Jíst dle pocitu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jíst dle pocitu  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jíst dle pocitu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robokops


PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2018 7:08 pm    Předmět: Jíst dle pocitu Odpovědět s citátem

Zdar, potřebuju se optat, odjakživa si počítám kalorie. Lépe řečeno kalorie ne, ale makra (bílkoviny/tuky/cukry) mám už dlouho jídelníček z toho na 3100 kcal. Neříkám že nefunguje, ale už mě začíná štvát si to pořád hlídat, když mám nějaký den víc pohybu než normálně tak hned nervy kolik sníst navíc aby to nebylo moc , naopak pokud mi odpadne trénink o kolik méně abych nebyl v extra deficitu a to nemluvím o odmítání jídla u známých atd. prostě - je možnost cvičit a do toho jíst dle pocitu ? Tím myslím držet si tréninky, ale nic si nepočítat (jen bílkoviny) a zkrátka jíst čistě z kvalitních věcí, ale porce si dávat nějak podle toho abych neměl hlad ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2018 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je.


Samozřejmě není řeč o vrcholové kulturistice, resp. v dnešní době o vrcholovém sportu obecně.
Pak také záleží na kýženém cíli a vrozených dispozicích. Čím více je uvedené v souladu, tím je to snazší ... a samozřejmě naopak.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2018 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přečti si právě nový rozhovor s Honzou Karešem tady na ronnie.

https://kulturistika.ronnie.cz/c-30977-jan-kares-mam-lepsi-formu-nez-ve-dvaceti.html

Takže když chci dobře jíst a mít optimální váhu, nepotřebuji být podle tebe na dietě, jídlo si vážit a mít přesně rozepsaný jídelníček?
Nikdy. Ty se přece musíš naučit jíst na celý život. A přece nebudeš celý život všechno vážit a měřit. Nebo mě poslední dobou rozčilují řeči o tom, jak škodí lepek a jak škodí laktóza... Všichni známe Shell V-Power, nejlepší palivo. A to pro člověk může být něco, jedno co. Ale zkus tohle palivo natankovat do dieselu. A ty nevíš, jestli jsi benzín, nebo diesel. Prostě je potřeba si uvědomit, že každý je úplně jiný a každý potřebuje něco jiného. Stejně tak nechápu různá doporučení typu ráno nejíst, jíst jednou denně, přerušované hladovění... To mám mít jako pořád stres a koukat na hodinky, že ještě hodinu a můžu se najíst? Já si dám klidně ve 2 hodiny v noci tvaroh s marmeládou a nevidím v tom problém. Jestliže se probudím hlady, tak má tělo asi hlad, ne? A nebudu čekat do 6 hodin ráno, protože bych měl snídat v 6 ráno. A kdo řekl, že v 6? Já myslím, že tělo má fungovat jinak - mám hlad, jdu se najíst. A pak se můžu v životě koncentrovat i na jiné věci než jen na to, kdy mám jíst.
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2018 3:14 pm    Předmět: Re: Jíst dle pocitu Odpovědět s citátem

Robokops napsal:
Zdar, potřebuju se optat, odjakživa si počítám kalorie. Lépe řečeno kalorie ne, ale makra (bílkoviny/tuky/cukry) mám už dlouho jídelníček z toho na 3100 kcal. Neříkám že nefunguje, ale už mě začíná štvát si to pořád hlídat, když mám nějaký den víc pohybu než normálně tak hned nervy kolik sníst navíc aby to nebylo moc , naopak pokud mi odpadne trénink o kolik méně abych nebyl v extra deficitu a to nemluvím o odmítání jídla u známých atd. prostě - je možnost cvičit a do toho jíst dle pocitu ? Tím myslím držet si tréninky, ale nic si nepočítat (jen bílkoviny) a zkrátka jíst čistě z kvalitních věcí, ale porce si dávat nějak podle toho abych neměl hlad ?

Nic nepočítám a nikdy jsem nepočítal.
Když chceš přibrat a nepřibíráš, tak jez víc.
Když chceš zhubnout a nehubneš, tak jez míň ;-)
Čeho chceš dosáhnout - zhubnout 20kg, přibrat 20kg, cvičit pro radost a pro zdraví, být mistr republiky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2018 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dave1913 napsal:
Přečti si právě nový rozhovor s Honzou Karešem tady na ronnie.

https://kulturistika.ronnie.cz/c-30977-jan-kares-mam-lepsi-formu-nez-ve-dvaceti.html

Takže když chci dobře jíst a mít optimální váhu, nepotřebuji být podle tebe na dietě, jídlo si vážit a mít přesně rozepsaný jídelníček?
Nikdy. Ty se přece musíš naučit jíst na celý život. A přece nebudeš celý život všechno vážit a měřit. Nebo mě poslední dobou rozčilují řeči o tom, jak škodí lepek a jak škodí laktóza... Všichni známe Shell V-Power, nejlepší palivo. A to pro člověk může být něco, jedno co. Ale zkus tohle palivo natankovat do dieselu. A ty nevíš, jestli jsi benzín, nebo diesel. Prostě je potřeba si uvědomit, že každý je úplně jiný a každý potřebuje něco jiného. Stejně tak nechápu různá doporučení typu ráno nejíst, jíst jednou denně, přerušované hladovění... To mám mít jako pořád stres a koukat na hodinky, že ještě hodinu a můžu se najíst? Já si dám klidně ve 2 hodiny v noci tvaroh s marmeládou a nevidím v tom problém. Jestliže se probudím hlady, tak má tělo asi hlad, ne? A nebudu čekat do 6 hodin ráno, protože bych měl snídat v 6 ráno. A kdo řekl, že v 6? Já myslím, že tělo má fungovat jinak - mám hlad, jdu se najíst. A pak se můžu v životě koncentrovat i na jiné věci než jen na to, kdy mám jíst.

V principu má Kareš asi pravdu, ale za podmínky, že dotyčnej člověk se stravuje +/- vyváženě a relativně zdravě, má pod kontrolou počet cheat jídel - tj. má zkušenosti.

Protože je rozdíl mezi opravdovym hladem, mj. kdy si tělo si při velkym výdejí řekne o víc, a pseudohladem, kterej vznikne jen velkym rozkolísáním krevního cukru v důsledku špatnýho jídeláku. Část lidí se v takovym stavu bez nadsázky nedokáže ovládnout.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jíst dle pocitu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: