Draperova léčba


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Draperova léčba  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Draperova léčba
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TTeDy


PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2017 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:

(...) Kazdopadne at tak ci onak, doufam ze se pote budu moct konecne pozvolna vratit do normalniho zivota

Taky ti ten navrat preju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: čt srpen 31, 2017 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze vykon a tridenni pobyt v nemocnici mam za sebou, vse mam tak hranicni,proto muj pripad pujde pred lekarskou komisi slozenou z kardiologu a kardiochirurgu,kde se doufam uz konecne kategoricky rozhodne,co dal, jestli dostanu automaticky defibrilator + mi odstrani 21x33mm velky tromb ,ktery me vysira v leve komore srdecni a hrozi,ze se utrhne a nebo se to vse bude resit pouze medikamentozne. Osobne bych radej volil prvni moznost,coz bude asi pro zivot jistejsi, protoze kdyz by neco,defibrilator mne srdicko nahodi.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz me to fakt sere, najivne jsem si myslel, ze uz treba budu moct pomalinku zacit lehce cvicit, jenze s trombem v leve komore mne to nikdo nedovoli a asi by to odeme bylo dost nezodpovedne a riskantni to pokouset , protoze z leve komory by to slo rovnou do mozku (ovsem vzhledem k jeho velikosti bych to nastesti mel s nejvetsi pravdepodobnosti jasne :) ) Takze dalsi 2 mesice cekani na to, jestli zabere antikolaguacni lecba, pak nasledne vysetreni srdce skrz jicen (ecxhokardiografie), kde se zjisti, jestli to vubec trombus je, protoze onen objekt se sice jako trombus tvari, ale na klasickem echu to neni uplne jasne , jestli to neni neco jineho a pak dle vysledku pripadna trombektomie + aneurysmektomie
Blby je, ze nereaguji na warfarin (10mg denne) v kombinaci s brilique a anopyrinem a krev mam porad okolo 1,4 (inr) a mam mit 2-3
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Drapere - osobně si myslím, že už v životě cvičit nebudeš / neměl bys. Pardon za upřímnost. Aerobně a rozumně proč ne, ale činky s vysokou stenozní zátěží - to asi nebude dobré.

Je vidět, že je Ti lépe:o)

Každopádně přeji co nejlepší rekonvalescenci a co nejméně zdravotních omezení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MidnightRunner1


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičení fakt není všechno. Nesáhl jsem na činky cca 6 let a taky se mi žilo dobře.

Drž se Drapere !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja by som to tak cierne nevidel, Draper je este mlady a ludske telo zvladne neuveritelne veci.
Urcite by som ale dal na radu doktorov a zacal velmi opatrne. A kto vie ako natom bude za 3 roky ak vsetko bude fungovat spravne postupne by som pridaval a sledoval co to robi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom v klidu, ať neskončíš jako Rich Piana... Nic na světě není důležitější než zdraví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
... činky s vysokou stenozní zátěží ...


Mohl bys to prosím trochu rozepsat?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Změna krevního tlaku, tepové frekvence (tím i tepového objemu) při cvičení s činkami je oproti např. rychlé chůzi výrazně vyšší jak absolutně, tak právě i ten přechod řekněme z klidu do krátkodobého maxima není pro člověka se sníženou ejekční frakcí a ne úplně jasnou prognozou zrovna ten nejlepší nápad jak sportovat.

Aerobní cvičení typu - dostat se pomalu na nějaké rozumné tepy, na nich zůstat a nakonec tréninku pozvolna s tepy naklesat bude pro lidi se srdečním selhávíním, stavy po infarktu, chlopenními vadami výrazně rozumější volbou. Co jsem si načítal, tak jako ideal pro kondici srdce je třeba 2-3x denně 20-30 min. rychlá chůze. Tím srdci prospěješ prakticky každému kardiakovi. Naopak statická zátěž, aktivovaný břišní lis (změny tlaku v břišní aortě) z pohledu zdraví srdce nic rozumného nepřinesou.

Draper by měl dle mého pohledu poučeného laika (ano - taky kardiak) fungovat s nějaký rozumným krevním tlakem - optimálně mírně nižším než průměrným a tepovkou opět spíše pod průměrem - to je stav, kdy srdci neuškodí. Tedy za předpokladu, že netrpí na arytmie, kolísavý tlak apod.

Pardon za "spam".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď! Klidně vytvoř nový topic, je to zajímavé téma. I vzhledem k tomu, že se tu většina morduje vysokýma váhama a nízkým počtem opakování....

Jak je na tom cvičení s činkama, expanderama nebo vlastní vahou, kde se počet opakování pohybuje kolem 20, 30, 40....? A jakou aerobní zátěž? Rychlá chůze je skvělá, to je nepochybné. A co švihadlo, kde tepovka lítá k maximu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift. Diky za velmi poucny prispevek,ve svem "spamovani" klidne pokracuj :) ,ja jen doplnim,ze ty arytmie tam prave jsou a dosti vysoke
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Deadlift. Diky za velmi poucny prispevek,ve svem "spamovani" klidne pokracuj :) ,ja jen doplnim,ze ty arytmie tam prave jsou a dosti vysoke


Zajímalo by mě, jaký vliv na "to" měly tvoje dvouhodinové aerobní maratony, a jaký vliv na tyto maratony měly předtréninkové doplňky... Nechci řešit jaké a kolik, ale obecně. Měly určitě pozitivní vliv na výkon, ale bez nich bys (nebo kdokoli jiný) dosáhl zřejmě bodu, kdy by ti tělo řeklo, že už je vyčerpané. Doplňky snad způsobily, že vyčerpanost se nedostavovala, nebo se dostavovala jinak, nebo později, a že "brzda" těla - pud sebezáchovy - byla posunuta nebo zmizela úplně.

A tak se zdravé proměnilo v nezdravé....

/úvahy/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem krome kavy a jednu dobu argininu nikdy zadne nakopavace pred treninkem nebral. Efedrin jsem mel asi pred 10 lety 3 tablety na zkouzku a zadne jine ,dokonce ani legalni jsem nikdy nebral (snad jen nejake vzorky velmi vyjmecne). Co jsem ale bral a hodne dlouho byly anabolicke steroidy a ty se na tom srdci podepsaly asi nejvic
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muhammad napsal:
Děkuji za odpověď! Klidně vytvoř nový topic, je to zajímavé téma. I vzhledem k tomu, že se tu většina morduje vysokýma váhama a nízkým počtem opakování....

Jak je na tom cvičení s činkama, expanderama nebo vlastní vahou, kde se počet opakování pohybuje kolem 20, 30, 40....? A jakou aerobní zátěž? Rychlá chůze je skvělá, to je nepochybné. A co švihadlo, kde tepovka lítá k maximu?


Aerobka jakákoliv, kde nezadržuješ dech, ale dýcháš kontinuálně. Chůze, běh, kolo apod. je fajn. Pro kardiaky spíše nekontaktní sporty s nižší intenzitou, kde se dá lépe kontrolovat úroveň tepovky (což třeba u squashe bude dost problém). Přes švihadlo se dá skákat i stepovkou kolem 100-120, když budeš chtít.

Tomu maximu bych se právě vyhnul. Taky občas zapomenu a tepy letí na kole vysoko, ale pak to následující den, dva poznám a nestoj to za to. Každopádně důležité je i se k té pracovní tepovce propracovat postupně - ne to hned napálit, což třeba u arytmií bude asi hrát větší roli než u člověka zdravého. Pomalu do pracovního tempa a pomalu pak dolů (např. při běhu posl. 500 m jít a už neběžet).

Kromě vysokých tepů bych nepřetahoval pohybovou aktivitu v tepech na nějaké dlouhé hodiny.
Empiricky mám vypozorováno, že pokud končím aerobku a tepovka mi naklesá během pár minut k mé klidové frekvenci (cca 60 tepů / min.), tak byla nastavena dobře intenzita. Když i po 10 min. se motám někde kolem +80 tepů, tak vím, že jsem pako a že jsem se měl hlídat (což je extrémně náročné, protože fyzicky to je fakt sranda a nemít omezení, dřel bych to jinak:o)

S těmi arytmiemi - do toho se neodvážím vrtat, nejsem kardiolog.

Osobně se docela zabývám tím, jak snížit zatížení srdce a vzdroje se dost shodnou, že základem je nemít nadváhu, raději pár kilo pod než nad - tím myslím i nadváhu v podobě svalů. Srdce prostě musí tlačit do jiného objemu těla.. Hodně dělá sůl - denně měřím tlak a trenduji ho a sůl udělá tak +10-20 mm Hg , možná i víc. Když tři dny nejím v restauraci, nesolím a nekrmím se pečivem, kde je soli hromada - na tlaku to poznám. Na jaře jsem se držel do 1,5 g soli denně a bylo to poznat (docela peklo, pokud jsi zvyklý solit - sůl je i v instantní ovesné kaši)

Stejně voda - určitě bych se nepřelíval jako dřív např. 5 l tekutin denně. Upravil bych příjem dle tělesné aktivity a ročního období, resp. teploty. Já se svými cca 90 kg piju tak 2 l denně (dříve i 5 l a více). Ten objedm bych rozložil rovnoměrně do celého dne (lidé se závažným selháváním srdcem jsou většinou na diureticích a s velmi omezeným příjmem vody).

Cukr bych stáhl hodně dolů - preferoval pohanku obsahující cévy zpevňující rutin, ovesné vločky, zeleninu apod. Pokud funguje hůř srdce, velmi často nejsou ani super výsledky u ledvin, tj. ne zbytečně moc bílkovin ( 1g/kg je asi fajn hodnota).

Věci, které pomáhají zvýšit ejekční frakci - L karnitin ve formě acetylu (beru 4 g), jsou popsány studie s 15 g/ den. Acetyl CoQ10, taurin, Mg2+ ve formě laktátu nebo citrátu, omega 3 aspoň 3 g / den, vit. B, vit. C, látky působící jako chelatační činidla jako např. chlorella, výborný je u vyššího tlaku hloh - to je zázračná bylina, zvyšuje kontraktibilitu srdečního svalu a výrazně snižuje tlak, málo v našich krajích je používaná arjuna - snižuje tlak, zvyšuje ejekční frakci prakticky na úrovni léčiv - existují studie o synergickém působení arjuny a ACE inhibitorů. U hlohu a arjuny bych jistě diskutoval s kardilogem - pokud jsou nějaké léky na tlak.

Každopádně nedoporučuji bezhlavě brát, ale když si člověk něco načte, je šance, že najde něco co mu pomůže.

O náhlé změně kondici srdce (selhávání) svědčí pár indikátorů, které doporučuji občas sledovat a to je: otoky kotníků a prstů, dušnost, zvýšení hmotnosti o víc než 2-3 kg/den při totožném jídelníčku, vodě a soli. Změna krevního tlaku a změna efektivního tlaku -tedy rozdílů mezi systolickým a diastolickým tlakem. I při blbém nachlazení je poiznat zvýšení tepovky o více než 10 tepů oproti dlouhodobému průměru.

Pokud lékař dovolí, prakticky denně bych chodil 2-3x denně 20-30 min. Kromě kondice je to výborná věc na psychiku, která je u člověka zvyklého se hýbat obvykle dost dole.
Postupně, pokud bude líp vkládal dny s pomalým klusem nebo kolem s tepama tak 60 % max. Běhat s takovou tepovkou je zpočátku prakticky vyloučeno.

Já se snažím pohybovat maximálně někde kolem 120-130 tepů. Při 140 zastavuji, snižuji aktivitu.
Chodím tak do 100, v průměru spíš 80-90 ( moje max. tepovka je nad 205 kdy jsem ukončil test na ergometru ani ne tak kvůli nedostatečnosti dechu, ale laktátu ve stehnech v době, kdy jsem moc nesportoval).

Věc s kterou moc neumím pracovat, ale má obrovský vliv na tepy a tlak je stres / spánek - vypadá to jako klišé, ale je to fakt tak polovina úspěchu.

Pardon, že to není nějak strukturované - vedle sedí dcerka a v té konverzaci jsem rád, že jsem schopen dělat aspoň částečný multitasking:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlifte, omlouvam se, že se blbě ptam a spamuju tady vlákno o něčem jinym, ale z textu jsem už předtim vyčet, že tě postihly taky problémy se srdcem - já měl za to, že seš docela mladej, to jen ten stres v práci a málo spánku fakt takovej zabiják na srdce i takhle relativně brzo? : (

(vycházim z toho, žes sport nehrotil jako Draper, ale za to si podle logu byl pracovně pořád v jednom kole...)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Draperova léčba Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: