Při 1900kCal nehubnu. Proč?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Při 1900kCal nehubnu. Proč?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Při 1900kCal nehubnu. Proč?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rHara


PříspěvekZaslal: ne září 09, 2018 12:56 pm    Předmět: Při 1900kCal nehubnu. Proč? Odpovědět s citátem

Zdravím,
už 10 týden jím 1900kCal za den a váha ani centimetry se mi vůbec nepohnuly.
Mám 96 kg a chtěl bych se dostat aspon na 83kg.
Je mi 29, měřím 176cm a vážím 96kg. Dvakrát až třikrát hraji squash a jednou za týden hodina cvičení (dřepy, kliky, zhyby atd), cvičení mě nebaví. Raději se budu jakýmkoliv způsobem omezovat na jídle než cvičit.
Každý den mám 90g bílkovin, 200g sacharidu, 80g tuku.
Smažené jídla nejím, těstoviny nejím, limonády a sladkosti nejím, pečivo nejím a když tak kváskový chleba ale max 400g za týden.

Můžete mi pořadit prosím kde mám toho psa zakopaného co dělám spatně?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: ne září 09, 2018 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možností je dost
1) držíš to už 10 týdnů a tím pádem můžeš mít zpomalený metabolismus.. takže to 1-2 dny pořádně nakrm nacukruj a uvidíš. Oživíš spalování a pak by ti ten jídelák mohl zase fungovat.

2) složení maker takhle já osobně na 200g sacharidů regulérně nabírám do tuků. Ale bílkovinu držím zhruba dvojnásobnou. Což, ale ty zase tak moc extrémně nepotřebuješ pokud trénuješ 1x týdně a do toho hraješ squash (otázka taky jak dlouho a jak intezivně) protože reálně toho pohybu tam zase tolik moc často nevidím.

3) vždy je tam základní rovnice vyšší výdej než příjem, ale osobně bych se fakt zaměřil na ty makra ubral na sachrech a přidal trošku bílkoviny, už jen to, že tělo k jejímu zpracování vynaloží více energie. "spálí víc dřeva, vydá víc energie"

4) ještě mě napadá pak do kolika jídel to máš rozložené čím začínáš (snídáš) a jestli stahuješ sacharidy k večeru a pak ještě taky kolik vody denně vypiješ.

A závěrem je celkem divné, že za těch 10 týdnů si nezaznamenal vůbec žádný úbytek. Když tohle není rozhodně jídelníček při kterém bys měl nabírat. Ale třeba je to jen tím, že už si celkově měl zpomalený metabolismus dlouhodobě déle než těch 10 týdnů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rHara


PříspěvekZaslal: ne září 09, 2018 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1) pořádně nacukrovat to znamená co? k těm mým hodnotám přidat 100g? 200g? a jen dva dny stačí k tomu abych se restartoval ...
2) squash mám 2x po hodině trénink a co jsem si kdysi měřil tepovku, tak průměr je někde kolem 150tep/ min, takže celkem dost intenzivní. A při běhu dávám 14km za hodinu, takže ten tep nebude vysoký že mám hroznou fyzičku.
3) takže když vemu ten dvojnásobek z 2) tak zhruba takto 180g bílkovin, 110g sacharidů, 80g tuku
4) nejčastěji 4 jídla... vyhovuje mi to asi tak nejvíc, velikosti porcí, pocit hladu a rozestupy. piju 3-4 litry za den, a na večer mám méně sacharidů než tuků a bílkovin.
Snídám nejčastěji 200g bílého jogurtu, ořechy a třeba maliny nebo borůvky. Mám ráději "sladkou" snídani než třeba vajčka po kterých je mi ráno pak šoufl.

A ten můj kalorický příjem není třeba nízký? Někde kolem 1850kCal bych měl mít bazál a jestli jsem si metabolizmus nespomalil tím, že jím málo kCal. Před těmi 10 týdny když to tak porovnám a ted si vše vážím tak jsem jedl víc odhadem někde asi okolo 2500. Váhu mám tak 5 měsíců stejnou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: ne září 09, 2018 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nacukrovat znamená přesně jak si to popsal. 180 bílkovin mi přijde moc já 4x týdně trénuji dřepy benche a 1x týdně tahám což je jinej trénink než jedeš ty držel bych bílkovinu na 1.5-1.6 protože tam nemáš prostě žádný trénink při kterém bys musel ladovat bílkovinu. Začni postupně třeba z těch 200 na 150 14dnu pak se změř a uvidíš. Ale věřím ve zpomalení organismu pořádně se najez dej si co máš rád a můžeš jet. Jogurt bych dal spíše k večeru obecně mléčné výrobky ráno nejsou vhodné. Ač je to lepší než vlašák s bílým rohlíkem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rHara


PříspěvekZaslal: čt září 20, 2018 10:00 pm    Předmět: podtema: vaha jídla Odpovědět s citátem

At nezakládám nové vlákno, tak to hodím sem. A vlastně je to hledání odpovědí na tema proč se nehnu z místa....

Když dodržím C,T,B, tak jak jsem si určil ale dá se dost výrazně měnit s celkovou hmotností snězeného jídla za den.

Příklad: 400g brambor má přibližně stejnou energetickou hodnotu jako vařená rýže, do salátu můžu dát 200g oliv a nebo 40 gramů ořechů, přdám si třeba do rýže zeleninu a na stjenou hmotnost bude mít třeba jen 20% energie rýže.
Samozřejmě, že se to liší jen množstvím vody které sním v těch potravinách navíc.

Otázka zní jestli má nějaký výnamný vlvi jíst 1900kCal v 700g jídla za den nebo třeba v 2000g kromě toho, že budu jak vůl půl dne jen přežvykovat

Možná už řeším kraviny tak se kdyžtak omlouvám ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2018 9:50 pm    Předmět: Přibrání Odpovědět s citátem

Ahoj, přidám můj názor do pranice :-) Myslím si, že pokud chceš nabrat kvalitnější nebo nějakou hmotu a máš příjem kcal v této podobě, tak ho máš hodně hodně nízký a není se čemu divit, že nepřibíráš (dá se říct, že máš aktuálně příjem, který bys měl mít spíš v dietě - no jsi skoro i pod ním). Pokud máš bazál na 1850 kcal, tak se není čemu divit, že na 1900 kcal nepřibíráš! Musíš počítat nejen s bazálem, ale i s průměrným denním energetickým výdejem (trávení potravy, termoregulace těla, v tvém případě i větší výdej při sportu...). Hmotu musíš z něčeho nabrat a ze vzduchu to nepůjde :-) Základní princip je, že musíš mít větší příjem energie než výdej a to určitě nemáš, tak jak píšeš. Co se týče bílkovin, tak příjem máš na sportovce celkem nízký, ideálně bych tam dal cca okolo 170g bílkovin z kvalitních zdrojů na den. A v posilovně bych zařadil další vícekloubové kombinované cviky, kterými budeš stimulovat hormonální odezvu (testosteron, růstový hormon...). Určitě navyš příjem kalorií, ale z kvalitních vhodných zdrojů :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:26 am    Předmět: Re: podtema: vaha jídla Odpovědět s citátem

rHara napsal:
At nezakládám nové vlákno, tak to hodím sem. A vlastně je to hledání odpovědí na tema proč se nehnu z místa....

Když dodržím C,T,B, tak jak jsem si určil ale dá se dost výrazně měnit s celkovou hmotností snězeného jídla za den.

Příklad: 400g brambor má přibližně stejnou energetickou hodnotu jako vařená rýže, do salátu můžu dát 200g oliv a nebo 40 gramů ořechů, přdám si třeba do rýže zeleninu a na stjenou hmotnost bude mít třeba jen 20% energie rýže.
Samozřejmě, že se to liší jen množstvím vody které sním v těch potravinách navíc.

Otázka zní jestli má nějaký výnamný vlvi jíst 1900kCal v 700g jídla za den nebo třeba v 2000g kromě toho, že budu jak vůl půl dne jen přežvykovat

Možná už řeším kraviny tak se kdyžtak omlouvám ...


tvuj bazalni metabolismus by mel byt dle vypoctu cca 1900kcal, takze jis pravdepodobne malo...vzdy musis snist vic, nez je tvu bazalni metabolismus
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rHara


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 2:28 pm    Předmět: Re: podtema: vaha jídla Odpovědět s citátem

roxtidy napsal:
rHara napsal:
At nezakládám nové vlákno, tak to hodím sem. A vlastně je to hledání odpovědí na tema proč se nehnu z místa....

Když dodržím C,T,B, tak jak jsem si určil ale dá se dost výrazně měnit s celkovou hmotností snězeného jídla za den.

Příklad: 400g brambor má přibližně stejnou energetickou hodnotu jako vařená rýže, do salátu můžu dát 200g oliv a nebo 40 gramů ořechů, přdám si třeba do rýže zeleninu a na stjenou hmotnost bude mít třeba jen 20% energie rýže.
Samozřejmě, že se to liší jen množstvím vody které sním v těch potravinách navíc.

Otázka zní jestli má nějaký výnamný vlvi jíst 1900kCal v 700g jídla za den nebo třeba v 2000g kromě toho, že budu jak vůl půl dne jen přežvykovat

Možná už řeším kraviny tak se kdyžtak omlouvám ...


tvuj bazalni metabolismus by mel byt dle vypoctu cca 1900kcal, takze jis pravdepodobne malo...vzdy musis snist vic, nez je tvu bazalni metabolismus


A kolik by bylo tedy ideál?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2018 9:35 pm    Předmět: Re: podtema: vaha jídla Odpovědět s citátem

rHara napsal:


A kolik by bylo tedy ideál?

Jestli chceš zhubnout a nevadí ti do toho vložit úsilí, vřele ti doporučuji nějako variantu nízkosacharidové diety. Kup si o tom knížku či dvě, přečteš to do týdne a budeš uveden slušně do problematiky.
Z mé zkušenosti, nízkosacharidové diety fungují na většinu lidí. Ale zároveň, většina lidí si je líná připravovat a plánovat jídlo. Tím, že redukuješ sacharidy, obrovsky omezíš repertoár jídel, co můžeš poslat do žaludku. Což většina lidí nezkousne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rHara


PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2018 6:19 pm    Předmět: Re: podtema: vaha jídla Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
rHara napsal:


A kolik by bylo tedy ideál?

Jestli chceš zhubnout a nevadí ti do toho vložit úsilí, vřele ti doporučuji nějako variantu nízkosacharidové diety. Kup si o tom knížku či dvě, přečteš to do týdne a budeš uveden slušně do problematiky.
Z mé zkušenosti, nízkosacharidové diety fungují na většinu lidí. Ale zároveň, většina lidí si je líná připravovat a plánovat jídlo. Tím, že redukuješ sacharidy, obrovsky omezíš repertoár jídel, co můžeš poslat do žaludku. Což většina lidí nezkousne.


Aktuálně se už 4. týden držím na 150g sacahridu. Změna je 1 cm na obvodu a 1kg dolů. Ale to může být tím jak jsem se dobře/špatně zmeřil nebo vyprazdnil :-D

Ted už je to snad 20. týden co si komplet vše zapisuji co sním. Snižit sacharidy bude oříšek když nemám moc rád vejce a maso....

V různých knížkách jsou různé hodnoty... co jsem našel tak se to pohybuje od 40-120g sacharidů. Bude mít například přijatých jen 100g sacharidů už významný vliv nebo je to pořád dost? Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Při 1900kCal nehubnu. Proč?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: