STT, začiatok objemovki


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - STT, začiatok objemovki  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> STT, začiatok objemovki
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
STT


PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2018 4:31 pm    Předmět: STT, začiatok objemovki Odpovědět s citátem

Aby som mohol sledovat pokrok v naraste hmotnosti a silovej vytrvalosti rozhodol som sa viest tento treningovi log.
moja vaha je 50kg vyška 167cm som v objemovej fazi a ciel je 65kg.
mam 16rokov som začiatočnik (0,5roka už cvičim) a tak dufam že nepremrham anabolicki učinok začiatočnika.

Kvoli lepšej čitatelnosti v pokroku pišem cviki zaradom v jednom mesiaci


Naposledy upravil STT dne st listopad 07, 2018 4:25 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STT


PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2018 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čo sa tika stravi preferujem chutne kalorie lebo uskutočnene predstavi o "zdravich kaloriach" bez tuku a pod. skrachovali pretože to bol humus
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STT


PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2018 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokrok v vykone:
september2018:
bench-press na širku ramien:
1skuška: 35kg*3.5 , 45kg*0.5
2skuška: 45kg*1.5
bicepsovi zdvih kladivovi uchop v stoji:
7,25kg*22
tlačenie kladki z hora na dol tricepsami nadhmatom (no proste neviem jak sa ten cvik vola):
10kg*25
počet zhybov na sirku ramien:
podhmatom:18
nadhmatom:12
počet klikov na širku ramien:
45


Naposledy upravil STT dne st listopad 07, 2018 4:42 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2018 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosím, popracuj na diakritike, nech je to zrozumiteľné a čitateľné, zárovem odporúčam nájsť si trénera, nech ťa usmerni.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2018 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spíše bych zkrititoval 1.5 opakování chápu asi že to tahal sparing a že jako začátečník nemáš odhad ale cokoliv co vezme do ruk sparing je krok zpět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STT


PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2018 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to polovične opakovanie znamena že činku som zatlačil do polovice sam a dalej som už nemal silu tak až vtedy mi kamarat pomohol
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2018 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono je jedno či ti pomôže v polke alebo od začiatku. Podstatné je, aby si to zvládol celé sám a ideálne ešte s rezervou, aby si si mohol nabudúce pridať váhu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2018 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě spíš zajímá, proč všichni tihle mladí začátečnici mají potřebu tam rvát váhy, který nejsou schopný zvednout. Má 50 kg, naloží si váhu, kterou nezvedne ani 4x, a tak na další sérii naloží o dalších 10 kg víc? To jako proč?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2018 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak prostě nemá odhad pro někoho kdo benche 140 4x tak 10kg nahoru není nic protože je to třeba max 7 procent pro toho začínajícího kluka je to i 25 procent nahoru ale takhle oni nepřemýšlí. Jako je to celé zlé co si budeme povídat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STT


PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2018 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oktober som cvičil nepravidelne a neuplne ale aj tak som si zaznamenal vykoni:
bench press:
1seria 25kg*15 do vyčerpania
2seria 35kg*6 do vyčerpania
pokusil som sa skusit 45kg nedal som už hore lebo som nemal silu tak hned na druhi den som prave skusil 45kg a dal som 2krat a do pol
tak neviem nejako to mam zvlaštne u bench pressu čo sa tika pomer zataženia k počtu opakovanii
tak viem že s 65% z maximalki urobim 15-16opakovanii (mam to odsledovane)
a tu urobim tich 15opakovi len s 55% z maximalki
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nikkon


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Skúsim asi toľkoto Ti napísať:

1. Vážiš 50kg. nevšimol som si, či si uviedol výšku, ale priberať pri telesnej váhe
50kg nie je objemovka. V podstate je nezmyselné hovoriť o nejakom objeme, či následne
rysovaní alebo formovaní. Potrebuješ kvalitne a postupne naberať tým, že budeš dobre
jesť a budeš naberať silu rozumným tréningom.

2. Napísal si, že chceš jesť kvalitne a vyhýbaš (vyhýbal si sa) sa tukom (lebo sú zlé) -toto
svedčí o tom, že o strave nevieš vôbec nič. Venuj sa strave viac, nenechaj sa zlákať
extrémnymi metódami ako "no fat" alebo "zero carb". Jedz kvalitne, tak 4 rozumné jedlá za
deň, drž bielkoviny (hlavne zo živočíšnych zdrojov) na cca 1,5g na kg hmotnosti za deň a
nevyhýbaj sa rozumným zdrojom tukov a sacharidov.
Edit: pardon. Zdravé kalórie bez tukov si nechal tak. V poriadku. Zle som si prečítal. Ale stále
platí, že kvalitne a zdravo sa dá jesť aj s tukmi :) pokoje jedz dosť veľa. Pravdepodobne bude
vhodné viac, než si myslíš, že je už veľa...

3. nájdi si dobrého trénera alebo skúseného cvičenca ktorý Ťa naučí základné cviky (drep,
benchpress, zhyby, tlaky, výpady, príťahy, kliky na bradlách...), vysvetlí Ti, čo robiť a čo nie,
povie Ti, ktoré cviky a stroje Ti niečo prinesú a ktoré sú naopak pre Teba nezmyselné.
Tréning Ti bude stačiť 2-3x do týždňa, z toho by 2x za týždeň by mal obsahovať drepy a
nejaký základný tlakový cvik (benchpress, tlak nad hlavu, kliky na bradlách) a
ťahový cvik (zhyby, príťahy v predklone, príťahy na stroji...). Treba začínať s malými
hmotnosťami, naučiť sa správnu techniku (čo je ťažšie, ako sa väčšine začiatočníkov zdá -
myslia si, že po mesiaci cvičenia majú techniku zmáknutú - no nie, nemajú) a na základné
cviky ti budú stačiť 3 série po 5-6 opakovaní. Potom môžeš každý týždeň (resp. po dvoch
tréningoch) prihodiť tak 2,5kg. Toto môžeš robiť kľudne aj 1/2 roka až rok, alebo jednoducho
kým budeš môcť pridávať. Snaž sa mať v sériách rezervu 1-2 opakovania a nikdy nepridávaj
na ďalšom tréningu, kým si na minulom nezvládol všetky 3 série sám, bez dopomoci - zlyhaniu
uprostred série sa vyhni zďaleka. ak si zvládol (opakujem: sám zvládol) napríklad na drepe
alebo tom zbožňovanom benchpresse s určitou záťažou 3 série takto: prvá 5 opakovaní, druhá
4 opakovania a tretia 2 opakovania, tak nepridávaj a trénuj s danou hmotnosťou, kým
nespravíš 3x5 alebo 3x6. Až potom prihoď ďalší tréning tých 2,5 kg
+ čo sa techniky týka, treba to chápať širšie trochu. "naučím sa techniku" znamená nie len
to, že sa pozriem, ako sa hýbe s tou činkou. Znamená to aj "budem pracovať na správnej
mobilite bedier, členkov a ramien", pochopím, čo je to "podsadená panva" (aj sa to naučím!),
budem "pracovať s lopatkami" (aktívny a pasívny vis na hrazde) a naučím sa dostať ich do
retrakcie a protrakcie...
Edit2: A nie je zhyb ako zhyb. Úprimne naozaj neverím, že urobíš čoilen 3 zhyby s poriadnou
aktiváciou chrbtových svalov bez toho, aby si to ťahal trapézmi a bicepsom, aby si zvládol
udržať otvorený hrudník a bez toho, aby sa Ti ramená tlačili dopredu. Sústreď sa na
plný rozsah pohybu a preferuj kvalitu pred kvantitou.

4. Nauč sa gramatiku prosím. Tie Tvoje maximálk i , kladk i a výkon i sa
fakt nedajú čítať. A píš to trochu prehľadnejšie ak chceš, aby to ľudia čítali a pomohli Ti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele já se bojím že on nezná zatím jiné partie než hrudník protože mluví o tom jak ho zavalilo 45 ale druhý den to dal tady bude daleko víc práce i ikdyz s tim co si napsal já souhlasím on si z toho nic nevezme možná až tak za rok až bude tam kde začínal. Máme 50kg kluky ve fitku těm řekneš něco k mrtvole něco k benchi on ti to odkejvne děkuje ti a pak to stejně dělá po svém kdo chce poradit ten má jiný přístup. A když jim není pomoci tak srat na ně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STT


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nepočital som s tim ked napišem že som skušal jest bez tukov tak to znamenalo že som vyskušal vynechal z jedalnička pečene zemiaki, vypražane zemiaki, syr, rezne, hamburber.
napr. tak ovsene vločki sami o sebe maju pomer sacharidov a tukov 10:1 neni čo riešit.
čo sa tika trenera no ja nepotrebujem si nekoho platit pretože cviki ma uči vyučujuci telocviku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nikkon


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V poriadku... toto je vážne bez šance. Darmo strateného času, ktorý som venoval písaniu
príspevku. Pokiaľ si presvedčený, že ideš správnou cestou, tak veľa šťastia.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STT


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oktober2018 najlepšie vykony:
bicepsovi zdvih kladivovi uchop stoji:
7,25kg*37
tlačenie kladki z hora na dol tricepsami nadhmatom:
12,5kg*25
francuzske tlaki:
15kg* (-?)
Arnoldove tlaki:
10kg*15
počet zhybov na sirku ramien:
podhmatom:22
nadhmatom:14
počet klikov na širku ramien:
55
neskor to doplnim
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - STT, začiatok objemovki Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: