Objem - co vše je potřeba hlídat?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Objem - co vše je potřeba hlídat?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Objem - co vše je potřeba hlídat?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hul


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 4:28 pm    Předmět: Objem - co vše je potřeba hlídat? Odpovědět s citátem

Ahoj lidi,

nedávno jsem začal stagnovat, a tak jsem změnil tréninky a více si kontroluju stravu. Jelikož ale nejsem odborník a v mém okolí se nepohybuje nikdo, kdo by mi poradil, chtěl bych se zeptat vás.

U tréninků jsem hodně vyladil techniku a jelikož jsem v objemu a cílem je nabrat svalovou hmotu, zvedám zhruba 70% z maximálek. Zvednu vždycky to abych na nějakém 12 až 15 opakování jel na krev. Jedna série mi potom zabere cca 45 vteřin. Na partii dělám vždy 4 cviky po 4 sériích s 45s pauzami mezi sériemi, na malé partie 2-3 cviky. Cvičím 6x týdně, takže každou partii stihnu minimálně 2x za týden.

Myslíte, že je toto ok pro budování svalů?

Co se týče jídla, tak tam jsem obecně vzato v pohodě. 6 jídel po cca 2-3h. Měřím 180cm a vážím 84kg.
Denní příjem:
bílkovin - 190g
sacharidů - 130g
tuky - 48g
vláknina - 8g
denní výdej - kolem 1300 kcal
příjem z jídla - 1100 kcal

Nevím, zda mám dost sacharidů, jestli nemám moc tuků a málo vlákniny. Jednoduše neumím vyhodnotit, zda to, co příjmu je dostačující.

Zároveň by mě zajímal váš názor na sodík. Četl jsem, že je pro nárůst také potřeba...

No a poslední dotaz je k pitnému režimu. To byl donedávna můj velký problém, protože jsem vypil za den necelý litr...To je dost málo, ale nevím, jak hodně to může ovlivnit nárůst svalové hmoty. Teď se snažím dodržet alespoň 1,5 litru, ale pomalu chci zvedat hodnotu na 2 litry.

Budu rád za jakékoliv vaše názory a rady ;)
Honza
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To mas nejak spatne spocitany ne? Kalorie uplne mimo, ziviny taky.. myslis to vazne?
Trenink taky na hovno, dej fullbody 3x tydne, tezce zakladni cviky a ne 4 cviky na partii po 20 opak.
6x denne jist, dobry do sypky, jinak celkem zbytecny.. dat to do 4 jidel. 1100 kalorii, to mas tak jedno jidlo ne?
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já to vyhodnotit dokážu, když nepřibíráš, jíš málo.. A se 130g sacharidů za den se divím, že jsi ještě nezemřel hlady Zvyš to tak na dvojnásobek, to minimálně, a pokud ani tak nebudeš přibírat, ještě přidej. A trénuj fullbody trénink 3x týdně. Litr vody za den? Já vypiju 2l jen během tréninku.. Na přibírání svalů to přímo vliv asi mít nebude, ale nepřímo určitě. Když tělo nemá dost vody, nemůže podávat 100% výkon.. At´ studuješ nebo pracuješ, vždycky u sebe můžeš mít petku s čistou vodou a popíjet. I kdyby ses do toho musel ze začátku nutit, myslím že pro cvičícího je 3l denně minimum, v tréninkový den ještě + to, co vypiješ při tréninku.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hul


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Solferino

Proč myslíš, že trénink na partie je špatně pro objem? Nijak to nevyvracím, jen mě zajímá proč ;)

S tou vodou máš pravdu, bohužel jsem to nějak nevědomky zanedbával, teď už si to hlídám...

Ten jídelníček jsem kontroloval a chybu mám jen u příjmu z jídla, tam má být 2000kcal. Říkáš tedy zvýšit sacharidy. Co za potravinu nebo nejlepší zdroj můžu prosím použít?

Tom3 - 4x za den jíst fakt nebudu, to bych se musel přežrat, abych vydržel do dalšího jídla a to nechci. Čas mi v tom nebrání, takže klidně si vždycky nějaké to malé jídlo udělám :)

Ke kcal - Ano tady hlásím chybu :) Číslo má být na úrovni 2000kcal. jelikož mám po zbytek dne nulový pohyb (sedím u pc), tak si myslím, že mi to stačí nebo je to i tak málo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 8:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze prijmes 2000? Nebo moc te ted nechapu. Kazdopadne pro nabirani plati prijem>vydej. Takze pridej bud sacharidu, nebo tuku. Tuku se nevbat klidne 2g/kg vahy.. zbytek sacharidy. Testoviny, vlocky, ryze, kuskis a takovy ty blbiny..nejaky ovoce, zelenina..
Split neni spatnej, taky me fullbody nebavi..ale jestli stagnujes, chce to zmenu, proto fullbody.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hul


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jj je to příjem z jídla 2000kcal denně, výdej během dne mám potom kolem 1300kcal.

Já jsem právě trénink nedávno změnil a jak říkáš fullbody mě nebaví :)

Právě s tou změnou tréninků jsem si řekl, že se chci podívat i více na stravu. Včera jsem projížděl půlku internetu a našel tam prakticky to, co mi tu radíš, tedy více komplexních sacharidů. Přidám tedy do jídelníčku nějakou tu rýži a snad i v nějaké podobě ovesnou kaši...

Četl jsem taky, že komplexní sacharidy jsou vhodné před tréninkem. Já jím před tréninkem vajíčka (3), kde sacharidy nejsou skoro žádné. Může být v tomhle chyba?
Šlo by případně toto spojit a komplexní sacharidy, tedy tu kaši nebo rýži zařadit jako jídlo před tréninkem?

Díky za rady ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 10:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

taky bys mohl rozepsat ten trenink
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

co se tyce jidelniku, na tom by nevybudovala objem ani 60tikilova bodyfitneska, ne 80tikilovy chlap

co se tyce treningu, neslysel jsem o nikom, kdo by stavel objemovy trening na seriich s 12+ opakovanich

precti si tyhle clanky, nemyslim aby si jel primo ten trening, ale je tamam vysvetleno, proc nizke pocty, prec mene cviku, jak a co jist atd.

http://kulturistika.ronnie.cz/c-3904-bear-routine-aneb-maximalni-trenink-pro-maximalni-hypertrofii.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-20531-trenink-pro-chronicke-ektomorfy-i-treninkove-tipy.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-20751-trenink-pro-chronicke-ektomorfy-ii-treninkovy-program.html
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hul


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za články díky. Sice mi zamotali hlavu ještě více, ale vítám nové info.

Bohužel jsem sem přišel pro radu ohledně jídelníčku, a teď to vypadá, že potřebuju poradit i s tréninkem :D

už jsem slyšel několik názorů, že pro budován svalové hmoty je důležité udržet cvičenou partii pod co nejdelším napětím. To znamená, že není vhodné používat maximální váhy, kde dám 3-5 opakování, ale naopak snížit váhy tak, abych zvládl kolem 12 opakování s dobrou technikou, procítěním a hlavně vždycky ze sebe vymáčknout max.

Jelikož není cílem zvednout co nejvíce, není potřeba tolik odpočívat a tak stačí 45s pauzy.

Proto například můj trénink prsa-ramena do 1h30min, vypadá takto:
Prsa:
Tlaky na šikmé lavici 4x12
Křižné zvedání činky nad hlavu v sedě (pro vnitřní horní část prsu) 4x12
Rozpažování na rovné lavici 4x12
Pullover s kotoučem 4x12 nebo tlaky na lavici hlavou dolů 4x12
Ramena:
Upažování jednoruček před sebe 4x12
Zvedání jednoruček do stran s vytočením loktů 4x12
Konec

U těch ramen sorry, nevím, jak se jmenují cviky, ale snad ten popis bude dostačující.

Oproti článku, který jste mi poslali, je to prakticky zcela něco jiného. Dlouhé pauzy, komplexní cviky, 15 sérií po 5 opakování... To je úplný opak :/ Každý říká něco jiného, obojí dává smysl, ale co je správně nevím...

Zároveň bych rád dodal, že nejsem kulturista, nemám k tomu předpoklady.
Somatotypem jsem mezomorf, ale ne úplně. Přibírání na váze pro mě třeba není problém, avšak například klouby, hlavně zápěstí mám hodně malé, takže mám problém u těžkých vah. I proto jsem volil tento typ tréninků, kde si mohu snížit váhy, tím odstranit problémy se zápěstím a soustředit se na cvičenou partii.

Jídelníček:
Čím více čtu a poslouchám rady, tak evidentně mám velký problém se sacharidy, tedy komplexními sacharidy, kterých bych měl mít asi 400g, místo toho mám zhruba 100g. Je tedy jasné, že v tomto musím přidat. Mám tu trochu obavy, že zvýšením komplexních sacharidů, budu přibírat i podkožní tuk nebo u komplexních sacharidů toto nehrozí?

Každopádně i tady si úplně nejsem jistý kolik, protože, můj den se odehrává dost stereotypně a to, že vstanu zhruba v 10h, nasnídám se, a kolem 12h jdu cvičit. Cvičím tu hodinu a půl. Po tréninku si dám "gainer" do hodiny si dám potom pořádné jídlo. No a potom až do večera cca 24h sedím u PC a pracuju, takže moje tělo se hýbe 90minut denně.

Tím pádem, nemůžu mít přeci takovou "spotřebu" protože tělo to nemá kam dát. Nebo se pletu? I přesto, že cvičím, tak se považuji za velmi neaktivního člověka a ten metabolismus se podle toho chová. Mýlím se?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro tebe jako naturala je podstatnejsi, aby jsi treninkem dosahl co nejvetsiho anabolickeho efektu. Proto ty tezke komplexni cviky - drepy, mrtvoly, tlaky. Takhle prirozenou cestou donutis organismus reagovat na zatez rustem.

Co se tveho denniho programu tyka...ten je na nabirani idealni :) Nejdrive se poradne znicis v posilovne a pak uz jen sedis, regenerujes a zeres....

Jinak v jidelnicku mas podle me zbytecne moc bilkovin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Objem - co vše je potřeba hlídat?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: