Rekompozícia postavy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rekompozícia postavy  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Rekompozícia postavy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubbas


PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2018 9:26 pm    Předmět: Rekompozícia postavy Odpovědět s citátem

Ahojte chcem sa Vás spýtať dlho snád rok a pol som poriadne necvičil a nejedol a vyzerám hrozne... :D Už som vyrástol z toho ze sa zeniem za ručičkou na váhe atď... Chcel by som sa vysekať mám 197cm a 90kg a chcel by som to zhodiť na 80-75kg v kvalite aj menej kludne nejde mi o váhu chcem to jednoducho vysekať aspon to skúsiť a potom sa pomaličky posúvať a priberať v kvalite chcem si celoročne držat nízke BF nejde mi fakt o to byť obrovsy radšej celoročne mať nejakú formu a časom ked bude viac hmoty čosy možno vymysliet... LENZE ide mi o to ze:

Necvicil som rok a pol a nestravoval sa a teraz potrebujem nejako nabehnúť na ten režim a neviem či hneď dať diétku alebo to vyriešiť tak, že dám 2 mesiace Fullbody tréning a stravu dám 200g B 300g S a 100g T a uvidím čo to po 2 mesiacoch urobí.
Tréning pôjdem 1w 3x15 2w 3x12 3w 3x10 4w 3x8 a 5-8 pridám jednu sériu a nejakú tú váhu... na rozbeh kedže som dlho necvičil.
A dalej som rozmýšlal podla toho ako sa to bude vyvýjať by som zaradil kardio zo stravy uberať moc nechcem takže by som to prvý mesiac nechal tak a potom pridával kardio a ked skončím plán dám po 2 mesiacoch nejaky cheat day DELOAD a potom normálny tréningový plán znova nastavím tieto makrá a budem to korigovat kardiom dá sa to tak? Nejde mi shcudnúť hned skorej o taký recomp postavy aby som mal celoročne tehličky ako kedysi pekne oddelené svaly atd a potom postupne pomaly nabalovať objem lebo teraz som zavodnené prasco. :D Dalo by sa takto schudnúť nejake to kilčo a vysekať? Nechať takto makrá a pridávať na kardiu a neuberať na jedle.

Zase pracujem a bez jedla a tie klasické diety čo ja viem aby som uberal jedla to skorej pridám kardio... :D Z doplnkov tam budem mat Nexgen PRO (multivit a mineral) 3tbl denne, Omega 3 strong 1-2tbl a klasika proták a nejaký ten nakopávač homemade ovšem :D

VIEM ze budem chudy ako piča ale to mi je jedno že ma odfúkne vietor chodím autom... :D ale fakt chcem sa vysekať a potrebujem radu či to možem urobit a či to takto pojde a potom postupne začnem objem a dačo tam pustím ked sa dostanem nazad na 90 kilo v kvalite :D

Teraz som sa dával zdravotne dokopy tak som moc necvičil stravu držím clean ale nič nerátam a papám veľa... ale nemožem sa už na seba pozerať ešte ma čakajú nejaké vyšetrenia a od budúceho tyždna by som chcel na toto nabehnúť aky na to mate nazor?

Kedysi som kdesy čítal článok od Martina Berkhana alebo od koho že treba riešit tréningové a netreningové dni a tam pridat a tam ubrat kalorie len to kurnik neviem nájst ak niekdo má v archíve postnite mi to tu... bolo to o rekompozicii postavy ale neviem ako a kde som to našol

Dakujem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
addaro


PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

nejsem schopný odpovědět na vše, ale protože jsem to samé řešil a dělám to teď, tak pár postřehů (abys neopakoval moje chyby). Začínal jsem u skoro 100kg na 180cm, teď mám po 8 měsících 88kg, cíl je momentálně něco kolem 80kg. Hlavně ale - vypadám úplně jinak. V únoru před dlouhou služebkou mi byl vidět vrch vánočky :D Jo, ještě věk 33, naposledy jsem pořádně cvičil někde kolem 27/28.

Pomalejší rozjezd - stokrát můžeš číst, že po dlouhé pauze to chce začít pomalu, ale mě se povedlo to přestřelit a bylo to kontraproduktivní. Najel jsem hned ode dne 1 na striktní stravu, 4x týdně fitko, ještě jsem se pak pokoušel k tomu začít běhat. Po mnohaleté pauze to byla tragédie, výkony nešly nahoru, byl jsem pořád malátný, fyzický stav horší, než v pauze. Takže za sebe bych doporučoval nehrotit hned dietu, začít pomalu cvičit a jíst stejně, jako teď. Po čase (dvou měsících) můžeš začít vymýšlet, jak to přiškrtíš. Je dobré si uvědomit, že když nastavíš rozumný příjem, tak to dolů půjde samo, aniž bys měl ty negativní stavy z drsné diety.

Osvědčilo se mi Lean Gains , zrovna podle Berkhana. Jedu klasicky 16/8 v tréninkové dny, 18-20/6-4 v netréninkové. To je v tréninkové dny normálně nápoj po tréninku a pak 3 jídla v cca 3 hodinových rozestupech, v netréninkové dny mám 2 jídla a mezi nimi 4h pauza, sem tam nějaká svačinka, tak se to natáhne na těch 6. Všechno flexibilně, když je prostě nutné, tak se najím víc a častěji, když ne a mám chuť to přiškrtit, tak to prostě udělám. Osobně mi LG vyhovuje, ráno mám odpor k jídlu, na lačno se mi cvičí super, sedlo mi to.

Trénink jsem ze začátku zkoušel FB a pak split 3+1, protože jsem měl v létě čas, ale úplně mě to sestřelilo. Teď prostě střídám Beara, Korte, split, FB s vyššími počty opakování. Bear a Korte mi pomůžou vždy viditelně nahodit svaly navíc, ale přitom shodím za cyklus kilo až dvě. Split a FB s vyššími počty házím mezi to, abych neměl rutinní trénink a tělo mělo změnu. Důležité je si uvědomit, že čas hraje obrovskou roli . Tvůj cíl je 10-15kg dolů. Dá se to udělat samozřejmě za pár měsíců, ale bude to na hlavu. Nebo na to půjdeš postupně, budeš si pěkně cyklovat trénink a stravu, občas si uděláš období na nárůst síly a objemu, pak si hodíš "mini cut" (Jeff Nippard na to měl video v posledních 2 měsících, doporučuju), díky tomu tě to bude bavit a nezblázníš se z toho.

Suplementy nijak nehrotím, mám mulťák, rybí olej, protein, ale nějaké vyšilování s bcaa, kreatinem, glutaminem apod. je podle mě k ničemu, když si člověk zajistí kvalitnější jídlo. Manželka je na mateřské, takže vaříme pro sebe a malého.

Závěrem - hodně štěstí! Ať si splníš svůj cíl :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rekompozícia postavy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: