Bílé pečivo = problém ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bílé pečivo = problém ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Bílé pečivo = problém ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wariorpolni


PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2017 9:17 pm    Předmět: Bílé pečivo = problém ? Odpovědět s citátem

Ahoj, mám dotaz. Chci se zeptat, zda je bílé pečivo špatné k posilování. Všude čtu že se má jíst jen tmavé ale bílé ne , chtěl bych se zeptat proč ? Mám jídelníček a na svačiny si rád dávám pečivo např. se sýrem a šunkou, jenže chuťově moc tmavé pečivo nemusím a celkově u nás to nikdo nejí takže by to taky nebylo ono. Žádnou dietu nedržím, jestli jde jen o to že je to kalorické tak to by mi nevadilo, nebo je v tom něco víc ? Zkrátka by mě zajímalo jestli když budu mít bílý chleba místo černého bude velký problém. Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2017 9:52 pm    Předmět: Re: Bílé pečivo = problém ? Odpovědět s citátem

wariorpolni napsal:
Zkrátka by mě zajímalo jestli když budu mít bílý chleba místo černého bude velký problém. Díky

Jestlí nejíš bochník denně, tak ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2017 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s tím rozdělením na bílé (špatné) a tmavé (dobré) to není tak jednoduchý. Je potřeba se dívat na složení. Někdy je to jenom obarvenej obyčejnej chleba. Tzn. že bílej může být lepší než tmavej a naopak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AxelX1


PříspěvekZaslal: st říjen 25, 2017 12:50 pm    Předmět: Re: Bílé pečivo = problém ? Odpovědět s citátem

Ahoj, já osobně si dávám pečivo jen na chutˇ a běžně ho nekonzumuji.
Ve zkratce se dá řici že pečivo není vhodný zdroj látek a není třeba příliš rozlišovat mezi bílým a tmavým. Některé pečiva mohou být obohacena což působí pozitivně na spotřebitele, ale prakticky tím člověk neudělá velkou změnu. Obiloviny prostě nejsou bohaté na živiny a pokud Vám chutná bílé pečivo klidně v tom pokračujte, protože přechodem na tmavé tělu zásadní službu neprokážete.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st říjen 25, 2017 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém klasického bílého pečiva je, že je to v podstatě prázdná energie bez jakýchkoli prospěšných živin. (jako třeba čistý cukr)

Pokud sportuješ a dáš si za den 2 housky a 2 plátky chleba, asi to není nic co by tě nějak významně poškodilo, ale pokud máš sedavý způsob života a dáš denně půl bochníku chleba, je to problém.

Otázka je co myslíš "tmavým" pečivem - pečivo co je hnědé bývá často obyčejné pečivo z bílé mouky barvené nějaký kulérem nebo barvivem. Čili je to stejná věc nebo ještě horší.

Pokud chceš zdravější pečivo, musí být označené jako "celozrnné", celozrnný chleba vypadá typicky takto:

Celozrnné pečivo se liší tím, že se ze zrna neodstraňuje slupka, tedy v něm zbyde víc prospěšných látek, vlákniny apod. (myslím že má nižší glykemický index, ale nejsem si jistý).
Liší se dosti výrazně chutí, je "mokrý" a spoustě lidí se z něj zvedne kufr napoprvé

Otázka je čeho chceš dosáhnout? Pokud by si se chystal na soutěž, asi nebudeš konzumovat pečivo vůbec, pokud cvičíš jen tak pro radost, když si ho dáš k snídani a svačině, nic se nestane, ale rozhodně bych na něm nestavěl jako hlavním zdroji sacharidů. K obědu, k večeři by si měl mít klasické jídlo s rýží/brambory..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st říjen 25, 2017 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý je si vyzkoušet, co to s tebou dělá ... pro mne je například nejlépe stravitelné klasické bílé pečivo. To, co postnul Spazik, mi sice chutná, ale i v menším množství leží v žaludku a když jej jím častěji, tak je mi z něj regulérně blbě.

Obecně ale bílé pečivo v nějaké rozumné míře ničemu nevadí, byť by samozřejmě nemělo být první volbou .... a ani druhou .... ale nestřílí se z toho.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marlon


PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bílé pečivo patří asi mezi nejhorší zdroj sacharidů. Hlavně vysoký glykemický index není dobrý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bílé pečivo = problém ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: