Kalorický příjem - redukce tuku 100kg


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kalorický příjem - redukce tuku 100kg  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Kalorický příjem - redukce tuku 100kg
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
roxtidy


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 3:44 pm    Předmět: Kalorický příjem - redukce tuku 100kg Odpovědět s citátem

Dobrý den, obracím se na vás, protože jsem se dostal do fáze stagnace = nedaří se mi dále redukovat tuky. Je mi 34let, 195cm, 108kg (původně 114kg, rijen 2018), endomorf, tuk odhadem 15-20%....sedavé zaměstnání, chodím cvičit 4-5týdně na hodinu do posilovny (základní vícekloubové cviky, kvůli zranění se musím krotit s váhami = nemohu zkrátka "zabrat na 100%", ale snažím se alespoň kompenzovat vyšším tréninkovým tempem, ikdyž vím, že to není úplně ono). Má otázka se týka kalorického přijmu. Bazální metabolismus jsem si vypočítal přes různé kalkulátory a vychází mi na cca 2200-2300kcal. Svůj celkový metabolismus přesně změřený nemám , ale jídelníček mám nastaven na denní kalorický příjem cca 2500kcal = 200g bilkoviny, 270g sacharidy, 70g tuky. Abych byl nad bazaílním metabolismem. A již několik týdnů stagnuji. Nevím, jestli mám ubrat jídlo, ale teorie praví, že bych se neměl dostat pod svůj bazální metabolismus a tam už tedy moc prostoru na snížení kcal není. A nebo naopak přidat, třeba na 3000kcal, ikdyž mi to nepřijde úplně logické (bojím se, abych znovu nepřibral).
Když ale vidím jídelníčky např. pro 80kg cvičence, kde mají třeba 200g bilkovin, 500g sacharidu, 70g tuku.....tak si říkám, že jím asi málo.
Ještě doplním, že se snažím přijímat pouze kvalitní zdroje B/S/T.
Díky moc za radu. Jarda
PS: bohužel jsem nenašel žádné pořádné vlákno, kde by byla od tazatele nějaká zpětná vyzba, jestli doporučení vyzkoušel a zda byla něco platná, proto zakládám svoje téma.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Musím ti sem hodit odkaz na sacharidové vlny nebo si to najdeš sám? btw rovnici hubnu blbě = moc žeru nebo se hejbu málo neznáš?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

díky, ale znám taky rovnici.... hubnu blbě = málo žeru.
Ted jsem si udelal jednu kalkulaci na https://globalrph.com/medcalcs/schofield-equation-bmr/
BMR mi vychazi na 2100kcal a kdyz tam k tomu zadám strední aktivitu, tak bych měl hubnout 0,5kg při 3000kcal....
Vim, ze kazdy to ma jinak, ale zas takove velike odchylky tam snad nebudou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nepřijde mě , že bys málo jedl.. Nepřidával bych. A 15-20% tuku je normální hodnota u muže, kterému "prosvítá" sixpack :D , pod ni už to půjde hůř.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to se omlouvam, six pack neni ani na obzoru
Zajimel by me i nazor na tu hodnotu bazalniho metabolismu a meho presvedceni, ze pod nej bych se nemel dostat ani omylem...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

roxtidy napsal:
tak to se omlouvam, six pack neni ani na obzoru
Zajimel by me i nazor na tu hodnotu bazalniho metabolismu a meho presvedceni, ze pod nej bych se nemel dostat ani omylem...

Zajdi si na in-body měření. Pak nebudeš odhadovat, ale budeš vědět přibližné procento tuku.

Máš sedavé zaměstnání, chodíš cvičit 4x týdně. Jak vypadá zbytek tvého týdne? Sediš i doma po práci a nebo jsi aktivní? I tady může být odpověď proč nehubneš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 9:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

roxtidy napsal:
tak to se omlouvam, six pack neni ani na obzoru
Zajimel by me i nazor na tu hodnotu bazalniho metabolismu a meho presvedceni, ze pod nej bych se nemel dostat ani omylem...


GIGAROFL, evidentně jíž blbě a budeš řešit bazální metabolismus?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mě to přijde celkem rozumně nastavené. Makra jsou podle mě v pohodě, ale rozhodující je také jejich načasování, zkrátka jak to je během dne rozvržené. Jediné možná co tak přídat trošku aerobni aktivitu a vydržet, protože to nebude hned :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Humanic145 napsal:
mě to přijde celkem rozumně nastavené. Makra jsou podle mě v pohodě, ale rozhodující je také jejich načasování, zkrátka jak to je během dne rozvržené. Jediné možná co tak přídat trošku aerobni aktivitu a vydržet, protože to nebude hned :)

Makra nejsou všechno. Tohle dám dohromady, když sním pár stejků, tabulku čokolády a vypiju hromadu Salka ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak at jsem konkretni ---vcerejsi jidla
- obed slaby, bohuzel zavodni jidelna
- 1,5-2hod po odpoledni svacine chodim cvicit
- dosel mi ted proteinak, takze mi tam po cviceni chybi 40g viceslozkoveho proteinu
- vcere je 1-1,5hod po vypiti proteinu









Naposledy upravil roxtidy dne čt únor 07, 2019 10:30 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Humanic145 napsal:
mě to přijde celkem rozumně nastavené. Makra jsou podle mě v pohodě, ale rozhodující je také jejich načasování, zkrátka jak to je během dne rozvržené. Jediné možná co tak přídat trošku aerobni aktivitu a vydržet, protože to nebude hned :)

Makra nejsou všechno. Tohle dám dohromady, když sním pár stejků, tabulku čokolády a vypiju hromadu Salka ;-)


pochopitelne... kazdopadne nepredpokladam ze tohle je ten pripad :) a ikdyz by jsi to prijmul z kvalitnich zdroju, tak makra taky nic znamenat nemuseji :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kávu s cukrem a mlékem pryč
sladkokysela omačka pryč - nahradit dia kecupem napriklad
sacharidy z vecere rozvrhnout rovnomerne do predchozich jidel :)

takový jest můj pohled na věc :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jiny den...







nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a jeste k tomu memu vsednimu dni a aktivite
prace 8-16:30
fitko 17-18hod
domu se dostanu cca v 19hod...uvarim veceri sobe a psovi a to uz je skoro 20hod....pak se vyvalim k TV...spat jdu ve 23hod
Takze te aktivity mimo cviceni tam moc neni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2019 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To se pak hubne blbě, když tam máš cukr, sladkokyselou omáčku, rohlíky a moučné výrobky, ne kuskus fakt není zdravý a už vubec ne dietní, je to v podstatě těstovina.
V potréningovém nápoji máš předpokládám gainer.

Fakt se divíš že nehubneš?


Podle mne jsi neviděl články o hubnutí a sacharidových vlnách ani z rychlíku.

jablko, šunka, fakt všechno špatně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kalorický příjem - redukce tuku 100kg Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: