Regenerace - spánek



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Regenerace - spánek  Úvodní stránka -> Ostatní -> Regenerace - spánek
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Merle56


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 11:10 am    Předmět: Regenerace - spánek Odpovědět s citátem

Zdravím, mám dotaz. Říká se, že na růst musí být dostatečný spánek, co jsem četl nejlépe okolo 7 hodin. Celkem by mě zajímalo, jak na tom budu , pokud chodím na noční. Například řekněme že je pátek, odpoledne zajdu do posilky , dojdu domů, najím se atd. a jdu na noční. Z noční se vrátím v sobotu v 6 ráno a jdu spát. Zkrátka jestli vadí, že si nepůjdu lehnout po tréninku hned večer, ale až druhý den ráno (i když co mi zbývá, ale jen mě zajímá jak to s tím je :D ) Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
req


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Idealni to neni, nejlepsi je mit stabilni biorytmus. Nicmene regenerujes i mimo spanek. Zapis si svoji hmotnost, %bodyfat, kolik zvedas na zakladnich cvicich. A po dvou mesicich zmer jestli se zlepsujes. (podle toho jestli chces hubnout, ci silit).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje zkušenosti jsou takové, že porosteš stejně při 5h jako při 10h spánku, i pokud to máš rozházené. Ono to spíš ovlivní tvůj výkon v posilovně, než kolik nabereš.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spanek je slozity komplex primo zavisly na dalsich komplexech. Je obrovsky rozdil mezi 6ti hodinami kvalitniho tvrdeho spanku v naproste tme a tichu a mezi 9ti hodinami, fakticky v dennim svetle, kdy se 6x probudis apod.
S tim, ze samozrejme tech 6 bude pro organismus ocividne mnohem efektivnejsi a pri dobre nastavenych podminkach muze byt i mensi doba spanku optimalni.

V tvem pripade bych se soustredil na to optimalizovat ostatni regeneracni procesy - mit vysoky prijem mikrozivin, fytochemikalii, antioxidantu, umerne navysit kvalitnima surovinama prijem makrozivin/kalorii.
A potom bych se soustredil na to, aby ten spanek byl opravdu takovy, jaky by mel byt. Naprostou tmu, eliminaci zareni z elektroniky par hodin pred usnutim, rusive elementy, stres... jist tak aby digesce a absorpce posledniho jidla byla v co nejvyssi mire hotova, podporil bych spanek rostlinnymi extrakty nebo doplnky, medunkou pocinaje a horcikem, zma nebo melatoninem konce. Hlavne bych mel na pameti to, ze telo se adaptuje a v kratkem casovem intervalu ten organismus dokaze s tou depleci pracovat - jinymi slovy nedostatek spanku jde "dospat" na druhy den, nebo je moznost spat dele pred zacatkem nocnich smen apod. Na gains to bude mit minimalni/zadny vliv, to bych vubec neresil. Spis bych se fakt soustredil na ty body, ktere jsem tu okrajove nakousl a o kterych si muzes na netu mnoho nastudovat. Ty zmeny biorytmu u lidi takhle makajicich na smeny jou predevsim v pozdejsim veku, ale mnohdy i drive celkem nepekne. Spatne regeneruje cns, snizuje se imunita, zvysuje se oxidacni stres apod.

Edit: REQ - vidim, ze te dnes polibila muza ale prestan ty vole otevirat stare topiky...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prihlasenieauta


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ideáne to neni ale nerieš to :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Regenerace - spánek
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: