Tvaroh - kvalita ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tvaroh - kvalita ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Tvaroh - kvalita ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 11:22 pm    Předmět: Tvaroh - kvalita ? Odpovědět s citátem

Ahoj potrebuju se zeptat. Nikdy jsem tvaroh nejedl, vzdy skyr, ale ted jsem si koupil vaničku a nestoji skoro nic + 25 g bilkovin je fakt dost navic dobře zasyti a ochuceny chutna dobře. Jediny problem je - uz drive jsem cetl clanky ze tvaroh je "odpadni" potravina, ma nekvalitni bilkoviny (kaseinat vapenaty, coz pry neni vubec kvalitni) a taky ze vadi zazivacimu systemu atd. Atd.. tyhle veci nerikam ja, ale cetl jsem je, tak se chci zeptat na to co vy a tvaroh, jaky na nej mate nazor ??
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 11:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A mozna jeste dotaz k tomu, jak je na tom kvalitou v porovnani se syrem ? Konkretne tvaroh vs eidam 30% ? Cenove jsou na tom podobne tak me to zajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvaroh je v podstatě nezralý sýr :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 11:37 pm    Předmět: Tvaroh Odpovědět s citátem

Ahoj, tvaroh je určitě kvalitní potravina a zdroj bílkovin. Nevidím v něm problém, pokud nebojuješ s alergií (což asi ne, když ti chutná a necítíš se po něm špatně). Zažívání jím nijak neutrpí, tím že obsahuje převážně kasein, tak se z něj bílkoviny uvolňují postupně a vhodný je hlavně před spaním nebo když bys měl mezi jídly dlouho hladovět. Rozdíl mezi tvarohem a eidamem 30-kou vidím hlavně v obsahu bílkovin (na 100g jich má tvaroh cca 10g a eidam cca 27g - ale vaničku tvarohu není problém sníst), obsahu tuku (tvaroh dle tučnosti 4g tuku u polotučného a eidam má 4násobek tuku - 16g) a hlavně je i rozdíl v obsahu soli (tvaroh nemá takřka žádnou, eidam má ale na 100g v sobě 2g soli, což je skoro polovina doporučené denní dávky soli, ta je 5g). Já mám tvaroh rád už odmala, ještě když babička pekla ty ,,zdravé" honzovy kynuté tvarohové buchty :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2018 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok díky za odpovědi, možná ještě jeden dotaz - vadí nějak tvaroh když si ho dám přes den, konkrétně před tréninkem ? Díval jsem se a tráví se asi 7 hodin, tak by mě zajímalo, jestli bude něčemu vadit když si ho dám třeba 3 hodiny před tréninkem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2018 10:01 pm    Předmět: Tvaroh Odpovědět s citátem

Skurk napsal:
Ok díky za odpovědi, možná ještě jeden dotaz - vadí nějak tvaroh když si ho dám přes den, konkrétně před tréninkem ? Díval jsem se a tráví se asi 7 hodin, tak by mě zajímalo, jestli bude něčemu vadit když si ho dám třeba 3 hodiny před tréninkem


Pokud víš, že budeš mít dlouhé pauzy mezi jídly, tak ideálně v tomto případě je tvaroh vhodný i přes den. Ale neuškodí ani v jiných případech, i když se tráví dlouho. Myslím si, že dát si ho 3h před tréninkem není problém. Kdyby sis ho dal chvíli před tréninkem, mohlo by ti po něm být těžko, ale je to individuální...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skurk napsal:
Ok díky za odpovědi, možná ještě jeden dotaz - vadí nějak tvaroh když si ho dám přes den, konkrétně před tréninkem ? Díval jsem se a tráví se asi 7 hodin, tak by mě zajímalo, jestli bude něčemu vadit když si ho dám třeba 3 hodiny před tréninkem

Čistě podle pocitu. Jestliže ti to pocitově zhorší trénink, nejez ho. Pokud trénuješ stejně dobře, není důvod ho nejíst.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tvaroh - kvalita ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: