem se zase vrátil k běžným cigaretám. Ke konci jsem kouřil obojí, vevnitř elektrickou a venku pak obyč, ale nakonec jsem přestal s obojím, ze dne na den, prostě sem se vzbudil a řekl sem si, že budu nekuřák. Kouřil jsem asi 10 let, cca půl krabičky až krabičku denně.

Musím uznat, že to nebylo vůbec lehké, ale už sem cigaretu neměl asi 2 roky a dneska už vím, že kouřit znova nebudu, i když uznávám, že občas chuť pořád mám, kdo ví jestli to vůbec někdy přestane :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Elektronické cigarety
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: