Roperův log - Crosslifting & bench press


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Roperův log - Crosslifting & bench press
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:

Peter Ustinov napsal:
ok, ale cekam na to tvoje vyhodnoceni progresu za posledniho pul roku

Vložím je do logu až po konci makrocyklu, aby v něm byly všechny data.
Peter Ustinov napsal:
nevymlouvej se na telesne dispozice...

Nevymlouvám se na nic, jen zmiňuji fakta.
Peter Ustinov napsal:
pokud jedes WSB (nohy dosiroka co snesou trisla a lehke pokrceni kolen) tak chapu, ze ti to udelalo 40kg za mesic

Jedu ten styl dřepu ve smyslu postoje nohou, nikoliv mělký hloubky. :)
Peter Ustinov napsal:
nicmene jsem cetl, ze mas maxko 220, takze bez tech 40 kilo jsi mel 180? lifter, co neda ani 2x BW na drep?

Tvoje schopnost porozumění kontextu je tristní.
A) Bylo to v době, kdy jsem vážil míň a ze 170kg jsem se posunul na 210kg.
B) Nikde jsem nepsal, že jsem ortodoxní lifter. Ten sport je nevděčnej, neatraktivní apod.
Peter Ustinov napsal:
...a jaka bude teda finalni vaha se kterou drepnes?

To teď nevím, nesoustředím se momentálně na dřep.
Jinak se bavíme o silovým progressu , ne o poměru výkon - BW. Připadá mi, že tě nasral fakt, když ses pokusil zamachrovat 40kg progressem na dřepu za 9 měsíců, přičemž já stejnej progress učinil za měsíc, nemůžu si pomoct. :D Začínáš mi evokovat Fialu z ODS. :D
Peter Ustinov napsal:
.Roper tvrdi, ze ostatni systemy neffunguji, nejsou podlozene atd .

A jsou snad podložený? Pomůžu ti - ne, nejsou, respektive velká většina z nich není. Nevidím v nich myšlenku, proč by měly fungovat v porovnání např. se Sheikem.
.

Mas pravdu, pochopil jsme to tak, ze ja dam data a ty udelas tabulku...pri prvni mozne prilezitosti
ok, dispozice a WBS jsme si vysvetlili
A-ano, technika udela hodne. 40 kilo, je 40 kilo, pravda, pokud vazis 80, je to polovina tvoji vahy, pokud 120, tak jenom tretina
B- Sorry, z toho jak se navazis do CF jsme pochopil, ze jsi ryzi lifter (a uznej, ze styl treningu, co mas v logu tomu odpovida)
Ne, nevadi mi, ze jsi udelal za mesic to co ja za 9, jenom me zajima, kolik ocekavas za tech 9 mesicu, kdyz 40 jsi udelal za jeden
Fialu neznam, ale hadam, ze to byla urazka
OK, skrtneme tu podlozenou cast, at se nehadame, co reknes k te funkcnosti? ti lide, kteri se diky nim zlepsili si vymysli???
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laco123


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper, obdivujem ťa za dve veci: za vedomosti a za ochotu stále odpovedať tomu idiotovi Ustinovi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:


A jsou snad podložený? Pomůžu ti - ne, nejsou, respektive velká většina z nich není. Nevidím v nich myšlenku, proč by měly fungovat v porovnání např. se Sheikem.



Nikdo nepochybuje, že Sheiko ví, co dělá a že jeho postupy fungují. Ale taky si nemyslím, že to je jediný způsob, jak zesílit. Základní principy silového tréninku jsou poměrně prosté, a když je člověk dodržuje, ať už promyšleně nebo intuitivně, k výsledkům se taky dobere. Možná ne tak rychle, možná ty výsledky nebudou tak dobré, jako by mohly být, ale to je z velké části podružné. Naprostá většina stejně nemá odhodlání, vytrvalost a trpělivost, aby se podle Paretova pravidla dostali s vynaložením 20 procentního úsilí na 80 procent svých možností, natož aby honili těch zbývajících 20 procent.

Podle mého názoru, přímočarý a nekomplikovaný postup s důrazem na zdravotní aspekty cvičení (mobilita, technika, disbalance etc.) udělá ve velké části případů větší službu, než komplexně strukturovaný systém, který zvládne dodržovat jen nadšenec. Proto taky fungují programy jako 5x5 nebo jiné podobné systémy s chytlavým názvem - první půl rok až rok se na tom většina lidí zlepší (začátečníci rostou ze všeho) a zároveň otevřou prostor pro to, aby si těch pár, které to chytne, mohlo po čase začít hledat vlastní cestu, číst si, vzdělávat se a řešit to víc do hloubky.

Většině běžných cvičenců ale průměrné výsledky stačí. Ti opravdu talentovaní uspějí, i když nemají všechno dokonale promyšlené. A těm ostatním, kteří by se jim chtěli přiblížit, i když toho talentu tolik nemají, jako ty nebo já :), pak holt nezbude, než aby řešili periodizaci, odpočinek a stravu do detailů v naději, že je to k těm 100 procentům posune o trochu blíž.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
OK, skrtneme tu podlozenou cast, at se nehadame, co reknes k te funkcnosti? ti lide, kteri se diky nim zlepsili si vymysli???


To, že třeba nikdy předtím pořádně silově netrénovali, anebo jsou víceméně pořád začátečnicí (což člověk, kterej trénuje teprve 2-3 roky, pořád je), takže na ně budou jejich těla reagovat progresivně. Nic zvláštního. Zcela exaktní.

Magumi napsal:
Podle mého názoru, přímočarý a nekomplikovaný postup s důrazem na zdravotní aspekty cvičení (mobilita, technika, disbalance etc.) udělá ve velké části případů větší službu, než komplexně strukturovaný systém, který zvládne dodržovat jen nadšenec. Proto taky fungují programy jako 5x5 nebo jiné podobné systémy s chytlavým názvem - první půl rok až rok se na tom většina lidí zlepší (začátečníci rostou ze všeho) a zároveň otevřou prostor pro to, aby si těch pár, které to chytne, mohlo po čase začít hledat vlastní cestu, číst si, vzdělávat se a řešit to víc do hloubky.


Jo, souhlasím. Úplnej začátečník poroste i z masturbace, když to lehce nadnesu, a pokročilejší začátečník téměř taky. Ale nesouhlasím, že propracovaný trénink nepřinese větší benefit než 5x5. Když onen propracovanější trénink není od pseudotrenéra, ale od trenéra, jenž nad tou skladbou stráví 2-3 hodiny a bude mít vše zmapovaný/propočítaný, tak se to bohužel s tréninkem 5x5 nedá ani v nejmenším srovnávat.
Mě jen udivuje, že naprostá většina z nich podlehne určitýmu článku, kterej ve výsledku vnucuje stáhnutí dané aplikace. Přičemž když si člověk načte alespoň dvě solidní knížky o tréninku, tak se dovtípí, že autorovi článků jde primárně o zisk, než o přenesenou informaci, takže racionálně smýšlející člověk vydedukuje, že v tom zmíněném článku jsou bullshity, nicméně to hodně lidí nepozná a pak to má za Písmo svatý. V Česku tohle chování hodně předvádí kupříkladu Česlík z PT, což naštěstí už pár desítek lidí poznalo.

Magumi napsal:
Většině běžných cvičenců ale průměrné výsledky stačí. Ti opravdu talentovaní uspějí, i když nemají všechno dokonale promyšlené...


Bohužel máš pravdu. Podle mě to je mj. taky absolutně špatně nastavenou mentalitou. Prostě když například českej sportovec letí/jede na nějakej významnější mítink, tak novinářům řekne naprosto hloupou a prázdnou frázi "jdu si to tam pouze užít", načež když si poslechneš zahraniční sportovce, tak tohle z 99% neřeknou...V běžný populaci to je silně ovlivněný tím, že lidi jsou líní číst, potažmo neochotní platit za kvalitu materiálu, jenž by je posunul výkonnostně dál. Důkazem toho je, že mi do soukromých zpráv chodí otázky, respektive prosby, jestli bych nebyl ochoten přeposlat na email screeny programů z oficiální aplikace Sheika, přičemž ona aplikace stojí pouze 330kč. :D
Ono jde talent porazit, ale jen v případě, že není línej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ustinov roky veril a hadal sa do krvi, ze stalice fora ako Cizo/Draper a spol. boli naturali, takze ber s rezervou, na druhej strane netreba vymyslat znova koleso...
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Peter Ustinov napsal:
OK, skrtneme tu podlozenou cast, at se nehadame, co reknes k te funkcnosti? ti lide, kteri se diky nim zlepsili si vymysli???


To, že třeba nikdy předtím pořádně silově netrénovali, anebo jsou víceméně pořád začátečnicí (což člověk, kterej trénuje teprve 2-3 roky, pořád je), takže na ně budou jejich těla reagovat progresivně. Nic zvláštního. Zcela exaktní.


mas pravdu, vzdavam se

Turakam: Cizo neni cistej????
Ano, pokud to neprohlasi clovek sam o sobe, tak pomlouvacum neverim
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pohoda, zi si dalej v bubline o silovych sportoch.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"


Naposledy upravil Turakam dne út září 12, 2017 8:21 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Pohoda, zi si dalej v bubline o silivych sportoch.


Už ho netrap, chudáka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

13/9/2017 - Ronnie Gym

BENCH PRESS SPECIALIZATION - SHEIKO, LARGE LOAD PREPARATION 1 - W2/D2

Conventional deadlift:
1x5x70kg
1x5x120kg
1x5x150kg
1x5x170kg
1x5x200kg (no belt)

Bench press: (35)
1x5x70kg [50%]
2x5x80kg [60%]
5x4x95kg [70%]

DB fly:
5x10

Leg press:
50x170kg (bez přerušení)

Biceps curls:
3x12

AVG. INT.: 65%
TONNAGE: 3050kg
LIFTS: 35
________________________
Dnešní trénink proběhl v menší časový tísní, která mi neumožnila jít do Eaglu.
Zjistil jsem, že mě tah skoro už vůbec nebaví. Důvod vidím v tom, že po tom, co jsem si splnil menší sen/cíl a zatáhl 6. března 250kg, tak mozek vytváří větší a větší lenost. :D Takže uvažuju, že se budu dlouhodobě specializovat pouze na bench press, ale to je jen obyčejná úvaha. Reálnější pravděpodobnost je ta, že zařadím power clean.
Jinak dneska všechno bylo svižný a rychlý. U bench pressu byla opět dodržena u všech opáček IPF pauza.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

14/9/2017

CONDITION, EXPLOSIVE STRENGTH

Depth jump for height – 6x5
HIIT – 400m (běh) - 100m (výklus) - 400m (běh) - 100m (výklus) - 400m (běh) - 100m (výklus) - 200m (běh) - 50m (výklus) - 200m (běh) - 50m (výklus) - 200m (běh) - 50m (výklus)
________________________
Ačkoliv je tělo po včerejšku nějaký ztuhlý a tartan klouzal, tak jsem zařadil kondiční část i přes mírně chladné počasí... Ke konci jsem trochu tuhl, ale pocitově mi dnešní trénink sedl.

Zejtra mě čeká pyramida v Sheikovi a znovu mě bude tlačit čas, takže snad proběhne vše v pohodě.


Naposledy upravil Roper dne so září 16, 2017 10:55 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

15/9/2017 - Ronnie Gym

BENCH PRESS SPECIALIZATION - SHEIKO, LARGE LOAD PREPARATION 1 - W2/D3

Bench press: (51)
1x20x20kg (osa)
1x6x70kg [50%]
2x5x80kg [60%]
2x4x95kg [70%]
2x3x100kg [75%]
2x2x110kg [80%]
1x4x100kg [75%]
1x5x95kg [70%]
1x6x80kg [60%]
1x7x70kg [50%]

Incline plyo push-ups:
5x5

Lat pulldown:
5x6

Biceps curls:
5x10

AVG. INT.: 67,9%
TONNAGE: 4465kg
LIFTS: 51
________________________
Dnešní trénink byl ovlivněnej středečníma tahama, kdy tělo nestihlo zregenerovat. Nicméně na bench pressu to nezanechalo větší negativní dopad, ač polovina pyramidy nešla tak lehce, jako tomu bylo v předešlých tréninkových jednotek. Opět u všech opáček byla dodržena IPF pauza.
Doplňky se dneska vlekly.
________________________

SUMMARY AFTER THE SECOND WEEK:
AVG. INT.: 68,6%
TONNAGE: 10075kg
LIFTS: 113



Naposledy upravil Roper dne st září 27, 2017 2:49 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laco123


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvoj log sa veľmi pekne číta, páči sa mi tá detailnosť. Len tak ďalej!

Robíš ešte tie crosslifterské cviky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laco123 napsal:
Robíš ešte tie crosslifterské cviky?


V posledních týdnech spíš jen jako rozcvičku/rehabilitaci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 16, 2017 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

16/9/2017

REHABILITATION TRAINING

90/90 crunches - 30x (velmi pomalu)
Side plank - 2x30s (každá strana)
Lumbar extension (lying) - 3x1min
Cuban rotation - 100x
________________________

Nudná, ale užitečná část tréninku. Dobře tělo protáhla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 16, 2017 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tříměsíční výhled makrocyklu:


(pozn.: LLP1 = large load preparation 1; LLP2 = large load preparation 2; LLC = large load competition)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: