Kulacení spodních zad u dřepů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kulacení spodních zad u dřepů  Úvodní stránka -> Ostatní -> Kulacení spodních zad u dřepů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stranskej


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 11:36 am    Předmět: Kulacení spodních zad u dřepů Odpovědět s citátem

Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s odstraněním kulacení zad ve spodní fázi dřepu a taky jestli někdo neví čím je tento problém způsobeny ?
Budu rád za každou radu a připomínku .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nerob to.
moze to byt sposobene stuhnutymi svalmi, ale takisto stavbou tela.
jednoducho nechod tak hlboko.
Pokial je to natolko zle, ze nedokazes bez toho ani paralel drepnut, skusaj kazdy trening o kusok hlbsie ist, az budes fyzicky schopny spravne spravit hlboky drep.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 11:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, kulacení bederky může být způsobené špatnou mobilitou kyčli (jak postranní, tak předozadní), vzdáleně i mobilitou kotníků (kolena nemůžou dost dopředu přes špičku, proto se nároky na hybnost kyčlí zvyšují), nebo špatným vnímáním (necítíš, pokud ještě máš, nebo nemáš rovná záda).

Mobilita by se měla řešit i zvlášť, ale i tohle by mělo zabrat - https://www.instagram.com/p/BRLXfjcgbtm/?taken-by=kubazvedazelezo


Naposledy upravil Moocha dne pá březen 24, 2017 11:44 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 11:43 am    Předmět: Re: Kulacení spodních zad u dřepů Odpovědět s citátem

Stranskej napsal:
Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s odstraněním kulacení zad ve spodní fázi dřepu a taky jestli někdo neví čím je tento problém způsobeny ?
Budu rád za každou radu a připomínku .


Mobilita a zkrácení. Doporučuju si na FB najet stránku "Kuba zvedá železo". Dřepu se tam věnuje hodně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha napsal:
Ahoj, kulacení bederky může být způsobené špatnou mobilitou kyčli (jak postranní, tak předozadní), vzdáleně i mobilitou kotníků (kolena nemůžou dost dopředu přes špičku, proto se nároky na hybnost kyčlí zvyšují), nebo špatným vnímáním (necítíš, pokud ještě máš, nebo nemáš rovná záda).

Mobilita by se měla řešít i zvlášť, ale i tohle by mělo zabrat - https://www.instagram.com/p/BRLXfjcgbtm/?taken-by=kubazvedazelezo



:D :D :D jsi mě předběhl :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 11:44 am    Předmět: Re: Kulacení spodních zad u dřepů Odpovědět s citátem

maxpoint97 napsal:
Stranskej napsal:
Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s odstraněním kulacení zad ve spodní fázi dřepu a taky jestli někdo neví čím je tento problém způsobeny ?
Budu rád za každou radu a připomínku .


Mobilita a zkrácení. Doporučuju si na FB najet stránku "Kuba zvedá železo". Dřepu se tam věnuje hodně.


Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stranskej


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze nejprv bych vsem chtel podekovat za odpovedi/rady , no a ted k věci to dýchání s rovnými zády v dolní pozici dřepu jsem zkoušel ale nepomohlo to vůbec , žádná změna : ( .
Kdyz jsem to zkoušel tak jsem se zkoušel jeste všemožné protahovat a u toho jsem zjistil že mám kulate spodní záda i u mrtvých tahů a ať dělam co dělám nemůžu se srovnat do pozice kdy bych je měl rovné ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daj video.
niektori ludia jednoducho nevedia tahat nic s rovnym chrbatom.
vrchny chrbat ohnuty je v poriadku, spodny ohnuty je uz riziko
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle se me aktualne velmi tyka....protoze se ukazalo ze mam stejny problem.

Takze na zacatek najit kde je chyba:
- mobilita
- stavba tela (nekdo to proste pod paralel neda)
- ostatni?

Takze jak rika Berserk_Grom - nedelej to.

Co ja delam a co mi bylo receno a funguje:
-dobra technika az kam to jde a postupne pridavat. Goblet + predni drep jak ukazuje Moocha.

Kdyz se podivas na moje video, tohle je aktualne moje hloubka a vic to zatim nejde.

kód:
https://www.youtube.com/watch?v=hbPkTY60L70


Kazdopadne makat na tom!
Kulata spodni zada ne-e :)

Nezapomen ze zmena neni ze dne na den ale nejdriv z mesice na mesic!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stranskej


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Berserkgrom - video z tahů nemám ale našel jsem na YT video , které zachycuje můj problem :

Visual - S mobilitou to bude mit asi co dočinení ale nevím jak ji zlepšit , na youtube se nachází několik desítek rad a ukazek cvičení a v každém je něco jineho , tak nevím co dělat a s tím paralelem je to problém protože mi do něj chybí tak minimálně 5cm a když dřepuju tak to vypada směšne díky rozsahu pohybu , dřepuju totiž hodně na široko a co se týče předních dřepů u těch je to ještě horší než u klasických low bar dřepů :/ .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stranskej napsal:
Takze nejprv bych vsem chtel podekovat za odpovedi/rady , no a ted k věci to dýchání s rovnými zády v dolní pozici dřepu jsem zkoušel ale nepomohlo to vůbec , žádná změna : ( .
Kdyz jsem to zkoušel tak jsem se zkoušel jeste všemožné protahovat a u toho jsem zjistil že mám kulate spodní záda i u mrtvých tahů a ať dělam co dělám nemůžu se srovnat do pozice kdy bych je měl rovné ...


Já s tím buttwinkem mám taky problém. Řeším to náhradou zadních dřepů za přední nebo pohárové. Nezvedneš sice tak moc, ale neublížíš si.

Co tě udrží ve vzpřímenější poloze je širší postoj se špičkami více od sebe. Protahování hamstringů by mělo pomoct, ale to je běh na dlouho trať.

Tomu protahování ve spodní poloze od Kuby bych věřil, ale je potřeba opravdu nejít zbytečně dolů . Stále zůstat se zády rovně. Ideální je nechat se od někoho vyfotit.

Ještě by mohl pomoct cossack squat ( http://paulminors.com/wp-content/uploads/2017/01/Cossack_squats_v2.png ) a nebo prying goblet squat ( https://static1.squarespace.com/static/55771b2be4b0f668b7f3b9c7/573dd2caab48de9ba0b15268/5755d0a6f699bb536291bab4/1465416609405/DSC_0443.jpg?format=1500w ).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne osobne najviac pomohlo to, čo hovorí v tomto videu.

kód:
https://www.youtube.com/watch?v=bbNA17KjBzU
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kulacení spodních zad u dřepů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: