Bursitida/zánět tíhového váčku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bursitida/zánět tíhového váčku  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Bursitida/zánět tíhového váčku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chadzi


PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2018 12:10 pm    Předmět: Bursitida/zánět tíhového váčku Odpovědět s citátem

Tak jsem si bláhově myslel, že bolest ramene sama odezní a nějak to rozcvičím, ale ono ne... Po měsíci jsme si zašel k ortopedovi a ten mi řekl, že mám zanícený tíhový váček, pichnul mi do ramene nějakou injekci a hotovo. Do dvou týdnů to prý bude ok a vše můžu dělat bez omezení. Samozřejmě, že vše přes bolest neudělám. Nějaká zkušenost? Za jak dlouho Vám to případně odeznělo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2018 7:27 am    Předmět: Re: Bursitida/zánět tíhového váčku Odpovědět s citátem

Jelikož je skoro vždy příčina vzniku chronicky mechanická, tak to nemusí odměnit vůbec nebo se to hned vrátí.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Jirgy


PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2018 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem to taky. Trápilo mě to asi půl roku, beze změn. Dával sem i víc jak měsíční klid, úplně k ničemu. Při krátkodobém zlepšení se to pak stejně zase zhoršilo. Nakonec jsem zašel ke kvalitnímu sportovnímu ortopedovi a ten mě poslal na artroskopickou operaci, kterou sám prováděl. Musím uznat, že odvedl moc dobrou práci. Po třech týdnech od operace jsem už jel opatrně tréninky na vršek, lehoučké váhy atd. dva měsíce po operaci už jsem jel normálně. Jsem ted skoro rok od zákroku, rameno úplně bez problémů a to ted chodím 6x týdně gym, do toho cardio tréninky + manuální práce.
Důležitý ale určitě bylo, že jsem hned jakmile to pooperační stav dovolil prováděl cviky co jsem měl od fyzioterapeuta co nejvíc jak to tělo dovolilo a opravdu to tomu rozhýbání pomohlo.
Netvrdím, že to musí tou operací skončit, třeba se ti to dá do pohody. Jen sdílím svou zkušenost. Každopádne kdybych si měl vybrat zase půl roku ztracenýho marným bojem se zánětem, nebo rovnou jít na operaci, volím určitě operaci.
Přeji at ti to dopadne co nejlépe.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2018 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsou to čtyři dny od injekce a hybnost a bolestivost je menší, tak uvidíme. V různých článcích ohledně tohoto problému se píše, že to dokonce odeznívá už okolo týdne a operativně se to řeší, až když je to zanícení opravdu velké. Jinak, doktor u kterého jsem byl, se staral o plno našich sportovců, tak doufám, že ví co dělá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2018 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste se neraduj. Injekce sice většinou pomůže, ale dost často jen na nějakou dobu.

Bursitidu jsem mel taky, obstriky (injekce) mi pomohly vzdy jen na par mesicu. Nepomahal ani delsi klid. Hned jak jsem zacal ramena zatezovat, zanet se vracel. Ve finale jsem se kvuli bolesti uz ani nevyspal.

Vse vyresila az operace. Hned druhy den po operaci jsem zacal delat rehabilitacni cviky, takze normalne fungovat jsem mohl pomerne rychle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2018 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já měl zánět tíhovýho váčku v koleni a vyřadilo mě to na celou sezonu. Injekce také nepomohli, vždy se to do 2 měsíců vrátilo. Pomohl mi až absolutní klid ve smyslu, že mi dali na 8 týdnů nohu od kyčle po kotník do sádry, k tomu léky a po sundání další 4 týdny než jsem to mohl začít plně zatěžovat a teprve poté to ustalo.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XXXMARTULINEKXXXX


PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2019 2:39 pm    Předmět: Sportovní ortoped Odpovědět s citátem

Jirgy napsal:
Měl jsem to taky. Trápilo mě to asi půl roku, beze změn. Dával sem i víc jak měsíční klid, úplně k ničemu. Při krátkodobém zlepšení se to pak stejně zase zhoršilo. Nakonec jsem zašel ke kvalitnímu sportovnímu ortopedovi a ten mě poslal na artroskopickou operaci, kterou sám prováděl. Musím uznat, že odvedl moc dobrou práci. Po třech týdnech od operace jsem už jel opatrně tréninky na vršek, lehoučké váhy atd. dva měsíce po operaci už jsem jel normálně. Jsem ted skoro rok od zákroku, rameno úplně bez problémů a to ted chodím 6x týdně gym, do toho cardio tréninky + manuální práce.
Důležitý ale určitě bylo, že jsem hned jakmile to pooperační stav dovolil prováděl cviky co jsem měl od fyzioterapeuta co nejvíc jak to tělo dovolilo a opravdu to tomu rozhýbání pomohlo.
Netvrdím, že to musí tou operací skončit, třeba se ti to dá do pohody. Jen sdílím svou zkušenost. Každopádne kdybych si měl vybrat zase půl roku ztracenýho marným bojem se zánětem, nebo rovnou jít na operaci, volím určitě operaci.
Přeji at ti to dopadne co nejlépe.


Ahoj, ráda bych se tě zeptala na jméno a sídlo tvého sportovního ortopeda :)
Jsem v podobné situaci a můj lékař si neví rady.
Díky moc! :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bursitida/zánět tíhového váčku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: