Tuky po treninku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tuky po treninku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Tuky po treninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2018 4:39 pm    Předmět: Tuky po treninku Odpovědět s citátem

Čau, můžete mi poradit jak je to s tukama po treninku ? Vím že po treninku by se tuky dávat neměli , ale to platí jen pro potreninkove jídlo, nebo by se tuky neměly dávat pak ani po zbytek dne ? (myslím zdravé tuky olivový olej, ořechy atd.)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2018 5:32 pm    Předmět: Re: Tuky po treninku Odpovědět s citátem

***

--
Smazáno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2018 5:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tuky zpomalujou trávení, proto by jich v prvnim potréninkovym jídle nemělo bejt moc. Navíc je po tréninku lepší zaměstnat inzulín "prací" s glykogenem a aminokyselinama než se skladovánim energie z tuků. Samozřejmě si po tréninku nemusíš dávat kuře na vodě, oliváč do salátu, vejce atd. atd. jsou v pohodě. Neměl by sis ale dávat něco ve stylu klobása s majonézou a kroketama.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2018 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Tuky zpomalujou trávení, proto by jich v prvnim potréninkovym jídle nemělo bejt moc. Navíc je po tréninku lepší zaměstnat inzulín "prací" s glykogenem a aminokyselinama než se skladovánim energie z tuků. Samozřejmě si po tréninku nemusíš dávat kuře na vodě, oliváč do salátu, vejce atd. atd. jsou v pohodě. Neměl by sis ale dávat něco ve stylu klobása s majonézou a kroketama.


Jasný, po tréninku mám klasiku maso s rýží, jde mi spíše o to, že pokud mám nějaký příjem tuků za den a před tréninkem jsem to nestíhal a cvičím třeba ve 4 hodiny, tak jestli to nevadí doplnit (nějakých třeba 30-40g tuků) ty 3-4 hodiny po treninku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2018 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžeš. Ale netlačil bych to tam na sílu a za cenu toho jít spát přežranej jen proto, že si to nestih během dne. Tělu ty tuky nijak jednorázově scházet nebudou pokud jich jiný dny přijímáš dostatek.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2018 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Můžeš. Ale netlačil bych to tam na sílu a za cenu toho jít spát přežranej jen proto, že si to nestih během dne. Tělu ty tuky nijak jednorázově scházet nebudou pokud jich jiný dny přijímáš dostatek.


Jasný ok dík a abych nezakladal nove tema ještě bych se chtěl zeptat na sachry. Snažím se klasicky nabrat svaly, přes den ale nesním moc sachrů (rano vločky, cca 2 kusy ovoce, nějaký kus pečiva a k obědu přílohu) ale i tak se cítím v pohodě, nejsem unaveny. Chci se zeptat, pokud se cítím v pohodě bez únavy atd. stačí tak malo sacharidů, nebo musím jet prostě víc sachrů i když se cítím v pohodě kvůli nabíraní svalové hmoty ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: po leden 22, 2018 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je strašně obecná otázka. Zjednodušeně: Pokud jsi ektomorf, co mu dělá problém cokoliv přibrat, je vhodný na sachrech přidat bez ohledu na to, že jsi zrovna navyklej na menší množství.

Pokud jsi endomorf nebo člověk, co se mu už rozjíždí inzulinová rezistence, je dobrý bejt s množstvim sachrů přes den opatrnej, míň nemusí bejt na závadu, pomalejší jsou lepší. A naopak vyšší příjem těch rychlejších řešit primárně chvíli před tréninkem, sekundárně po tréninku

Teď mj. vycházim z toho, co sem načet a zkoušel v článcích na t-nationu o vyšší důležitosti příjmu živin před a během tréninku. A celkově jsem to zjednodušil do pár vět, bylo by fajn si o tom přečíst něco víc od někoho o dost zkušenějšího než já.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: po leden 22, 2018 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
To je strašně obecná otázka. Zjednodušeně: Pokud jsi ektomorf, co mu dělá problém cokoliv přibrat, je vhodný na sachrech přidat bez ohledu na to, že jsi zrovna navyklej na menší množství.

Pokud jsi endomorf nebo člověk, co se mu už rozjíždí inzulinová rezistence, je dobrý bejt s množstvim sachrů přes den opatrnej, míň nemusí bejt na závadu, pomalejší jsou lepší. A naopak vyšší příjem těch rychlejších řešit primárně chvíli před tréninkem, sekundárně po tréninku

Teď mj. vycházim z toho, co sem načet a zkoušel v článcích na t-nationu o vyšší důležitosti příjmu živin před a během tréninku. A celkově jsem to zjednodušil do pár vět, bylo by fajn si o tom přečíst něco víc od někoho o dost zkušenějšího než já.


Ok dík za radu, ektomorf nejsem, takže to tam radši nějak ty sachry tlačit nebudu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tuky po treninku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: