Hořčík od doktora / od výrobce suplementů


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hořčík od doktora / od výrobce suplementů  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Hořčík od doktora / od výrobce suplementů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cocman


PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2018 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myšleno tak, že do sebe člověk s tím cpe i spoustu zbytečností. Například kyselina citronová. Olej jenom rozmažeš a je to. A navíc se kuži vstřebává líp.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2018 11:44 am    Předmět: Re: Hořčík od doktora / od výrobce suplementů Odpovědět s citátem

Fllux napsal:
Zdravím, moje 50ti letá matka má menší problémy se srdcem (občas vynechá). Kardiolog si myslí, že je to způsobené nedostatkem hořčíku a tak jí předepsal tablety Magnerot. V jedné tabletě Magnerotu je 500mg léčivé látky magnesii orotas dihydricus což je zhruba 32,8mg hořčíku.

Po shlédnutí složení mě zarazilo jak málo hořčíku je v jedné tabletě. Denní doporučená dávka pro ženu je zhruba 300mg, doktor předepsal první 4 dny 6 tablet denně (197mg hořčíku) a pak už jen 1 tabletu denně (32,8mg hořčíku). Navíc sem nedohledal nic o vstřebatelnosti.

A teď konečně k otázce. Když sem to srovnal s hořčíkem od výrobce suplementů, v chelátový vazbě s vysokou vstřebatelností, v tobolce, ještě za několika násobně nižší cenu, tak mě nenapadá důvod proč nezvolit radši tento produkt, než doktorem předepsaný Magnerot. Jedině, že by ta léčivá látka v Magnerotu (magnesii orotas dihydricus), byla nějaká super účinná forma, ale to si nemyslím.

Co si myslíte vy?


Ahoj. Samozrejme, ze muzes pouzit jakykoli jiny, nez co Vam predepsal dr. Spis me zarazi, ze se kardiolog zajimal jen o horcik. Doporucil bych jeste naber a zamerit se na hladinu drasliku v krvi. Od mala trpim na arytmie formou extrasystol, v nejhorsim obdobi jsem jich mel i nekolik set denne a hodne mi to uklidnilo az podavani 40-120 mg drasliku denne. Diky tomu, ze se extremne potim jsem mel draslik stale pod spodni hranici. Podavani samotneho horciku i v davkach kolem 1500 mg denne mi nijak nepomohlo.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2018 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Humanic145 napsal:
Kazdopadne resit rozpustnost citrat vs citrat? Vzdyt je to stejne akorad u magnosolv mas primesi navic. Ja osobne bych volil cisty citrat.

Samozřejmě, ani teď nemáš pravdu. Ono by asi pomohlo to nejprve zkusit, než o tom začneš debatovat, ale tak co už... :)


samozřejmě... já jsem totiž za tu dobu co cvičím nezkusil vůbec nic :)
a co říkáš na horčík od prominu? bisglycinát hořečnatý 3,2g horčíku v 5,2g, to už vychází docela slušně ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2018 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejde o to, jak dlouho cvicis, ale zda si zkusil o cem mluvis. Forma horciku, o ktere se zminujes je asi nejlepsi. Uz jen kvuli tomu, ze na rozdil od citraru nezpusobuje prujmy :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2018 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obecně bych řekl, že preparáty na předpis jsou zpravidla levnější než "after market" suplementy (+ taky tím že třeba i něco doplácí pojišťovna). Plus prakticky jistota, že je to farmaceutická kvalita.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2018 3:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že plně vyhovující je Magne B6 forte nebo Mg co prodává pod svojí značkou Dr. Max. Je ve formě citrátu nebo laktátu 500 - 1000 mg / tableta. Cena je OK.
K hořčíku bych se zamyslel ještě nad draslíkem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valerián


PříspěvekZaslal: so leden 19, 2019 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Farma bussines. :-) Díval jsem se na ten produkt a je to jen hořčík, takže ano, pokud seženeš kvalitní formu hořčíku (např. vázanou na aminokyseliny či soli kyselin, např. citrát) za lepší peníze, tak minimálně ušetříš.


Ano, chelát nebo citrát hořčíku bude určitě účinnější.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allanon


PříspěvekZaslal: so leden 26, 2019 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Myslím, že plně vyhovující je Magne B6 forte nebo Mg co prodává pod svojí značkou Dr. Max. Je ve formě citrátu nebo laktátu 500 - 1000 mg / tableta. Cena je OK.
K hořčíku bych se zamyslel ještě nad draslíkem.


Ahoj. Ten je fajn mal som to pred pár rokmi. Rozhodne lepšie ako ten šmejd v kulatých kapsliach s 10 percentnou využiteľnosťou. Ja dávam aktuálne počas dňa 5g odmerku citrátu (neviem koľko je tam mg horčíku presne) a pred spaním chelát asi 400 mg.

Ale to dávkovanie záleží už proste na každom jednom. Je to individuálne ale horčík je veľmi dôležitý takže nepodceňovať.

Pekný večer.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joel007


PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tazko povedat ale celkovo boli vedene studie a pri srdcovo-cievnych ochoreniach ako napr. aj srdcova arytmia je najvhodnejsi magnezium citrat alebo orotat. Pri uzivani napr. betablokatorov, nitratov ci liekov na tlak moze byt problem v tom, ze ovplyvnuju vstrebavanie magnezia. Tiez potom zalezi od toho, ci nema pridruzene ine ochorenia napr. cukrovku alebo hyperkalemiu.
Ja som momentalne babke nasadil Magnex Citrate - denne 375mg v 2 tabletach. Celkovo sa udava ze ludia s arytmiou by mali denne prijat minimalne 300mg cisteho magnezia. Ak ti mozem este poradit tak vyborna vec je koenzym q10 ale vo vasom pripade jeho bioaktivna forma ubiquinol.
A na margo ostatnych, neda sa porovnavat spotreba magnezia v tele zdraveho cloveka, hoci maka velmi tvrdo a cloveka ktory ma srdcovu arytmiu a berie lieky, tam je ta spotreba magnezia v tele raz taka velka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Magnesium | Webber Naturals
Hořčík jako vhodný doplněk při zvýšeném fyzickém výkonu.
278 Kč
Magnesium Liquid Fair Power ® | Survival
Z hlediska obsahu hořčíku absolutně nejsilnější produkt na trhu!
26 Kč
Hořčík, B6 • 100 % Magnesium Bisglycinate | PROM-IN
Hořčík ve formě vysoce využitelného bisglycinátu hořečnatého.
599 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Hořčík od doktora / od výrobce suplementů Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: