Doplňky a regenerace ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Doplňky a regenerace ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Doplňky a regenerace ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Paršo


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 3:34 pm    Předmět: Doplňky a regenerace ? Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se na něco zeptat. V životě jsem nebral kromě proteinu,mulťáku a kreatinu žádný doplňek výživy. Momentálně jsem začal školu a tím se mi zvedl hodně pohyb, dřív jsem cvičil, ale jinak sedavý typ , teď to ale je tak že cvičím + 4x týdně sporty + přes den chození a víceméně oddech mám až k večeru. Sosutřeďuju se proto teď na co nejlepší regeneraci (spánek,jídlo ...) ale hodně článků, videí apod. říká, že jí lze zlepšit i doplňky.

Co jsem se díval po internetu, ty ceny jsou nic, okolo pár stovek, ale na druhou stranu nechci mít další "prášky" navíc pokud to nefunguje. Nejde mi o zlepšení růstu svalů, ochranu svalů atd. prostě jde mi čistě o co nejlepší regeneraci, takže se chci zeptat, zda z vaší zkušenosti můžete něco doporučit.

Na netu jsem četl že hodně kvalitní a co pomáha nejvíce je nezaměřit se jen na jeden doplňek (např. ne jen glutamin ne jen leucin atd.) ale nejlepší možnost je koupit mix ve kterém je vše. Nechám si ale radši poradit , jestli to má cenu , předem díky za názory
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mě osobně se dobře regeneruje s glutaminem.Dávám cca 10g po tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě jen vyhozené peníze máš prostě jen pohyb na něm není extra zvlášť co regenerovat bolí tě svaly okej tak dej horkou studenou sprchu cítíš ubijejici únavu přidej 500mg vitamínů C a zkus víc spát ale dle toho co píšeš v tomhle stavu nejsi. Stejně krom jídla a spánku toho o moc víc nevymyslis glutamin mi ovšem fungoval ale v dávkách 30g denně
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ještě musím přihodit horkou vanu večer po tréninku na 20 minut aspoň.Tu dávám ale většinou jen když jedeme nohy.Ráno pak jako rybička.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
cítíš ubijejici únavu přidej 500mg vitamínů C

Céčka se vůbec neboj... já ráno do šejkru kromě vloček a proteinu sypu 4-6gramů
vitamínu C, podle toho jak mi ujede ruka.A jsem happy...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry na to jsem moc velkej žid. Každopádně jsi ve škole 14 dnů 4x sportuješ lidi dělají 8micky 5 dnů v týdně náročnou práci a cpou se rohlíky a taky regenerovat nepotřebuji do toho chlastaj takže by měli být úplně odepsaný takže bych to neviděl tak černě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Sorry na to jsem moc velkej žid.

Tím myslíš ten vit. C? Kupuju kilovku 99.9% kyseliny askorbové za 265 kč.
Když jde na tebe chřipka nebo něco, tak to zvednu na třeba i na 40g za den a za dva dny jsem ready.Stačí to jen rozložit na takové dávky aby jsi se z toho nepodělal
Což u mě je přes 8 gramů tuším.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Paršo


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok díky za rady, co se týče toho vitamínu C , nevím kolik je doporučená denní dávka, ale ráno si dávám multivitamín kde je C obsaženo, jinak přes den ovoce ve ktrém je Cčka dost (kiwi, pomeranče, mandarinky) a jinak tuna zeleniny, takže nevím jestli to pokryje tu doporučenou dávku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arty64 napsal:
IronAndrew napsal:
Sorry na to jsem moc velkej žid.

Tím myslíš ten vit. C? Kupuju kilovku 99.9% kyseliny askorbové za 265 kč.
Když jde na tebe chřipka nebo něco, tak to zvednu na třeba i na 40g za den a za dva dny jsem ready.Stačí to jen rozložit na takové dávky aby jsi se z toho nepodělal
Což u mě je přes 8 gramů tuším.


Za mě osobně zbytečnost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Musíš toho sníst opravdu hodně aby jsi dosáhl aspoň na gram. Tohle je počet vit. c v mg na 100 gramů potravin.
Paprika 100 – 200 – dle barvy plodu červené mají nejvyšší obsah
Rajčata 30 (uměle dozrávání má negativní vliv – uvnitř jsou mnohdy zelené, červené a chutné, uzrálé na přirozeném slunci, jsou nejhodnotnější)
Česnek 15
Kopr 100
Brokolice 80
Brambory 5 – 20 dle druhu nové jsou bohatší na vit. C
Květák 65
Kedlubna 55
Pažitka 40
Petržel nať 150
Pór 18
Ředkvičky 15
Hlávkové zelí 45
Pomeranče 38
Mango 28
Jablka 7
Banány 7
Černý rybíz 110
Červený rybíz 32
Jahody 50
Kiwi 84
Citróny 44
Papaya 55
Maliny 22
Borůvky 15
Ostružiny 20

Na doporučenou denní dávku se vykašli.Vitamín C je poklad a pokud jsi ve fyzické zátěži a do toho třeba stres, tak se neboj tam hodit třeba 1 gram 5x denně.Můžeš to dělat třeba jen ve cvičící dny.Jako píše se, že větší dávky nemají cenu, protože je vyloučíš, ale pokud do sebe hodím 5x denně 8 gramů, když na mě leze chřipka a za dva dny jsem bez nemoci tak to prostě funguje a hotovo!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ať to máš kompletní počti si zde.A pak už jeto jen na tobě.Já jedu podle sebe, jak mi to vyhovuje.
citace:
http://farnost-postrelmov.wbs.cz/vitamin_c-liecba.pdf
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Doplňky a regenerace ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: