Pepa domaci-posilovna



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pepa domaci-posilovna  Úvodní stránka -> Ostatní -> Pepa domaci-posilovna
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pepa


PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2018 10:30 pm    Předmět: Pepa domaci-posilovna Odpovědět s citátem

Dobrý den a ahoj lidi. Když jsou ty vánoce, chtěl jsem se zde tímto omluvit lidem kteří leckdy již dlouho čekají na zpracování objednávky ohledně výrobků které nabízím.
Na začátku toho co jsem rozjel byla myšlenka umožnit pokud možno každému aby si mohl udělat vlastní a kvalitní posilovnu co nejlevněji. Bohužel postupem času z tohodle prostě musíte ustoupit protože vpodstatě okamžitě všichni kolem začnou natahovat ruku a je furt co platit. Všechno co jsem od té doby našetřil padá vpodstatě jen na toto a také a to hlavně na investice. Jsem člově který prostě potřebuje mít cíl a potřebuji věci někam posouvat. Kdybych věděl že budu celou dobu v té jedné místnosti ve které jsem před nějakými 6ti lety začínal, co měla 3*4m, určitě bych se do toho nepouštěl nebo už bych byl v blázinci.
Za ty roky jsem ale udělal docela velký kus práce a stálo to hodně času, hodně moc práce i nějaké ty oběti. Deset kilo je dole a né a né to zlepšit. Únava je vcelku každodenní záležitost. Problémy s trávením, bolesti loktů, občas zad atd. Ale mě to baví a tlačí dál dopředu.
Problém ale je že pro mě už vpodstatě objednávky typu jedna hrazda, jedna pokud možno ta nejlevnější lavička jsou bezpředmětné.
Dám jeden zrovna aktuální příklad. Tento rok jsem konečně pořídil pořádné profesionální tryskání. Stálo to dost peněz i práce protože kdybych to měl mít všechno "na klíč" asi bych si musel ještě dlouho počkat.
To ale že toto mám už samo o sobě stojí dost peněz. Potřebuji další prostory, potřebuji platit nemálo za jistič a pak tu jsou nezbytné udržovací náklady.
A když už toto všechno máte a když už toto všechno musíte platit, chcete aby to na sebe vydělávalo a co víc, tohle je sice dost náročná práce ale také dobře placená. Težko tedy budete vlastnit takovéto vybavení a dělat lavičku za 4 tisíce dva dny. To prostě nejde a to co si vyděláte na lavičce za dva dny, máte tady dejme tomu za dvě tři hodiny.
Takhle je to ale sevším.
Každé vybavení stojí nějaké peníze a mustíte proto najít uplatnění a zaplacení.
Určitě tady tohle nepíši s tím že končím s výrobou posilovacích strojů. Tento sport mám rád a věnoval jsem mu už docela velkou část života a energie.
Přemýšlím ale co drobnostma které nabízím. Buď je zdražit tak aby se to vyplatilo a nebo se k těmto věcem vpodstatě nemám šanci dostat je vyrobit.
Ono té práce jiné, například stavební je tolik že to prostě nejde, a navíc Vám jí každý rád zaplatí protože prostě nejsou lidi. Posilovací věci jsou v tomto dost nešťastná záležitost protože zde každý chce především co nejmenší cenu. Já to chápu, v tom jsme všichni stejní, ale když máte například na výběr udělat lavici za cca 4000 a třeba branku za 14000 a obojí děláte zhruba stejně dlouho a aní ty náklady nejsou drasticky rozdílné, je asi jasné co si vybrat.
Jak jsem už nejednou psal, určitě s posilovacími stroji a vybavením nekončím, ale snažím se to nějak prokládat a chtíc nechtíc, musím dávat přednost věcem které se prostě vyplatí vyrábět, tedy větší objednávky nebo alespoň nějaké dražší stroje a proto se také snažím, když už mám všechny ty možnosti, nabízet věci co nejlepší, nejkvalitnější.
A teď stojím před dalším velkým, tedy spíš tím nejtěžším krokem když jsem se dozvěděl že majitel kde mám dílnu chce prodat tuto nemovitost.
A jsme zase tam kde jsme. Pokud se mi to vůbec povede na to sehnat hypotéku, je tu další balík který budu muset platit abych mohl investovat což zase vylučuje vyrábět drobnosti za pár peněz.
Když někomu řeknu že nestíhám, často slyším tak si vemte zaměstnance. Bohužel to se sice hezky řiká ale to je asi tak všechno. Už jen tím že bych ho měl by tak dramaticky narostlo co by se všechno muselo platit že by se zaměstnanec vlastně nezaplatil.
Jestli se mi vyřeší situace ohledně dílny, chtěl bych ale zkusit sehnat někoho kdo by semnou nezávisle spolupracoval ale to se uvidí v následujících měsících.

Děkuji všem co to dočetli až sem, děkuji všem příznivcům, ještě jednou se tímto omlouvám těm na které se né a né dostat a hlavně bych rád v tomto čase popřál pěkné a klidné svátky, spokojenost a především pevné zdraví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spazik


PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2018 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No asi máš 2 možnosti:
Buď budeš dál živnostník a dělat si všechno sám. Maximálně si k tom přibereš nějakého dalšího živnostníka nebo dva. Tímhle ale nikdy extra nevyrosteš, protože možnosti co zvládne udělat 1 člověk jsou omezené.
Nebo z toho uděláš firmu, půjdeš do rizika, úvěru, budeš řešit problémy se zaměstnanci, se zákazníky atd. Hledat dneska spolehlivé zaměstnance/brigádníky je teda asi docela potíž s prakticky nulovou nezaměstnaností.

Můj názor je, že fachman jako ty by neměl konkurovat levným generickým lavičkám z Polska nebo Číny. Ale zaměřit se na prémiový segment a zakázkovou práci s velkou přidanou hodnotou, kde mnohem víc vyděláš. A myslím že tě to bude i víc bavit, než dělat 26. lavičku za 4 litry.
Lidi mají dneska peněz jak sraček a rukama už moc dělat neumí :) Když máš víc práce než zvládáš, prostě zvedni ceny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa


PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2018 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, děkuji za reakci. Ano, o dalším živnostníku ke mně uvažuji ale to je zatím asi tak všechno co můžu udělat. Ono pokud k tomu nebude někdo mít vztah a nebude ještě šikovný, asi nebude mít extra zájem protože se dostane k podobnému bodu jako já i když vybavení už mám.
Problém ale je že dneska už se taky každý předhání kolik komu dá a další a další výhody navíc, tím spíš zde kde je německo za rohem a skoro každý kdo ke mě třeba chodí do posilovny tak tam dělá a když někde nabízí 1400 euro tak už to vpodstatě ani nikdo dělat nechce.
Zaměstnanci určitě teď nepřichází v úvahu, jestli mi to teď vyjde, už tak se budu modlit abych dostal úvěr na koupi dílny jinak mám zaděláno na další komplikace nehledně na to že si třeba já sám +- vydělá asi tolik na co by vyšel zaměstnanec tak to nemá cenu.
Další věcí je si né každý dokáže představit co znamená mít byť jednoho jediného zaměstnance. Počínaje šatnou, sociálkou, všemožnýma školeníma, bezpečnostníma věcma a revizema atd atd což stojí zase další nemalé peníze, čas atd.

Chtěl jsem tím příspěvkěm spíš trochu naznačit že jednak pomalu hledám trošku jinou cestu ale že to u mě trvá prostě proto, protože jsem "přerostl" jen výrobu posilovacícho vybavení a vpodstatě jako jedniný minimálně v Karlovarském kraji jsem schopen nabídnout i poměrně specifické požadavky jako třeba svařvání a úprava nerezu, svařování hliníku, tryskání a práškové lakování a tyto jednotlivé věci nakonec dokážou vydělat i několikanásobně více než výroba posilovacích věcí takže těžko někdo může počítat s tím že když už něco takového mám na realizaci tak to odmítnu.

Jako příklad jsem teď zrovna řešil také jednu malou věc a to sissi dřep a když vemu že to budu vyrábět nejméně jeden pracovní den, spíš ještě kus druhého, tak takovým tryskáním to stejné vydělám tak za 2 maximálně 3 hodiny. A pak to neudělejte...

Zatím tedy hlavně nevím co právě s těma malýma položkama jako právě třeba hrazdy, sissi dřepy a nějaké ty méně zajímavé věci. Pokud bych měl dát cenu třeba na sissi tak aby to bylo nějak ekvivalentní běžné zámečnické práci, asi bych pod 5 tisíc jít nemohl, otázka je jestli by si to vůbec někdo někdy koupil ale v obou případech mě mrzí že buď budu nabízet věci tak drahé že si je nikdo nekoupí a nebo tak levné že to pro mě nemá smysl je vyrábět.

Jiná situace je pak u větších objednávek kterým pak také musím přiřadit prioritu. Pak se to ve větším objemu nějak řekněme "naředí" proto mě trochu napadá i cesta jít směrem vybavování menších i komerčních posiloven s čímž mám už trochu svou vlastní zkušenost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pepa domaci-posilovna
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: