Nepál a východní Asie - Příjem potřebných živin



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nepál a východní Asie - Příjem potřebných živin  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Nepál a východní Asie - Příjem potřebných živin
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasJer


PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2018 8:02 pm    Předmět: Nepál a východní Asie - Příjem potřebných živin Odpovědět s citátem

Ahoj chlapi, dámy,

předem se omlouvám, jestli už tady ta otázka někde zazněla, snažil jsem se prvně hledat, ale nic kloudného jsem k tomuto tématu nenašel.

Příští měsíc jedu do Nepálu na měsíc a pak dál do Jihovýchodní Asie. Vždycky, když jsem někde na cestách, tak relativně hodně zhubnu. Minulý rok jsem byl asi tři týdny v Jižní Koreji a shubl jsem asi 4 kg, což je poměrně dost při mé váze 177 cm/70kg (v té době). Začal jsem od začátku tohoto roku cvičit občas na workoutovém hřišti, co mám před bytem. Podařilo se mi dostat na 76 kg a nerad bych o ně v Asii přišel. Vím, že za 7 měsíců to je málo a kdybych chodil do posilovny, tak by to bylo určitě víc, ale jsem se svým režimem spokojený, baví mě to, posilka mě nijak neláká.

Teď k hlavní otázce: Nejvíc se bojím Nepálu, kde budu jíst víceméně jenom jejich Dalbhat, což je čočka s rýží a bojím se, že po tomhle půjde moje váha rapidně dolů, i kdybych toho snědl celý vagón. Proto bych se chtěl poradit, co by bylo nejlepší si vzít sebou, abych tomu mohl zabránit. Budu tam přibližně 25 dní. Sušené maso? Proteinové tyčinky s větším obsahem tuku? To asi nebude nejlevnější záležitost. Říkal jsem si, že bych si udělal vlastní doma, abych trochu ušetřil, ale pochybuji, že mi vydrží domácí proteinové tyčinky v batohu po dobu 20 dní, kde v té době bude hodně vysoká vlhkost. Takže v tomhle případě asi kupované s nějakými konzervanty.

Díky za případné rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Si nemajetny backpacker co ide do chudobnej casti azie :) Tak holt trosku schudnes, budes mat zazitky, nic sa nestane.
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasJer


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď

Já nejsem zase až tak úplně nemajetný. :) Ale taky se mi asi moc nechce utratit za tyčinky nějakých 2000 Kč, abych měl na každý den alespoň dvě. Věřím, že až budu mimo Nepál, tak jídlo už najdu poměrně výživovově vydatné.

Vím, že se asi nic nestane, když tu váhu zase ztratím, ale byl bych raději, kdybych se tomu pokusil zabránit a zajímalo by mě, jak toho nejlépe docílit. Pokud bych nebral v potaz finační limity (pokud se tedy nebudeme bavit o horentních sumách), co by bylo nejlepší, kdyby si vzal sebou na ten měsíc v Nepálu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když budeš tlačit denně kopec rýže, nemůžeš přece zhubnout... Protein není třeba na udržení váhy.

Krom toho - kdybych jel na měsíc do JV Asie, to že zhubnu pár KG by byla asi tak poslední věc, které bych se bál
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A nemaj tam běžně k dostání něco ve stylu kefíru, jogurtu nebo podmáslí z kravího / jačího / kozího mlíka (nemusim řikat, že v jejich případě vždy z plnotučnýho)? Kefír se chlastal na kavkaze už pred x tisícema let, takže se nejspíš rozšířil i dál do Asie.

Ale chápu, že pokud někdo neni zvyklej pít ani "středoevropskej" kefír, tak bude tohle těžko jíst někde v Asii.

A nebo nějaký vydatný ořechy místní? Ale na takovejhle tripech se holt hubne, no...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslel som ze v juhovychodnej azii je jedlo kvalitnejsie a omnoho lacnejsie.
ked lepsie pohladas najdes kvalitne zdroje bielkovin a potravy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasJer


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:

Krom toho - kdybych jel na měsíc do JV Asie, to že zhubnu pár KG by byla asi tak poslední věc, které bych se bál


Mám v plánu tam být asi šest měsíců. :D V Nepálu měsíc. Něco mi říkáš, že se dostanu na svoje osobní minimum a to bude pod asi 68 kg, který jsem jednu chvíli měl, když jsem měl období, kdy jsem byl pernamentně ve stresu.

Díky chlapi, tak uvidím, jak to dopadne. Mě právě trochu vystrašil známý, který prý zhubl 15 kg za měsíc v Nepálu, což mi přijde jako extrém, nejsem si tedy jistý, kolik vážil předtím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nocomply


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele a proč se trochu nevykrmíš před cestou jako to dělaj lidi co jedou na Robinsonuv ostrov...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2018 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Berserk_Grom napsal:
myslel som ze v juhovychodnej azii je jedlo kvalitnejsie a omnoho lacnejsie.
ked lepsie pohladas najdes kvalitne zdroje bielkovin a potravy.

Ono jde o to, že když cestuješ, jsi unavenější, nemáš takový hlad (obvzláště v jihovýchodní Asii, kde se k tomu přidá i vedro), máš hodně pohybu, takže se tělo zbavuje balastu. Není to o jídle jako takovém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasJer


PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2018 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nocomply napsal:
Hele a proč se trochu nevykrmíš před cestou jako to dělaj lidi co jedou na Robinsonuv ostrov...


To právě u mě moc nejde, nebo alespoň jsem nepřišel na způsob, jak toho docílit. Jednu chvíli jsem jedl úmyslně tučný jídla a moje hmotnost víceméně stagnovala, ale možná jsem dělal něco špatně. Poprvé, kdy jsem opravdu začal přibírat bylo, když jsem začal od začátku tohohle roku cvičit. Ale asi to bude o tom, že když jsem se snažil přibrat, tak jsem jedl špatná jídla, ale to jsem klidně mohl mít každý den čokoládu, kolik jsem chtěl pomalu a stejně to nebylo znát. Jen moje zuby trochu trpěly.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2018 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

TomasJer napsal:

Díky chlapi, tak uvidím, jak to dopadne. Mě právě trochu vystrašil známý, který prý zhubl 15 kg za měsíc v Nepálu, což mi přijde jako extrém, nejsem si tedy jistý, kolik vážil předtím.

A nebylo to spíš tím, že se z místního jídla a vody posral?
Nebo tam chytl nějakou nemoc/parazita...?

Podle mě na udržení váhy tlačit sachry sachry sachry, klidně i nějaké prasárny. Protein je důležitý pro růst, pro udržení váhy moc ne. Protein nemá moc kalorií a jeho zpracování je pro tělo náročnější.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nepál a východní Asie - Příjem potřebných živin
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: