Bolest kolene - pod čéškou



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest kolene - pod čéškou  Úvodní stránka -> Ostatní -> Bolest kolene - pod čéškou
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rainier


PříspěvekZaslal: út duben 11, 2017 10:55 am    Předmět: Bolest kolene - pod čéškou Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, chtěl bych využít místních odborníků, protože jsem už byl u třech rádoby doktorů a nikdo prozatím nenašel řešení...

Před přibližně 2 měsíci mě začala bolet oblast pod čéškou levého kolene, než začíná taková ta "boule", nevím jak se to latinsky jmenuje, je to přibližně místo, kde je úpon vazu (přiložím snímky RTG, kde je ta oblast vidět.

V klidovém režimu, chůzi (schody nahoru, dolu) necítím téměř nic, ale při dřepu pod pravý úhel a nejvíce při kleku a dotyku cítím jakoby píchnutí a nepříjemnou bolest (od stupnice 1 - 5, kdy 1 je nejmenší hodnota je to tak 2-3). Přestal jsem cvičit hluboké dřepy a mrtvé tahy (sumo), jako příčinu vzniku tohoto problému vidím právě mrtvé tahy technikou sumo, které jsem začal intenzivně cvičit přibližně 6 měsíců zpět s maximálkou 200kg.

Prozatím mi byla doporučena infrapatelární páska, kterou nosím na běhání, box a na cvičení. Do toho mažu fastumgelem a dnes jsem byl na prvním sezení na rázových vlnách. Prozatím bez výsledku, možná mírné zlepšení, ale to díky tomu, že přibližně 10 dní jsem necvičil dřep, ani mrtvý tah a snažím se při ostatním sportování zatěžovat co nejméně nohy.



toto je RTG snímek bolavého kolene, kde je ve spodní části vidět "objekt", který dle mého způsobuje popsanou neplechu, pro srovnání nahraji ještě snímek zdravého kolene




Otázkou je, jestli někdo máte zkušenost s podobným problémem, jeho léčbou nebo osvětlení, co je ten "objekt"

Děkuji všem za odpovědi a připomínky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocik™


PříspěvekZaslal: út duben 11, 2017 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Řek bych, že je to Osgood-Schlatter. Mě pomohla až operace, kdy se ten zkostnatělý útvar odstraní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rainier


PříspěvekZaslal: st duben 12, 2017 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocik™ napsal:
Řek bych, že je to Osgood-Schlatter. Mě pomohla až operace, kdy se ten zkostnatělý útvar odstraní.


Čaues, díky za info, pročetl jsem pár článků a nejvíc mě zarazilo, že je relativně dobrá prognóza z důvodu, že bolest přestane za 1-2 roky bez operace.... ale jinak příznaky sedí na 100% .... jinak po včerejších rázových vlnách cítím mírné zlepšení, přestává to bolet při mírném dřepu, ale určitě nebudu pokoušet, prozatím klidový režim
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocik™


PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není zač, ale je to vážně jen tip, co si pamatuju tak moje rentgenový snímky vypadaly skoro stejně. Řekli mi k tomu, že to v zásadě ničemu nevadí, ale pokud mi to bude vadit a bolet mě to, že to není problém vyndat, tak jsem na operaci šel rovnou. Vyndali mi z toho kůstku cca 6x10 mm, tu mám na památku doteď . A než jsem si pak urval meniskus (což s tim vůbec nesouviselo) tak bylo po problému.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no já mám teď čerstvě po operaci menisku. Jednou jsem byl běhat v kopcích a večer a další dny jsem koleno cítil, hlavně při chůzi ze schodů. (ale při běhu vše v pohodě - ale byly to fakt prudké seběhy)To jsem ho pak ještě dodělat, když jsem s dcerou blbnul na skákacím prkně. Druhý den jsem nemohl chodit vůbec.
Pak půl roku zmenšená hybnost (neudělal jsem úplný dřep), při běhu bolest než jsem to rozhýbal a pak když jsem zase doběhl a bylo to unavené. Předkopávání nešlo vůbec, z noh zbyl legpres, kde většinou větší zátěž pomohla a bylo to lepší.
Na rentgenu mi našli něco podobného, ale vetšího na druhé straně stehenní kosti a diagnostikovali artrózu s tím, že to přeleští a mělo by to být dobré. Po operaci mě pak řekli, že to byl nakonec poškozený meniskus, který museli částečně odebrat.
Jinak noha za toho půl roku v běžném životě v podstatě OK, jen prostě při sportu atd. problémy.

Jinak k doktorům - jeden mě řekl, že ten zkostnatělý výrustek by odstranil, protože to může způsobit časem třeba únavovou zlomeninu a prorůstat do kosti. To byl taky důvod, proč jsem kývl na operaci. V druhé nemocnici, mi zase řekli, že kašlat na to, je to v měkkých částech a když to nevadí, tak by tam neřezali, protože by mohli způsobit větší škody. Jeden řekl, že meniskus to vzhledem k rozsahu pohybu není, druhý, že to je artróza a po operaci to byl meniskus. Ale to jim samozřejmě nemám za zlé, je mě jasné, že do kolena vidět nejde a rentgen je v tomto případě více méně k ničemu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest kolene - pod čéškou
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: