Cesta k silovému trojboju RAW


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cesta k silovému trojboju RAW  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Cesta k silovému trojboju RAW
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MartinC


PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 12:37 am    Předmět: Cesta k silovému trojboju RAW Odpovědět s citátem

Ahojte. Volám sa Martin .

Rozhodol som sa vytvoriť si tu, na tomto fóre, tréningový log. Učinil som tak preto, pretože log si vediem u mňa v PC už niečo cez rok a týmto spôsobom by som to chcel začať písať verejne, pretože si myslím, že z mnohých logov sa dá mnoho naučiť a sám by som rád s niekym konzultoval tréning, chyby, periodizáciu a hocičo čo Vás/Nás zaujme alebo čo sa Vám nepáči.

Cvičím 7 rokov. Začínal som so 68kg, dnes mám 87-89kg na lačno. Meriam 184cm a mám 24 rokov. Za tie roky som už odcvičil kadečo. Cez fullbody tréningy, klasické splity, korteho, xx silových tréningov až po tréningy, v ktorých som cvičil to, čo sa mi v ten deň chcelo.

Počas tohto obdobia som mal mnohé pauzy, niekedy 3 mesiace, inokedy som drel rok v kuse poctivo. Akosi vždy som cítil, že ma veľmi baví cvičiť silovo. Napumpované ruky v zrkadle sú síce super záležitosť, ale ten pocit naložiť si svoje maxko a úspešne to drepnúť ma baví oveľa viac.

Jednoducho povedané: silové rutiny ma veľmi bavia a rád cvičím silovo. Keďže ma baví cvičiť týmto štýlom, napadlo mi, že by som sa rád raz zúčastnil súťaží silového trojboja RAW, najlepšie vo federácii IPF. Z tohto dôvodu som sa zameral od septembra tohto roku na silové rutiny, v ktorých je základná trojka: drep, tlak, ťah + viac kĺbové základné cviky na ostatné partie.

Momentálne trénujem FOMIN a. Som v 4 týždni a dnes som odcvičil 2. deň. Na začiatku som vychádzal z týchto maximáliek:

Drep: 190kg (opasok + bandáže na zápästia)
Tlak na lavičke: 120kg so stopkou
Mŕtvy ťah (sumo): 220kg (opasok)

Tieto maximálky som skúšal cca pred 1 mesiacom. Snažil som sa ich robiť podľa pravidiel IPF. Pod paralel, so stopkou, žiadne trhačky. S týmito váhami spokojný nie som. Môj cieľ a zatiaľ sen je 600kg RAW.

Čiže toto sú moje MAXIMÁ pre jedno opakovanie. Chcem ešte dopredu povedať, že čo sa týka silového trojboja som totálny amatér, všetky techniky mám len odpozorované z videí, tréningov a súťaží tejto federácie. To je aj dôvod prečo píšem tento log. Veľmi ma na tom baví a motivuje zároveň, vzdelávať sa v tomto (a nie len v tomto) smere. Pilovať techniku, rozmýšľať nad doplnkovými cvikmi, zisťovať svoje chyby, nedostatky a slabé miesta a potom ich zlepšiť. Natáčať sa, kritizovať sa a furt napredovať. Toto je môj hlavný dôvod prečo to tu aj píšem, chcem s niekym konzultovať svoje dobrodružstvo. So skúsenejšími, s rovnocennými, so začínajúcimi ako som ja. Myslím si, že už bolo dosť kecov. Napíšem teda dnešný tréning.

FOMIN, 4. týždeň, 2. tréningový deň.
- 90% z reálneho maxima

15 minút rozcvička: hlavne ponaťahovať riadne hamstringy a chrbát, spodný chrbát ma hnevá posledné týždne

Benchpress – ľahký: 1x5 65kg (60%), 3x4 75kg (70%)
Drepy – ľahké: 4x5 103kg (60%)
Ťahy – stredné: 3x3 140kg (70%)

Doplnky: Superséria Goodmorning 4x6 65kg + plank 4x1 minúta, ďalší cvik: držanie 15kg kotúča pred sebou so skrčenými rukami do vtedy, do kedy som nezačal klesať (jeden chalanisko to tu písal, že je to dobré na core, tak som to zaradil a musím uznať, je to super!)

Tréning bol ľahký, nemal som žiadny support. Sumo som ťahal nadhmatom. Snažil som sa tlačiť zadok čo najviac ku tyči a bolo to zas niečo úplne iné. Do vtedy som to robil so zadkom viac hore. Tlaky so stopkou, kontrolovane, pomalá negatívna fáza, hore dynamicky. V tréningoch som sa zameral na stred tela, pretože to je mojou veľkou slabinou. Ďalšími slabinami je podľa môjho názoru celý posterior chain a ramená.

Zatiaľ takto. Teším sa na ďalší tréning.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Odkiaľ si?
2. Pridávaj videá
3. Držím palce
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

budu sledovat... at se dari!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
1. Odkiaľ si?
2. Pridávaj videá
3. Držím palce


1. Som z Martina, ale momentálne bývam v Bratislave a tu aj cvičím.
2. Budem sa snažiť.
3. Vďaka!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

visual napsal:
budu sledovat... at se dari!


Vďaka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2017 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4. týždeň, 3. deň
- 90% z reálneho maxima

Ťahy - ťažké (intenzita): 3x3 177,5kg (90%)

Doťahy v klietke: 3x3 220kg (110%)

Tlak na lavičke (objem): 5x6 85kg (80%)

Legpress: 5x3, váhu neviem, ale bola taká aby to nebolo úplne ľahké a zas aby to nebolo úplne ťažké

Doplnky: Superséria: bradlá 3x8: BW + 30kg s bicepsovými zdvihmi s JČ 25kg 3x6

Tréning bol náročný. Najmä psychicky, vzhľadom na určité udalosti, ktoré som sa dnes dozvedel. Ale aj napriek tomu, som šiel na tréning a stanovený objem práce som odcvičil.

Koniec 4. týždňa mám tak za sebou. Čaká ma 3. mikrocyklus (5 a 6 týždeň), kde sa cvičí so 100% reálnych maxím a už teraz viem, že to bude hardcore, keďže ísť doťahy so 242kg , drepovať 6tky so 152,5kg a ťahať 200kg už nie je žiadna sranda (pre mňa) a s takýmito váhami som v živote necvičil. Challenge accepted!

Teraz si dávam deload na 1 týždeň s tým, že dám 20% (možno aj viac, nech je to proste ľahké) dole na každý cvik a odcvičím jeden týždeň. 2. deň v tomto týždni (čiže ten v strede) dám úplne iný tréning, taký aby ma bavil, nejaké pumpovačky, nejaké nové srandy. Aby si telo oddýchlo.

Chcel som aj pridať videá, ktorá už mám na youtube, ale musím mať 10 príspevkov. Pridám teda postupom času.

Nakoniec sa Vás chcem spýtať , či ste šli aj vy Fomina a ak áno, aké ste mali výsledky? Nepretrénovali ste sa? Ja som sa cítil už v tomto 4. týždni veľmi unavený a na jednom tréningu ma totálne začali bolieť celé ruky, že som ich ledva zdvihol, šľachy som tiež začal cítiť. Nuž, myslím si, že je najvyšší čas na deload.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2017 7:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fomina som len nedávno skončil (variantu ťažký bench press), poradil mi ho maciak tu z fóra. Nejaké veci sme upravili - napr som vynechal doťahy a dotlaky,miesto legpressu som robil normálne drepy.

Pretrénovanie nebolo,únava áno,ale zvládol som bez deloadu. Bohužiaľ pred reálnym oskúšaním maximáliek som si poranil chrbát,ale progres tam bol riadny. Mrkni keď tak môj log,mám tam po fominovi taký sumár.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2017 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fomina sem sel, progress vyrazny, pretrenovani zadne, taky tezky bench varianta.
Vyhodil jsem stredni tah a leg press nahradil celnim drepem, dotahy/dotlaky jsem nechal.

Co jsem se bavil s nekolika lidmi, vsichmi mi doporucili ruske silove rutiny. Je to ozkousene a funguje to.

Obecne bych se nebal ridit tim co rikaji silovi cvicenci co sou 20 roku pod cinkou:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2017 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ďakujem borci za odpovede. Tiež idem variantu s ťažkým benchom. Tie doťahy a dotlaky by som už teraz vynechal, ale keďže som začal s tým, tak to aj tak dokončím. Určite budem chcieť potočiť tento tréning ešte niekoľko krát, páči sa mi už teraz, tak potom budem mať možnosť na úpravy.

Čo sa týka silových rutín, najmä tých ruských, tak sa mi veľmi páčia. Pozeral som si už aj Sheika a Ivanova a určite do toho budem chcieť ísť. Točenie základnej trojky ma jednoducho baví, aj keď po Fominovi chcem ísť Freimenov ťažko-ľahký split, pretože raz som ho šiel a mal som na ňom celkom pekné výsledky. Veľmi veľa krát sa mi osvedčilo pridávať každý týždeň konštantne o tých 2,5kg - 5kg. Príde mi, že moje telo sa na to vie najlepšie adaptovať a progresívne zlepšovať.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2017 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes bol prvý deň deload týždňa. 1. a 3. deň pôjdem s váhami, ako som mal 4 týždeň, len o 20% menšie. Začínal som ako keby 5 týždeň, čiže v tomto deload týždni pôjdem variantu na objem. Takže to dnes vyzeralo takto:

Drepy – ťažké – objem: 4x6 – 110kg
Benchpress – intenzita: 4x3 77,5kg
Dotlaky – nešiel som, je to deload týždeň
Ťahy – ľahké: 4x4 – 120kg - tu som neznižoval váhu, ťahy so 120kg sú ľahké samé osebe, šteloval som techniku - teraz sa snažím sústrediť a robiť to cez nohy, šiel som dynamicky s uchovaním čo najlepšej techniky

Doplnky:
- ku ťahom som dal ramená v supersérii: tlak vč nad havu 4x10 40kg
- superséria biceps ( 40kg: 4x8) + triceps ( dvíhanie JČ za hlavou 30kg 4x12)

Tréning bol veľmi ľahký, ale snažil som sa dodržiavať techniku a pripravovať sa na tie 2 týždne, ktoré ma čakajú po tomto deloade. Snažil som sa cvičiť sústredene, dynamicky.

Hneď na začiatku som si spravil jeden pokus, ktorý už ale nikdy nebudem opakovať. Nedal som si rozcvičku a tým som chcel zistiť, ako taká rozcvička ovplyvní tréning. Nuž, ovplyvnila. Rozcvičovacia séria na drep s voľnou osou a následne so 60kg mi urobila celkom dosť veľký problém, až som sa sám pred sebou zahanbil. Bolelo ma celé telo, pomaly ani hĺbku som nedal s voľnou osou. Okamžite potom som si dal rýchlu rozcvičku, aby som to nejako "zachránil". Bolo to hneď oveľa lepšie a 110kg drep na "pracovné série" som následne odcvičil celkom ľahko, aj keď som to čakal ľahšie.

V nadväznosti na Decarabasa a jeho nádherné stories z posilky spomeniem aj ja jednu nemilú skúsenosť. Do nášho gymu chodia mnohí mladí ľudia. Dnes ich však prišlo nejak moc. 12-14 roční chalani, presne tí, ktorí pravdepodobne prišli do posilky prvý krát a chceli odskúšať absolútne každý stroj s naložením všetkého čo mali k dispozícii. Otras. Ešte k tomu smrdeli a tak som musel chodiť cez série lapať po vzduchu do inej miestnosti. Keď som ich videl robiť mŕtvy ťah, ktorý jeden z opálených chlapcov akurát dvíhal a vyzeralo to skôr ako keby robil "mačací chrbát" nedalo mi a už som musel! Povedal som mu, že nech okamžite takto prestane robiť mŕtvy ťah lebo si veľmi ublíži. Odporučil som mu to robiť s vystretým chrbtom a s váhou ktorú s takýmto chrbtom zvládne. Veľmi pekne mi poďakoval a dal si tam takú váhu, ktorú zvládol. Pravdepodobne som mu zachránil jednu z jeho platničiek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2017 12:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes 2. deň deload týždňa
- bol to taký zaujímavý freestyle čo som si dal, niečo čo moc alebo skôr vôbec nechodím, to mi len ukázalo, že by som niektoré cviky mal zaradiť častejšie (napr. predný drep)

Rozcvička a potom sa šlo:

Prsia: JČ na rovnej lavici:
1x12x20kg
1x10x27,5kg
3x8x35kg
2x6x40kg

Chrbát: Hrazda: 4x8xBW

Nohy: Predný drep: 4x8x85kg - nebolo to také ľahké zas, ako som si predstavoval, nohy vládali úplne super, len mi osa tlačila na hrudník a nestíhal som s dychom, zaujímavé .. alebo žeby si moje telo zvyklo na maximálne 6 opakovaní a 8 už vyhodnocuje ako kardio a telo nevládze? Môže byť

Ramená: Military press v stroji v sede:
1x10x40kg
1x8x45kg
1x8x55kg
1x7x65kg (chcel som ísť 4 op., ale troška som sa "hecol")

Medzi to som si dal biceps 3 série po 8 op s 17,5kg JČ . Bol to kvalitný pump, ktorý som za posledných 12 týždňov nezažil.

Suma sumárum: takýto tréning ma moc nebaví, ale robím to schválne .. idem na pol plynu , aby ma to jednoducho moc nebavilo a aby som získal novú energiu a ten rage do 3. mikrocyklu + aby si telo trocha oddýchlo. Nechcem ale až moc "spohodlnieť" a preto sa zahrávam s myšlienkou, že by som tento deload dal na tieto dva dni, ktoré som odcvičil a išiel do 3. mikrocyklu po jednom dni alebo dvoch dní pauzy, čiže v stredu alebo vo štvrtok. Uvidím. V sobotu idem domov a neviem ako budú posilky otvorené. Zistím a podľa toho sa rozhodnem. Pravdu povediac, už chcem dvíhať poriadne váhy! Mám takú skúsenosť, že keď mám dlho deload alebo strategické zhoršenie, tak sa naozaj zhorším a hore do zas ide pomaly
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2017 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera som mal tréning, ale vôbec som nemal čas zapísať ho sem. Takže do robím až dnes. Rozhodol som sa po dvoch deload tréningoch, že už stačilo! a vrhol som sa do 3. mikrocyklu Fomina. To znamená, že cvičím s r eálnymi maxkami. Prvý deň z toho cyklu by som opísal ako peklo a nekončiaca sa agónia. Riadne ma to potrápilo, ale čo je hlavné, odcvičil som všetko, bez pomoci a poctivo! Takže ..

5. týždeň, 1. deň
- 100% z reálneho maxima

Drep ťažký - objem:
10xOS
6x60kg
6x80kg
6x100kg
3x120kg
3x140kg - belt on
4x6x152,5kg - pracovné série - bandáže na zápästia + opasok

Bench ťažký - intenzita:
8x60kg
6x80kg
1x3x95kg
4x3x107,5kg - pracovné série - bandáže na zápästia

Mŕtvy ťah - ľahký:
10x70kg
4x4x120kg - nadhmat

Hodnotenie: Po deload "týždni" som sa cítil skvelo a namotivovane, dobre som sa najedol, vyspal a všetko bolo super. Drepy mi ukázali, že to absolútne nestačí a hlavné je, byť skutočne silný. Šestky so 152,5kg som v živote necvičil a potrápili ma tak, ako nikdy nič pred tým. Pre mňa jeden z najťažších tréningov vôbec. O to viac ma teší, že som odcvičil drepy bez pomoci a dá sa povedať furt pod paralel. Som na seba skutočne hrdý a mám pocit, že toto bol jeden z tých tréningov, ktorý ak poctivo odmakáte, tak zistíte, že vaše dno je ešte veeeeľmi ďaleko a telo sa vie premôcť do obrovských extrémov. Baví ma to. Vrieskať na celú posilku, triasť sa pred ďalšou sériou a hovoriť si v hlave, že to dáš! Musíš, niet inej cesty! Zaujímavé, ale určitým štýlom ma to oslobodzuje a ventiluje. Natočil som aj video, ktoré už mám na instagrame, ale furt nemám 10 príspevkov a nemôžem to pridať! Krista Mária!

Po drepoch som sa teda cítil ako keby ma prešiel parný valec a odišla mi celá sila niekam dopreč. Tlaky na lavičke boli veľmi divné, ešte som sa triasol z drepov a vôbec som na ne nemal chuť. Odcvičil som to, čo som mal a šiel na mŕtvy ťah. Na ten som tiež po krásnych drepoch nemal chuť, ale bolo to tak ľahké, že som ani nevedel ako som to odcvičil. Floorpress, ktorý mávam v tento deň som vôbec nedal a ani žiadne doplnky. Bol som tak zničený, že som chcel byť už len doma, najesť sa a ísť spať. Keďže sme mali v práci Vianočný večierok, tak som sa nestihol najesť a spánok stál tiež za ehm ehm. Keďže ráno som šiel už do roboty. Konieckoncov, celý deň sa ledva hýbem, pretože takú svalovicu som nikdy nemal! Konečne!!! cítim z drepov zadok a hamstrigny a bočné stehná. Verím, že to je práve ukážka toho, že robím lowbar drep správne!

Veľmi sa teším na ďalší tréning a na ťažké mŕtve ťahy!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: ne prosinec 24, 2017 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5. týždeň, 2. deň
- 100% z reálneho maxima

Tlak na lavičke - ľahký:
1x10xOS
1x10x50kg
1x5x72,5kg
3x4x85kg - pracovné série

Drepy - ľahké:
1x12xOS
1x10x60kg
1x8x100kg
4x5x115kg - pracovné série

Ťahy - stredné:
1x10x70kg
1x6x110kg
1x4x140kg
3x3x155kg - pracovné série

Doplnkové cviky: plank 4x40-50sekúndx10kg záťaž - to som šiel medzi ťahmi

Hodnotenie tréningu: Včera večer sme prišli (spolu s priateľkou, chodíme cvičiť spolu, takže to budem písať v množnom čísle) domov, do Martina. Spánok bol úžasný, jedlo taktiež. Cvičili sme v posilke, kde sme začínali. Vons gym. Úžas, rodinná atmosféra, proste bomba. Stretol som tam kamošov a dobre sme si pokecali. 2. deň je vlastne ľahký, ale dnes mi to prišlo tak ľahké, že som skoro ani nevedel, že som cvičil. Na drepoch sa mi ozvali nohy ešte z minulého drepovania, ale bola to celkom pohoda. Zadýchal som sa trocha, keď som cvičil mt s plankami. Všetko bez opasku a s úsmevom. Teším sa veľmi na 3. deň a na ten mt objem. Mŕtvy ťah mám zo všetkých cvikov najradšej a začal som ho cvičiť viac cez nohy, takže uvidíme. Veľmi mi to odľahčí spodný chrbát, čo mi oveľa viac vyhovuje, keďže som s ním mával dosť problémy a už asi aj viem prečo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2017 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5. týždeň, 3. deň
- 100% z reálneho maxima

Rozcvička

Mŕtvy ťah - ťažký - objem:
1x10x70kg
1x8x110kg
1x6x140kg
1x4x160kg - belt on + zámkový úchop
4x6x175kg - pracovné série - belt on + zámkový úchop

Tlak na lavičke - ťažký - objem:
1x12x50kg
1x6x80kg
5x6x95kg - pracovné série

Legpress - ľahký:
3x5x220kg

Doplnky: zatvárali posilku, tak som žiadne nedal, celkom mi to prišlo aj vhod, keďže som na žiadne nemal ani chuť

Hodnotenie tréningu: sviatky sú tu a dnes som bol 6 hodín na nášteve u frajerkinej rodiny. Bolo ale veľmi dobre, kopa jedla, koláčikov a tak. Bol som výborne najedený a oddýchnutý. Po zistení, že mi vo vrecku praskol displej na novom mobile som bol veľmi nabudený do tréningu, ale aj napriek tomu som to ešte znásobil predtréningovkou. Takže na dnešný tréning som šiel nasrane a nabudene, že konečne idem dvíhať "vyššie" váhy, pretože doteraz to bola prechádzka ružovou záhradou. Ťahy boli super, síce posledná séria bola ťažká, ale stále tam bola rezerva. Prekvapene som pozeral na natočené video, na ktorom moc nebolo vidieť, ako som sa v skutočnosti vo vnútri cítil. Tlaky boli tiež celkom ťažké, ale som celkom spokojný, pretože takýto objem s takou váhou som nikdy pred tým necvičil. Takže super. Legpress stroj tuna v posilke čo teraz chodím sa dole zasekával a prišlo mi, že to oťaželo tak o 50kg v spodnej fáze. Nevadí, aj tak to bolo veľmi ľahké.

Suma sumárum, tréning bol ťažký, ale dobre ťažký. Rezervy ešte furt mám, takže si myslím, že môžem potiahnuť Fomina ešte o nejaký ten týždeň. Uvidíme čo budem hovoriť po 6. týždni, kde idem do ťažkej intenzity. Sakra, ale teším sa na to hrozne!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinC


PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2017 11:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Link na video z dnešných mŕtvych ťahov tu:

-> https://www.instagram.com/p/BdLkEsvBnRK/?taken-by=ciganikmartin

(budem to samozrejme dávať vždy do jedného príspevku, ale nemal som stále 10. príspevkov a už som sa chcel pochváliť! )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Cesta k silovému trojboju RAW Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: