Rychlé cukry - vadí moc ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rychlé cukry - vadí moc ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Rychlé cukry - vadí moc ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vokeš


PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2018 4:14 pm    Předmět: Rychlé cukry - vadí moc ? Odpovědět s citátem

Zdar, chci se optat, jak moc jsou špatné rychlé cukry oproti komplexním. Jde o to, že sachry v jídelníčku mám hlavně ty komplexní (rýže, vločky, zelenina) asi tak 3/4 jídeláku mám komplexní. Jenže mám často chutě a ty řeším pomocí svačinek (snažím se nemlsat úplné šity jako snickers atd.) ale pořád se to skládá z ovoce/piškotů a to je dost rychlých cukrů. Chci se teda zeptat, jestli ty rychlé cukry vadí nějak extra, pokud si je dám prostě v nesprávný čas (neřeším jestli před výkonem atd. jak je doporučováno, ale dám si misku piškotů třebas jen tak odpolko kdy nic nedělám) ? Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2018 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bál bych se, že už se ráno nevzbudím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2018 10:12 pm    Předmět: Re: Rychlé cukry - vadí moc ? Odpovědět s citátem

Vokeš napsal:
Zdar, chci se optat, jak moc jsou špatné rychlé cukry oproti komplexním. Jde o to, že sachry v jídelníčku mám hlavně ty komplexní (rýže, vločky, zelenina) asi tak 3/4 jídeláku mám komplexní. Jenže mám často chutě a ty řeším pomocí svačinek (snažím se nemlsat úplné šity jako snickers atd.) ale pořád se to skládá z ovoce/piškotů a to je dost rychlých cukrů. Chci se teda zeptat, jestli ty rychlé cukry vadí nějak extra, pokud si je dám prostě v nesprávný čas (neřeším jestli před výkonem atd. jak je doporučováno, ale dám si misku piškotů třebas jen tak odpolko kdy nic nedělám) ? Dík


Ahoj, no to se za chvíli ani neuneseš :-) Ne, myslím si, že pokud těch rychlých cukrů není moc, tak by neměly nějak uškodit, pokud se zrovna nepřipravuješ na soutěž a neladíš top formu :-) Jak ale píšeš, určitě je lepší, když si je dáš ve vhodnější čas (třeba po tréninku nebo po ránu). Rychlé cukry samo o sobě nejsou špatné, jen je ideální si je dát ve správnou dobu...Když už si dáš větší porci rychlých sacharidů jen tak během dne, je dobré, když si k tomu dáš nějakou kvalitní bílkovinu (bílý jogurt, Skyr, cottage, tvaroh...) nebo zeleninu s vlákninou, aby se snížil glykemický index a nerozkolísal se ti tolik krevní cukr. Pokud máš často chutě na sladké, může to ukazovat na to, že máš třeba nevyvážený nedostatečný jídelníček, ale může to být taky i jen v hlavě :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rychlé cukry - vadí moc ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: