BCAA užívání



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - BCAA užívání  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> BCAA užívání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wariorpolni


PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2017 7:26 pm    Předmět: BCAA užívání Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych se jen zeptat, kdy by se mělo užívat BCAA ? Někde píšou že před tréninkem ano a někde ne , někde po treninku někde , někde se říká že před tréninkem by se dávat nemělo a nejvíc ideální je to pít během tréninku můžete mi poradit kdy to je nejlepší a má to smysl ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2017 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Před tréninkem a případně i v průběhu tréninku, což je teď o to víc použitelné, když se vyrábí tolik různých variant instantních BCAA.

Po tréninku ne, na potréninkový nápoj nebo obecně živiny koukni zde:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
wariorpolni


PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2017 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok díky, jen bych se ještě zeptal, někde jsem četl že BCAA během tréninku se při budování svalů nemají dávat, prý jsou tím pádem chráněny, napotrhají se a následně není takový růst, je to pravda ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2017 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není. Dávat je je žádoucí (ale pro řadu lidí ne nezbytné).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
spekounP


PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2017 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

napíšu svojí zkušenost, možná mě někdo bude kamenovat

1. dávat instantní BCAA před tréninkem se neosvědčilo, protože mi regulérně způsobují hypoglykemii, úplně to samé, co člověk cítí, když si dá před tréninkem jednoduché cukry - ospalost, únava, slabost. Naopak se mi osvědčilo dávat před tréninkem tabletové BCAA, asi proto, že pomalu najíždějí (rozuměj pomaleji se tráví)
2. instantní BCAA dávám v průběhu tréninku po prvním cviku (což jsou většinou dřepy) cca 30-40g, tady naopak dokážou prodloužit trénink, oddálit únavu a zlepšují regeneraci po tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st leden 31, 2018 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar.
Minimalne na celej unor mam v planu poprve vyzkouset bcaa. Jsou praskove (=instantni ?)
K tomu po delsi dobe i kreatin a minimalne po trenalu s dextrozou.

Cvicim obden 2,5 - 3h.
Vetsinou po prvnich 30 min je 20min pauza (cteni prckum pred spanim )
Cvicim pozde a asi tak 1 - 2h po posilce uz jdu spat kolem 1h rano.
Vaha cca 118kg.

Poradte prosim co nejpresneji kdy a jake davky.

Diky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XFanaX


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,bude mi 15 let vážím 56kg a měrím 167cm .Aktivně posiluji s vlastním tělem,užívám protein Mass gain,v tomto proteinu je také bcaa,chtěl bych začít brát i normálně bcaa za nějakou rozumnou cenu mohli byste mi prosím poradit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 8:31 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, za mě bych dávkování neřešil a můj názor je ten, že BCAA jsou bohužel pro obyčejného kondičního cvičence zbytečným vydáním peněz. Raději si koupit kvalitní protein a pokud je dobře komplexně nastavená strava, tak má smysl i kreatin. BCAA by mělo smysl možná v přísné tvrdé dietě, kde by mohly ochránit svalovou hmotu a i tam je to na vážkách. Jinak je to jen zbytečný drahý zdroj energie pro svaly. BCAA jsou sice esenciální aminokyseliny, ale v kvalitní bílkovině z běžné stravy jich je obsažen dostatek a případně i proteinový nápoj obsahuje jejich slušné množství. Vycházím mimo jiné z rozhovorů publikovanými profesorem MUDr. Liborem Vítkem, který sestavuje stravovací režim několika našim úspěšným olympionikům, kdy ten dále vychází z vědeckého Australského institutu sportu, který rozdělil suplementy do čtyř skupin dle jejich účinnosti a bezpečnosti. Za mě bych tedy hlavně dostatečně pokryl běžnou potravinovou stravu a z doplňků stravy se případně zaměřil na protein, kreatin, multivitamin s multiminerálem a omega 3, eventuálně navíc vitamin C a hořčík se zinkem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xfanax: daj si o dve komplexné jedla denne naviac a na bcaa s pokojom dozivotne zabudni!
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XFanaX


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jenom necvičím hraju za dobrý klub fotbal a to jsoe velmy náročné tréninky 4krát týdně +2 zápasy týdně..To posilování vlastním tělem je taky velmi náročný nedělám třeba jen 100kliků
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XFanaX


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kreatin už používám delší dobu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 11:27 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

To už je pěkná tréninková a zápasová nálož a hlavně obrovský výdej energie, pokud máš tolik tréninků a zápasů týdně. Tam je potřeba příjem velkého množství energie, abys to zvládal uregenerovat a měl dostatek energie na tréninky a zápasy. Bylo by fajn mít ve stravě dostatek komplexních sacharidů. Z doplňků by mohl ještě možná lehce dopomoct beta alanin, který ti při dlouhodobějším užívání může dopomoci s rychlejšími rozběhy, které jsou u fotbalu taky důležité :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XFanaX


PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2018 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď.určitě to vyzkouším.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - BCAA užívání
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: