Bílkovinná svačina - doporučení?

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bílkovinná svačina - doporučení?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Bílkovinná svačina - doporučení?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajinaa

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2018 12:11 am    Předmět: Re: Zdroje bílkovin Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
pajinaa napsal:
Ahoj, fajn je určitě Skyr, cottage, řecký jogurt, tvaroh, neochucený kefír nebo acidofilní mléko, dopředu uvařená vajíčka, mozzarella, tuňák raději neuzený, vysokoprocentní šunka, eidam, riccotta, tvarůžky (ty ale obsahují celkem dost soli) nebo do šejkru proteinový nápoj :-)

Díky za tipy. Nicméně,
sýry mi moc nejedou (krom smažáku )
cottage jsem zkusil, je to hnus
šunka je zase uzenina
ještě jsem nenarazil na protein, který by se dobře rozpouštěl a chutnal i ve studené vodě. Nevyzkoušel jsem jich moc, možná někde dělám chybu, ale občas mi trpělivost dojde
řecký jogurt má více cukru než bílkovin či tuku (pokud má být dobrý)
mléko ne. Jedině že bych chtěl zvracet
skyr - kde ho kupuješ? Buď jsem ho ještě neviděl a nebo jsem se po něm díval blbě. Je mezi jogurty?
tuňák - v jaké formě ho kupuješ? Nechce se mi ho jíst z konzervy
šmakoun vyzkouším

Cottage zkus třeba ochutit (můžeš přidat pažitku nebo nějaké koření dle chuti. Mně chutná s pár piškoty. I některé ochucené jsou kvalitní, pokud nemají moc soli a přidaného cukru). Když dáš šunku s min. obsahem 92% masa, tak tam je přidaná sůl, ale není to až tak hrozné. Řecký jogurt natural určitě víc cukru jak bílkovin nemá (dá se dochutit popraškem proteinu, dát do něj třeba borůvky nebo jiné ovoce, popř. lžičku marmelády - pořád menší zlo, než hromada přidaného cukru u sladkých variant). Skyr kupuju v Lidlu 350g, rozdělím si ho nadvakrát (naráz to nemá cenu sníst, tolik bílkovin v jedné dávce tělo stejně pravděpodobně nevyužije). Tuňáka moc nejím, ale když už, tak z konzervy ve vlastní šťávě.
Z proteiňáků jsem si oblíbil tento:
https://obchod.ronnie.cz/s-1879-100-whey-protein-professional.html
Čokoláda chuťově výborná, kvalitní složení a výborná rozpustnost - stačí ve shakeru párkrát prohrkat a je krásně rozpuštěný :-) Ale každému chutná něco jiného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2018 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cottage podle mě záleží od jakého výrobce, někdy je to dost rozdíl podobně jako u tvarohu.
A taky dělají různé příchutě /Madeta myslim/ - na sladko, s bylinkama apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bílkovinná svačina - doporučení? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:

Přejdi na: