Posilování v zimě



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Posilování v zimě  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Posilování v zimě
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra89


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2018 2:58 pm    Předmět: Posilování v zimě Odpovědět s citátem

Zduř, mám tady dotazák. Mám posilku ve sklepě a v zimě je tam snad ještě větší zima než venku. Chci se zeptat, zda jsou nějaké benefity, nebo naopak nevýhody toho cvičit v zimě ? V mikině a v teplákách jsem tam v zimě mrznul jen zezačátku, jak jsem začal cvičit tak už klasicky pohoda, ale jde mi o to , jestli neriskuju až moc onemocnění, nebo naopak jestli tím nezlepšuju imunitu a nění to něco na způsob studené sprchy ? Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2018 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Studená sprcha za klidu.. nebo otužování ve vodě, či chození méně oblečený je něco jiného než provádění fyzické aktivity. Reálně riskuješ maximálně vyšší šanci na zranění a o to víc je důležitý se rozcvičit nebo nakoupit pomůcky k tomu vhodné co teplo udržují - neoprenové trenýrky, chrániče kolen, loktů.. spousta strongmanů z ČR mají vybavení uskladněné v garáží a když odjíždí strongman trénink tak jim nic jiného nezbývá než cvičit venku. Ještě tím jak si zpocenej je vyšší riziko prochladnutí.. na rovinu ideální to není, ale zvládnout se to určitě taky nějak dá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: so září 22, 2018 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se pořádně rozehřeješ a po celou dobu tréninku se udržíš v teple, tak bych v tom neviděl nějaká rizika.
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: so září 22, 2018 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se budeš bát, že onemocníš, tak onemocníš...
V tomhle jsem na 150% přesvědčený, že dost udělá mysl.Běhával jsem do -10 stupňů.
Né proto , že bych více nezvládl, ale přeci jenom to jde lépe udýchat než když je větší zima.Dobíhal jsem skrz na skrz propocený, rovnou do teplé sprchy a na čaj.Nikdy jsem nebyl nemocný a to musím říct, že můj imunitní systém stojí totálně za hovno.
Podívej se třeba na extrémní závody v horách, kdy lidi dobíhají se zmrzlými vousy po x hodinách závodu....žijou a to počítej s tím, že na to musí fest trénovat a to samozřejmě venku...
S dnešní technologií oblečení není nic problém, je to lehké, vzdušné, teplé..atd.
Dodržuj jednoduché zásady jako je být dobře oblečený a nevychladnout dříve než se dostaneš do sprchy a vše bude ok.
Další věc je ovšem rozdíl mezi běháním v mrazu a třeba dřepováním.To už nedokážu posoudit jak se s tím popereš.Já běhal přes celou zimu abych nabral kondici na jaro/léto v boxu, tam ty benefity ve formě zimy šly poznat, ale stále jde o běhání.Netuším jak bych to udýchal kdybych měl za krkem tyčku...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2018 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozdíl je běžet v zimě vs vykonávat činnost jakou je posilování kde chtě nechtě musíš dělat pauzy. V zimě se občas koupu venku, ledová sprcha jinou ani neznám. Ale i tak bych si to nelajznul a cvičení se železem venku fakt ne běhání ano bojové sporty klidně taky. Ale fitko prostě ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2018 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Rozdíl je běžet v zimě vs vykonávat činnost jakou je posilování kde chtě nechtě musíš dělat pauzy. V zimě se občas koupu venku, ledová sprcha jinou ani neznám. Ale i tak bych si to nelajznul a cvičení se železem venku fakt ne běhání ano bojové sporty klidně taky. Ale fitko prostě ne.


Proto jsem taky psal, že to nedokážu posoudit.Na druhou stranu tam zase může hodit nějaký silný přímotop, aby se měl kde ohřát u pauzy.Ideální řešení za pár kč.Necvičí venku, takže žádný vítr, proudění vzduchu...

Něco takového na stoličce, nohy ustojí všechno, stačí jak to hřeje od pasu nahoru...
kód:
https://www.sbazar.cz/TomasVala/detail/49550878-elektricky-primotop
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartekmirek


PříspěvekZaslal: po září 24, 2018 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám taky doma posilovnu... Proč si tam nedáš nějaký přímotop???
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Posilování v zimě
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: