Jak dlouho spát ?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak dlouho spát ?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Jak dlouho spát ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
malinovniik


PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2018 9:09 pm    Předmět: Jak dlouho spát ? Odpovědět s citátem

Zdar, chci se zeptat, jaká je ideální doba spánku. Když jdu do práce tak si moc vybírat nemůžu, naspím 6-7 hodin, ale pokud do práce nejdu, tak si klidně přispím, tak mě zajímá, jaká je ta ideální doba spánku , díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 6:59 am    Předmět: Re: Jak dlouho spát ? Odpovědět s citátem

malinovniik napsal:
Zdar, chci se zeptat, jaká je ideální doba spánku. Když jdu do práce tak si moc vybírat nemůžu, naspím 6-7 hodin, ale pokud do práce nejdu, tak si klidně přispím, tak mě zajímá, jaká je ta ideální doba spánku , díky


No, podľa mňa... ale to je akože fakt čisto len môj subjektívny názor, rob to takto: Keď ideš do práce, skús spať tak 6-7 hodín, ale keď do práce nejdeš, kľudne si prispi.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cabaras: s tím, co jsi napsal nesouhlasím... to je šokující, nečekané...nepřípustné ... přímo dekadentní
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 10:31 am    Předmět: Re: Jak dlouho spát ? Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
malinovniik napsal:
Zdar, chci se zeptat, jaká je ideální doba spánku. Když jdu do práce tak si moc vybírat nemůžu, naspím 6-7 hodin, ale pokud do práce nejdu, tak si klidně přispím, tak mě zajímá, jaká je ta ideální doba spánku , díky


No, podľa mňa... ale to je akože fakt čisto len môj subjektívny názor, rob to takto: Keď ideš do práce, skús spať tak 6-7 hodín, ale keď do práce nejdeš, kľudne si prispi.
Dělám to stejně. Přes týden jsem lehounce nedospaný a o víkendu trochu dospávám. Nicméně se bavíme o tom že spím 6-7 hodin, ale potřeboval bych 8...Jakmile spím víc dní 5 hodin (málokdy) nějaký další den pak spím 12 hodin, takže se dostanu zase na svoje hodiny o)
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

K tomuto tématu bych si dovolil něco ze své vlastní zahrádky.

https://www.facebook.com/MichalRichterVyziva/photos/a.182068829029990.1073741828.180581832512023/212901385946734/?type=3&theater
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sú ľudia čo sú schopní vyspávať 12 hodín každú noc a niekto ani polovicu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neexistuje něco jako "spánková homeostáza" ? Výraz sice hloupost, ale v principu, že kdyby člověk nemusel vstávat (práce, škola,..) tak by se po nějaké době budil podle toho, kdy tělo samo vyžaduje?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Neexistuje něco jako "spánková homeostáza" ? Výraz sice hloupost, ale v principu, že kdyby člověk nemusel vstávat (práce, škola,..) tak by se po nějaké době budil podle toho, kdy tělo samo vyžaduje?


A ty to tak nemáš? Spíš jako šípková Růženka? Dokud tě někdo nevzbudí? :)

Když mě nikdo nevyruší, po nějaké době se vzbudím sám. V souladu se spánkovými cykly to bývá obvykle po zhruba 7,5 hodinách. Pokud jsem se předchozí dny naspal dostatečně, tak mi to stačí, a cítím se vypsaný - vstávám. Pokud jsem nedospaný, tak ještě zaberu tak na hoďku a půl, a pak se vzbudím zas, a to už většinou nejsem schopný usnout i když se snažím - musel bych být do mrtě rozbitý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pridam trosku do tematu. Mozna to ma tak take nekdo.
Pro me je idelani kdyz spim na 2x. Kdyz spim v kuse treba i 8h tak stejne pak odpoledne jsem utahanej. Ale kdyz v noci spim 5-6 h a pak pres den 1 - 2 zdrimnuti, tak to me sedi nejvic.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Pridam trosku do tematu. Mozna to ma tak take nekdo.
Pro me je idelani kdyz spim na 2x. Kdyz spim v kuse treba i 8h tak stejne pak odpoledne jsem utahanej. Ale kdyz v noci spim 5-6 h a pak pres den 1 - 2 zdrimnuti, tak to me sedi nejvic.
Pokud se mi to někdy takhle daří (občas víkend) tak to shledávám taky naprosto ideálním. Mít takhle třeba nasetovanou práci, tak to tak dělám denně...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Neexistuje něco jako "spánková homeostáza" ? Výraz sice hloupost, ale v principu, že kdyby člověk nemusel vstávat (práce, škola,..) tak by se po nějaké době budil podle toho, kdy tělo samo vyžaduje?


Tohle je podle mě naprosto normální. Každý den se budím po 7 hodinách spánku odpočatý a v pohodě. Ani si neříkám "ještě na 20 minut zavřu oči", ale prostě vstanu.. Když musím vstávat o hodinu dřív, tak jdu spát o hodinu dřív. Běžně mi stačí i 6,5 hodiny a únavu nepocítím. Naopak znám lidi (např moje přítelkyně) co spí 10 hodin denně a stěžují si na nedostatek spánku nebo únavu.

Nejvíc to podle mě ovlivňuje kvalita spánku a délka jednotlivých fází spánku..

EDIT:
Může to být taky tím, že o víkendu vstávám ve stejný čas jako přes týden a moje tělo se tak nemusí každý týden znovu "přizpůsobovat"..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:


A ty to tak nemáš? Spíš jako šípková Růženka? Dokud tě někdo nevzbudí? :)


Pokud jde o vstávání s budíkem, tak 7-8 hodin, a jsem ready.
Když je víkend a já si někdy budík nedám, tak není problém 10-12 hodin, a to mě ve většině případů vzbudí až bordel na bytě/teplo v pokoji co se vyhřál od sluníčka apod. A spal bych klidně ještě dál
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja pres tyden chodim v devet nejdyl a vstavam ve 4 ... o vikendu jdu spat nejdyl v 11 a vstavam sam bez budiku v sedm :) ... myslim ze ideal
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2018 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Ja pres tyden chodim v devet nejdyl a vstavam ve 4 ... o vikendu jdu spat nejdyl v 11 a vstavam sam bez budiku v sedm :) ... myslim ze ideal


Já to mám skoro totožné.Akorát chodím spát kolem 22 a vstávám ve 3.45.Po třech dnech to už na sobě cítím únavu a už si musím dát odpoledne hodinku šlofíka před tréninkem.
Víkend- spánek od půlnoci s budíčkem (sám se proberu už vyspaný) mezi 7-8 hodinou.Prostě ideál.
Ovšem pozor, dvě piva dokážou protáhnout dobu spánku až do 10.00
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po červen 25, 2018 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem tedy rád že nemusím řídit budíka, stávám jak se vzbudím - což bývá okolo 7-8h, ale spát chodím tak okolo 24h +-
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak dlouho spát ? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: