bolest zad / lumbago



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - bolest zad / lumbago  Úvodní stránka -> Ostatní -> bolest zad / lumbago
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
visual


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 6:29 pm    Předmět: bolest zad / lumbago Odpovědět s citátem

Rad bych poprosil mistni o radu jak dal postupovat, jde o problem moji zeny.
Prosim, jen o rozumne nazory-vsichni vi co tim myslim!

Stav:
2 mesice dozadu bolest spodnich zad, asi 2-3tydny bez reseni-pri beznem rezimu na materske +- zvladnutelne. Nasledne presun na bolestivost zprimovacu-kde aktualne sidli (spodni stredni zada + stredni zada).
Cca pred 3 tydny udajne diagnostikovane "lumbago" na neurologii.
Pred 3 tydny kortikoidovy obstrik na dalsi navseve neurologie -> doporuceni na fyzio.
Doporuceni na Dosiflex a leky na bolest. Cca. 5 dni v tomto rezimu s nulovym zlepsenim.
Pred 2 tydny jsme zacali chodit na bankovani (Skalka/Cestrum cinske mediciny (myslim)) na doporuceni pri zhorsujicim se stavu (bolesti), reakce na bankovani/zahrivani vesmes pozitivni, nyni chodime 2x tydne.
Stav se prubezne zlepsuje/mirne zhorsuje, vyhled podle cinske lekarky na 2-3 tydny pri 2-3 navstevach kazdy tyden.
Subjektivne pomaha suche teplo. Bolest pri sezeni velka. Spanek/klid/chuze nejmensi bolesti.
Navsteva fyzio za 2 tydny.

Rad bych se tedy mistnich co k tomu maji co rict dotazal, co dal, pripadne jak tomu pomoct?
Fyzio za dlouho a bude mit kdovijaky vysledek a ja osobne jsem ztraceny jak lesni vcela.
Jakekoliv dotazy, pripominky se budu snazit hned odpovedet.
Neurologie udelala CT -> lumbago (pater vporadku) a na rezonanci nas poslat nechteli, ze jsme prej vpohode ze fyzio a Dorsiflex to vyresej
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 8:19 pm    Předmět: Lumbago Odpovědět s citátem

Pokud se ptáš na anonymním fóru tak asi nečekáš odbornou radu, ale názor nebo zkušenost.

U mne je lumbago hlavní důvod proč jsem náhodně našel ronnie.cz a začal si psát deník, zajímat se o cvičení, pomalu se vzdělávat, postupně měnit životní styl, atd.

Ústřel jsem měl 3x, potřetí jsem se moc nelišil od člověka na vozíku, protože nohy jsem si z postele sundaval rukou. Ukrutná bolest, já prášky odmítám brát, ale tehdy jsem přežíval na 4krát denně 4 tablety Ibalgin 800mg, což je nějaká horní hranice pro dospěláka podle příbalového letáku.

Rada paní fyzioterapeutky byla jasná: posílit střed těla, cvičit.

Baňkováním asi snížíte napětí v dotyčném místě, aktuální bolest "vyléčíte" Dorsiflexem, ale prevencí před návratem lumbaga je cvičení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 10:00 pm    Předmět: Re: bolest zad / lumbago Odpovědět s citátem

Takže...

Za prvé nikdo očividně zatím nebyl schopný stanovit klinicky diagnozu. Mám lumbago prosím není diagnoza, ale to soudruh doktor řekl nablýskaně že bolí záda...

Při čistém nálezu na CT nepůjde s největší pravděpodobností o strukturální problém ( viz. http://medicina.ronnie.cz/c-21180-strukturalni-a-funkcni-poruchy-pohyboveho-aparatu-ii.html), což by tedy šlo zjistit z pořádného klinického vyšetření. MRI je v těchto případech zbytečná. Tam stejně můžu najít mraky věcí co nebudou mít absolutně nic společného s funkčním nálezem a pak to akorát kvalitní neurology ehm plete...

S největší pravděpodobností se jedná o problém tzv funčkní (viz. http://medicina.ronnie.cz/c-21171-strukturalni-a-funkcni-poruchy-pohyboveho-aparatu-i.html ).

Pokud je akutně vzniklý je odstranění celkem snadné při správném zásahu do pohybového aparátu. Po takhle dlouhé době co potíže trvají se ale určitě i akutně vzniklý problém zchronizoval a krásně zřetězil do přidružených struktur a bude to chtít trochu víc práce aktivního charakteru ze strany postižené osoby.

Léky na uvolnění svalového napětí (proboha doufám že je nebere už těch několik týdnů v kuse) to spíš dokáží místo úlevy víc zchronizovat. S těmi se musí opatrně, zvlášť když stále není ta klinická diagnoza takže je nějaký frajer předepsal od boku. To samé obstřik.

Někdo proboha musí už konečně udělat něco takového:

http://medicina.ronnie.cz/c-25576-fyzioterapeut-radi-bolest-v-zadech-diagnostika.html

a pak něco takového:

http://medicina.ronnie.cz/c-26827-fyzioterapeut-radi-bolest-v-zadech-terapie.html

Jinak střílet baňky takhle často na záda když nevím odkad to všechno jde je špatně. Zvlášť špatně je když ta osoba co to dělá nechtěla prvně znát nebo si neudělala pořádný nález.

A jestli si 2-3x týdně uvolňuji takhle tkáň a při každé návštěvě je opět co uvolňovat tak si soudruh čínský mistr zaslouží přes ústa protože akorát tak ňuchňá kompenzačně postiženou tkáň.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
visual


PříspěvekZaslal: čt duben 27, 2017 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky obema za odpoved.

-Dorsiflex jsme meli 4 dny v kuse a pak vysadili, vim ze se nema/nesmi brat dlouho
-selsky jsem si tak nejak myslel to co pise Poman. Aktualni vyvoj je ze jsme za tyden objednany na vysetreni (Centrum Komplexní Péče Roseta s.r.o.) a o tyden potom do Katerinek na rehabilitace.
-Snazime se to tedy hodne potlacit, takze asi muj posledni dotaz - je mozny najit nekoho v Praze kdo nas vysetri driv a budeme u nej moct u nej s duverou odchodit cely nas "problem".
Mam totiz trochu obavy ke komu se dostaneme do rukou.
A z vlastni zkusenosti vim, ze overeni/kvalitni maseri/fyzio/.... maji v Praze cekacky nekolik mesicu.

No a pokud se nekdo rozumny najde, rad jeho sluzeb vyuziju sam, protoze uz delsi dobu hledam nekoho "na stalo".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt duben 27, 2017 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak na pojišťovnu se všade čeká týdny, min. měsíc.
Za přímou platbu to je něco jiného.
V Rosete doporučuji Elišku Zemanovou, občas ji tam někoho pošlu.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
RichardJanco


PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím... Na tyto problémy to chce záda co nejvíce posílit. Já chodím na cvičení SM systém a nebo na cvičení zdravá záda do zone4you. To mi hodně pomohlo. Samozřejmně výsledky nejsou vidět hned, loni na podzim jsem chodil v podstatě v předklony, protože jsem měl zablokovaná celé spodní záda a tohle cvičení mi fakt pomáhá :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2017 6:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Navážu na toto téma.
Asi před týdnem jsem při badmintonu ústřel (naštěstí lehký, ne moc bolestivý). Fyzioterapeutka poznamenala něco o tom, že jsem zkrácený všude krom vedení, takže v příčině měla jasno. Rozkázala, abych to rozhýbával pomocí kobry a nechal tomu čas.

Otázka je jednoduchá. Pokud jste měli ústřel, jak rychle u vás probíhala rekonvalescence a co vše jste dělali, abyste se dostali do plně pohyblivé formy? Můj největší problém zatím je, že jsem ve středu těla tuhý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - bolest zad / lumbago
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: