Schválení jídelníčku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Schválení jídelníčku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Schválení jídelníčku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tukiu


PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2018 9:43 pm    Předmět: Schválení jídelníčku Odpovědět s citátem

Ahoj, je to tu furt dokola, ale poprosil bych zkušenější cvicence o schválení popřípadě vylepšení mého jídelníčku. Mám 187 Cm, 107 kg a chtěl bych to zredukovat aspoň na metrák 😂 už nějakou dobu cvičim, ale poslední dobou jsem tomu moc nedával a stal se ze mě celkem spekounek. 3x - 4x týdne chodím cvičit a 3x - 4x týdne dávam kardio ( rotoped, thajský box )
Můj jidelak:
6 : 00 protein
8:00 2 plátky psenicno zitneho chleba, 100g 30% eidam, trosku kecupu
11: 00 200g masa (kuřecí, vepřové), 65g ryze, zelenina
14:00 4 cele vejce, zelenina
Po tréninku protein
17: 30 200g masa , 65 g ryze, zelenina
Před spaním 250g tvaroh odtucneny, 1-2 lžičky burakoveho másla

Poprosil bych o zhodnocení, co přidat, co ubrat atd 😊 během dne dávám 5-10g bcaa a tabletu multivitaminu, když si vzpomenu tak dam spalovac 😂jidelak se trochu liší podle toho co mám za směnu, ale v zásadě to je stejný. Díky za rady 😊
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2018 9:15 pm    Předmět: Jídelníček Odpovědět s citátem

Ahoj, no máš tam celkem kvalitní zdroje živin, takže to je fajn (jen pšenično žitný chléb bych nahradil žitno pšeničným nebo žitným). Bílkovin tam máš určitě dostatek, ty není potřeba přidávat. Sacharidů tam máš odhadem 150g a tuků cca 70g. Hrubým odhadem bych klidně navýšil kvalitní sacharidy o nějakých 100g a tuky o 30g z kvalitních zdrojů. Pokud by sis nastavil redukci na nějakých 15%, tak ti hrubým odhadem chybí ještě doplnit za ten den cca 700 kcal, aby ti šlapal dobře rychle metabolismus. Ale je to jen hrubý odhad, nejpřesnější to je s věkem a % tělesného tuku.
Přidal bych i víc zeleniny a ovoce, abys tam měl dostatek vitaminů a minerálů (i když užíváš multivitamin - záleží na tom jaký). A neuškodily by i nějaké fermentované mléčné výrobky (kefír, acidofilní mléko, bílý jogurt...), aby fungoval zdravě střevní mikrobiom a všechny živiny byly co nejlépe vstřebávány. A nevidím tam skoro žádnou vlákninu, té by mělo být minimálně 30g. Fajn by byly i ovesné vločky, abys tam dal kvalitní zdroj B vitaminů. Za BCAA si myslím, že to jsou zbytečně vyhozené peníze, ty stačí bohatě přijmout z kvalitní stravy :-)
Tak jen takto hrubý odhad, můj názor :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tukiu


PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2018 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, díky moc 😌zapomněl jsem tam dodat, ze denně dávám 1x banán nebo jablko, a když mám víc času, tam přidávám ještě jedno jídlo, 100g vloček s mlékem a trochu proteinu, občas do toho dam ovoce nebo máslo. Je mi 21 a %tuku nevím, ale oplacanej jsem teď solidně 😂tak ještě jednou díky za rady, vážím si toho 😊
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tukiu


PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2018 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A když ten čas nebude tak přidám vločky do vajíček 😁
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2018 11:15 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Tukiu napsal:
Super, díky moc 😌zapomněl jsem tam dodat, ze denně dávám 1x banán nebo jablko, a když mám víc času, tam přidávám ještě jedno jídlo, 100g vloček s mlékem a trochu proteinu, občas do toho dam ovoce nebo máslo. Je mi 21 a %tuku nevím, ale oplacanej jsem teď solidně 😂tak ještě jednou díky za rady, vážím si toho 😊


Super, vločky s mlékem ti dodají dost dalších potřebných živin a jablko s banánem taky fajn. Zkus přidat třeba nějaké ořechy nebo avokádo jako zdroj kvalitních tuků. Sem tam by bylo fajn zařadit i luštěninu a mořské ryby. Při orientačním hrubém výpočtu jsem zadal věk 24, tak jsem nebyl daleko :-) Ony jsou tři různé možnosti, jak se dobrat k nějakému konkrétnějšímu číslu a vzorec s procentem tělesného tuku oproti tomu bez procenta může ve výsledku udělat rozdíl až 400 kcal, což už je dost. Zase by bylo fajn mít ten jídelníček pestrý, když máš jeden a ten samý pořád dokola, tak se toho třeba přejíš a můžou pak chybět některé minerály a vitaminy z jednostrannosti. Kdyby si to chtěl co nejlépe nastavit, doporučuji navštívit nějakého kvalitního výživového poradce ve tvém okolí, který ti sestaví jídelníček přímo na míru dle cíle (z běžné stravy, ne nějaký dealer hubnoucích koktejlů :-) , se zařazením doplňků stravy, které mají smysl, což protein určitě jo).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Schválení jídelníčku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: