Kreatin monohydrát na mě nemá účinek



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kreatin monohydrát na mě nemá účinek  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Kreatin monohydrát na mě nemá účinek
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rradd


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 9:37 pm    Předmět: Kreatin monohydrát na mě nemá účinek Odpovědět s citátem

Zdravím, mám problém s tím, že na mě kreatin monohydrát nepůsobí.
Měl jsem od aminostaru Kreatin Monohydrát 500g. Pouze jsem ho otevřel, dal si pár dávek a pak jsem ho měl cca půl roku ve skříni, nepamatuji se, jestli na mě měl v té době nějaký účinek. Pak jsem ho po tom půl roce našel ve skříni a chtěl jsem ho použít, ale bral jsem ho cca 20dní a absolutně nic mi to neudělalo. Nenatáhlo mi to do svalů vodu, nezvýšila se mi síla, nic, prostě bez účinku, jediné, co jsem z toho pocítil, bylo to, že sem chodil co hodinu na WC čůrat.
Myslíte si, že jiný kreatin, například Ethyl Ester by na mě mohl působit, když Monohydrát je bez účinku? Nebo tím, že byl půl roku ve skříni, se nějak jeho účinek vytratil? Ale celkem o tom pochybuji, že by to něčemu vadilo, že půl roku ležel ve skříni. Děkuji.[/u]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Půl rok tomu neuškodil zcela určitě.

Jinak se obecně tvrdí, že cca na 20% (tedy pokud mne paměť neklame) lidí kreatin prostě nepůsobí. Je otázkou, zda jiná forma toto může změnit, pokud si pamatuji, tak ty se spíše užívají případě, kdy monohydrát sice šlape, ale současně s sebou přináší různé nežádoucí účinky.

Ale přiznám se, že nějak příliš do hloubky jsem to neřešil, protože mně monohydrát problémy nikdy nedělal a fungoval.

Otázkou nicméně je, jak jsi ten monohydrát bral. Pokud by nebyl problém v aplikaci, tak se jiná forma zkusit dá ... za zkoušku nic nedáš a uvidíš.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rradd


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, děkuji za odpověď.
Dávkoval jsem ho klasicky. Prvních 10dní jsem dával cca 20g. 5g Ráno, 5g před, 5g po tréninku a 5g večer před spaním a dalších 10dní 5g přes tréninkem a 5g po tréninku. Snažil jsem se pít tak 3 - 4l vody denně a stejně bez účinku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě to není o tom jaká je to forma, jestli na tebe nefungoval monohydrát, jsou tu imho dva závěry:
1) užíval jsi ho špatně
2) kreatin na tebe nebude fungovat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Podle mě to není o tom jaká je to forma, jestli na tebe nefungoval monohydrát, jsou tu imho dva závěry:
1) užíval jsi ho špatně
2) kreatin na tebe nebude fungovat


3) cvičíš a jíš špatně a čekáš, že kreatin to během 20 dní všechno vyřeší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Nenatáhlo mi to do svalů vodu


Kreatin monohydrát není jako chronické/akutní renální selhání . "Viditelné" fyziolgociké navýšení intracelurární nebo extracelurární tekutiny, nebo jednoduše subjektivně zaznamenatelná retence vody není vůbec nutná ani relevantní a i tak kreatin maká. To jenom tak btw.
Jsi buď nonresponder (to povšechné "cca. 20%" u nás rozšířil Fila nebo Novák tuším), nebo děláš něco blbě. U jednoho kreatin (především napoprvé) funguje opravdu výrazně nezávisle na okolnostech, u druhého ne, a ten pak musí brát v potaz hodně proměnných a zkusit to přizpůsobit - hledej: roli hraje např. aktuální hodnota pH v žaludku, proto někteří jedinci musí kreatin dávkovat čistě na lačný žaludek ve vyšších dávkách, dákovat ho samotný bez jakýchkoli dalších substancí a příměsí apod. Možná by nebylo na škodu vyzkoušet něco na bázi crea-trona.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tou retencí vody tady s Tebou nemohu Krystofe souhlasit. Má to jednoduchý fyziologický důvod. Určitě na něj přijdeš. :-)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Opravdu nevím . Jako opravdu mi samotnému se většinou stalo, že jsem prostě zadržení vody subjektivně absolutně nezaznamenal. V redukcích se mi dařilo úspěšně navyšovat silovou výkonnost, i výdrž ale svaly zůstávaly na pohled prázdné a ploché a vyrýsovanost se zvyšovala. To samé můžu říct o sprinterech se kterýma tak okrajově pracuju. Já jsem byl celou dobu přesvědčený o tom, že viditelná retence není směrodatná ukázka účinnosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: út červen 13, 2017 9:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když změníš (zvýšíš) koncentraci osmoticky aktivních látek uvnitř svalové buňky, musí své prostředí vyrovnat vůči extracelulárnímu prostoru --> natáhne tedy do sebe vodu. Pokud někdo z výrobců tvrdí, že jejich nová forma kreatinu nezavodňuje, tak vlastně říká co...? :-)

Laici si to mohou představit na situaci, jako když posolí cuketu a nechají ji "vyplakat". Ta cuketa tu vodu pustí, protože musí "naředit" tu hypertonicky se chovající sůl. A teď si představte na straně soli svalovou buňku, která zvyšuje pravidelně obsah kreatinfosfátu pod vlivem kreatinové suplementace (analogie k cuketě: představte si, že na ní sypete více a více soli a ta na sebe natahuje více a více vody).
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rradd


PříspěvekZaslal: út červen 13, 2017 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem zapomněl dodat, že po tréninku jsem spolu s kreatinem dával i glukopur, tudíž by měl kreatin účinkovat ještě lépe. Každopádně na mě učínek neměl jak s tou retencí vody, tak ani se silou. A užíval špatně? To jde užívat kreatin špatně? Jak jsem psal, 5g ráno, 5g před, 5g po cvičení a 5g večer při nasycovací fázi a při udržovací 5g před a 5g po tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út červen 13, 2017 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Esko já naprosto chápu princip fungování kreatinu a svalových buněk, určitě bych neřekl takovou blbost, že kreatin nezavodňuje. Moje ponita zněla, že subjektivně vnímaná a viditelná retence se přece nemusí vždy dostavit. Obzvlášť v mnou zmiňované redukci. A když autor napsal - "nenatáhlo mi to do svalů vodu", tak tím asi myslel, že se viditelně nezvýšily objemy nebo nesnížila prorýsovanost... A já tím, že jsem napsal co jsem napsal nepopřel, že kreatin nezavodňuje, ale to, že nutně nemusí být ten fakt viditelný.
Pokud vždy viditelný musí být, tak bych tě rád osral o tvůj čas a chtěl bych vědět proč tomu tak je, a jak je možné, že se to u mě nebo u jiných nestalo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: út červen 13, 2017 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jsem si to špatně přečetl, má chyba. Nicméně jak už tu padlo, jsou lidé, kteří na suplementaci kreatinem prostě nereagují, tato šance se zvyšuje když má člověk v jídelníčku hodně potravin s vyšším obsahem kreatinu (hlavně hovězí maso). Subjektivní pocit zavodnění by se ale měl dostavit, pokud člověk na kreatin reaguje, kort pokud někdo zkouší nasycovací fázi, tam je po prvním týdnu velmi znatelný nárůst tělesné hmotnosti. Nasycovací fáze určitě není nutná, je to takový přežitek, ale dobrý nástroj na to, aby člověk zjistil, zda není náhodou non-responder. Samozřejmě stále platí to, že vyšší obsah kreatinu ve stravě prostě snižuje účinek kreatinové suplementace, protože už není kam moc posunout zásoby CrP v buňkách. A při redukci hmotnosti také pochopitelně bude subjektivní pocit jiný (horší) než v objemu, tam se shodneme.

Co se týče formy, tak pokud nefunguje monohydrát, zkusil bych kre-alkalyn. Nicméně padl tu Aminostar a do něj bych nešel, i kdybych věděl, že se jedná o monohydrát, tedy nejprověřenější formu kreatinu. Látka je totiž jedna věc, ale způsob získávání té látky druhá, zpracování třetí, její čistota čtvrtá a skladování věc pátá. Takže není monohydrát jako monohydrát (nedávno mi zrovna psal bývalý spolužák ze sportovky, který si to na vlastní kůži ověřil).
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kreatin monohydrát na mě nemá účinek
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: