Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cratach


PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsi jedinec s tukem do cca 20% (což asi seš :), počítej klidně celkovou hmotnost. Tělo u jedince s normálnim množstvim musí samo sebe včetně toho tuku nějak "obsloužit" - ve smyslu prokrvení a předevšim tělesný teploty.

Studenou vanu a faldy v létě i několik hodin po koupání ve vodě bude mít spíš vyžranej člověk :)

Ale podle mě zjistíš prd. Jak tělo ty kalorie využije závisí na hodně faktorech, zdaleka ne jen na jejich množství.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2018 11:32 pm    Předmět: Re: Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí? Odpovědět s citátem

lukas.tei napsal:
Ahoj, chtěl bych trošku pomoct se zorientovat v kaloriích resp. v množství, jaké mám přijmout. Trpím nadváhou, podle zadaných hodnot (muž, 28let, 105 kg, 183 cm) v kalorických tabulkách mám mít příjem 2400 Kcal, když dám požadovanou cílovou hmotnost (85-90 kg), tak mi tabulky vyplivnou denní příjem 1800 Kcal. Byl jsem na měření in body a podle všeho mám poměrně dost zabrzděný metabolismus (metabolický věk 43 let; 1830 Kcal). Co se týče pohybu, tak jsem aktivní člověk, už přes 2 měsíce chodím 3x týdně na kruhový trénink a hlídám si stravu, ale váha se mi vůbec nehýbe. Moje otázka tedy je ta, že mám nějaký výdej energie v klidovém stavu (v mém případě těch 1830 Kcal) na kruháči vydám třeba 600 – 700 kcal. Jaký mám mít tedy celkový denní příjem kalorií, abych redukoval? Děkuji za rady.


Ahoj, jestli přijímáš denně jen těch 1800 kcal, tak máš s největší pravděpodobností zabržděný metabolismus. Jíš cca o 400kcal méně než je tvůj bazální metabolismus. Abys rozpohyboval metabolismus, tak musíš jíst víc než je hodnota tvého bazálu. Je pak potřeba vzít v potaz i tvůj průměrný výdej energie, energii potřebnou k zpracování stravy, tepelnou energii. Těžko to takto z fleku odhadnout, ale určitě nebude potřebný příjem kalorií menší než 2400 kcal denně. A pak je důležitý i poměr makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky) z kvalitních zdrojů a doplnění vitaminů a minerálů do stravy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: