Ryby



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ryby  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Ryby
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blikk


PříspěvekZaslal: pá září 20, 2013 4:49 pm    Předmět: Ryby Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se zeptat jak kupujete ryby. Já totiž nejčastěji jim tuňáka v konzervě apod. No ale jednou za čas bych si rád koupil "opravdovou" rybu. No a teď vždycky váhám. Dneska jsou v hypermarketech vyloženě oddělení s rybama, kde je mají na ledu vystavené. No a můj dotaz zní, myslíte že je lepší kupovat tady nebo radši mražené? nemám teď na mysli ty nejlevnější mražené tresky napumpované vodou, ale ono totiž si řikám, ty kvalitní výrobky jsou mražený přímo na moři, naopak u těch "čerstvých" v tom pultu těžko člověk určí jak je ryba stará - jsou znaky jak se to dá poznat, ale ne 100%. No ale zas na druhou stranu tohle nepoznám ani u té mražené. Je podle vás lepší kupovat u pultu nebo mražené? A případně máte nějaké tipy jaké ryby jsou nejlepší, kdybychom to brali v poměru cena ku nutriční hodnotě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajkonur


PříspěvekZaslal: pá září 20, 2013 4:51 pm    Předmět: Re: Ryby Odpovědět s citátem

blikk napsal:
Ahoj, chci se zeptat jak kupujete ryby. Já totiž nejčastěji jim tuňáka v konzervě apod. No ale jednou za čas bych si rád koupil "opravdovou" rybu. No a teď vždycky váhám. Dneska jsou v hypermarketech vyloženě oddělení s rybama, kde je mají na ledu vystavené. No a můj dotaz zní, myslíte že je lepší kupovat tady nebo radši mražené? nemám teď na mysli ty nejlevnější mražené tresky napumpované vodou, ale ono totiž si řikám, ty kvalitní výrobky jsou mražený přímo na moři, naopak u těch "čerstvých" v tom pultu těžko člověk určí jak je ryba stará - jsou znaky jak se to dá poznat, ale ne 100%. No ale zas na druhou stranu tohle nepoznám ani u té mražené. Je podle vás lepší kupovat u pultu nebo mražené? A případně máte nějaké tipy jaké ryby jsou nejlepší, kdybychom to brali v poměru cena ku nutriční hodnotě.


Lososa je lepší koupit mraženého, loveného na volném moři. Pokud si chceš pochutnat na lososovém tataráku, tak samozřejmě přihmouříš oko a koupíš z farmového chovu. Jinak je dobrá mražená makrela, ty jsou většinou z volného oceánu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dm683


PříspěvekZaslal: pá září 20, 2013 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám dobrý zkušenosti s pstruhama z Makra. Jelikož je to jediná ryba (krom konzervovanýho tuňáka), na který si pochutnám, tak zamířim dycky tam. Nikdy se nestalo, že by nebyl čerstvej, klidně mi ještě dva dny v lednici vydržel.
_________________
Co nejde silou, půjde ještě větší silou. No retreat, no surrender.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papaya


PříspěvekZaslal: pá září 20, 2013 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkušenosti Brno - Makro, Ocean48, naprostá spokojenost, 100% kvalitn a čerstvé, ještě se mi nikdy nestalo, že by bylo něco špatné.. Losos z Makra je třeba super
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út březen 21, 2017 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Farmované ryby, dobrou chuť... :-)

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út březen 21, 2017 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě, jakkoliv jsou tyhle věci zajímavé pokud jsou rozvedeny, tak jsou tyhle videa/dokumenty dělány idiotama pro idioty (viz. ta píčovina na streamu, kde ten hipík čte etikety a na wiki najde jak by tě to éčko v čokotyčince mohlo zabít, popřípadě najde blbku s diplomem co mu to "potvrdí") - ten původ, respektive způsob odchovu /lovu a zpracování/převozu/skladování ryb, stejně jako veškerého masa je jednoduše dohledatelný, počínaje na etiketě nebo pár klikama na internetu konče - když náhodou není, tak je to jednoduché - nekupovat.
Každý, kdo se jen trochu zajímá o výživu, tak ví jak to chodí - v Číně jsou ryby chované na dolních tocích, kde se hrnou splašky z miliónových měst a fabrik, 90% dobytka a zvířat chovaných u nás je krmeno GMO (což já nevidím jako problém ale dejme tomu, že dnešní hysterická populace by z toho udělala senzaci), lososi jsou chováni, jak jsou chováni (a kdyby nebyli tak 100g stojí dnes minimálně 500kč ne 80) atd. atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucie_Rouskova8


PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2020 8:38 am    Předmět: Ryba Odpovědět s citátem

Nejčastěji kupuji mraženého lososa a pstruha + tuňák v konzervě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valerián


PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2020 5:31 pm    Předmět: Re: Ryba Odpovědět s citátem

Lucie_Rouskova8 napsal:
Nejčastěji kupuji mraženého lososa a pstruha + tuňák v konzervě


Tuk v lososu během procesu mražení často rychle žlukne. Losos by se měl jíst jen chlazený.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ryby
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: