Protein+gainer



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Protein+gainer  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Protein+gainer
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomson727363


PříspěvekZaslal: st duben 03, 2019 5:30 pm    Předmět: Protein+gainer Odpovědět s citátem

Ahoj chci se zeptat kolik si můžu denně vzít proteinů když 1 odměrka ma v 25g je 18 gramů proteinů A kolik si tedy denně můžu vzít celkově odmerek či g. A ještě se chci zeptat na Gainer Kolik si můžu denně vzít gramů když 45g odměrka má 34 g sacharidu a chci se zeptat když nemohu přibrat tak kolik jsi toho denně můžu vzít ať už odmerek nebo g sacharidů a kdy přesně brát protein a kdy gainer. aniž by mi to něco udělalo. Na jídelníček Neberte ohled protože žeru úplně všechno protože Nemohu přibrat. Tak prosím o radu děkuji.
Cvičím 5x týdne je mi 21 mám 183cm a pouze 62kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st duben 03, 2019 11:37 pm    Předmět: Re: Protein+gainer Odpovědět s citátem

Tomson727363 napsal:
Ahoj chci se zeptat kolik si můžu denně vzít proteinů když 1 odměrka ma v 25g je 18 gramů proteinů A kolik si tedy denně můžu vzít celkově odmerek či g. A ještě se chci zeptat na Gainer Kolik si můžu denně vzít gramů když 45g odměrka má 34 g sacharidu a chci se zeptat když nemohu přibrat tak kolik jsi toho denně můžu vzít ať už odmerek nebo g sacharidů a kdy přesně brát protein a kdy gainer. aniž by mi to něco udělalo. Na jídelníček Neberte ohled protože žeru úplně všechno protože Nemohu přibrat. Tak prosím o radu děkuji.
Cvičím 5x týdne je mi 21 mám 183cm a pouze 62kg


Ahoj, no není to úplně o tom, kolik denně vzít odměrek toho či toho. Je to jen doplněk a základ je přijmout proteiny
a sacharidy ze stravy. Třeba odměrek proteinu si myslím, že ti denně stačí 1, úplně maximálně dvě. Zbytek bílkovin při tvé váze přijmeš bez problému v běžné stravě. Spíš je obava, abys neměl bílkovin zbytečně nadbytek, stačí ti cca max 100g bílkovin denně na tvoji váhu.
Gainer max jeden denně, zvolil bych nějaký s kvalitním složením, ale není potřebný, klidně stačí dodat sacharidy z běžné stravy. Kdy brát přesně protein a sacharidy není až tak úplně podstatné ve tvém případě, max bych se řídil tím, dát si protein po tréninku. Neudělá ti to nic, jestli si dáš protein ráno nebo večer :-)
Přibrání je hlavně otázkou přijatých kalorií. Abys nabíral, musíš přijímat lehce více kalorií než jich vydáš. U každého je toto individuální. Úplné minimum, které bys měl přijímat na správnou funkci organismu je cca 1 600 kcal (hodnota bazálního metabolismu), ale na nabírání musíš přijmout mnohem víc, kdy se počítá s dalšími proměnnými (výdej energie na pohyb, trávení jídla, tělesné teploty...). Samozřejmě je i důležité, z jakých zdrojů potravy kalorie přijímáš. Držel bych se příjmu 100g bílkovin denně (to je 400 kcal denně) a zbylé potřebné kalorie k nabírání bych dodal ze sacharidů a tuků.
Zkus probrouzdat internet, kde by mohl být návod, jak si spočítat potřebný kalorický příjem pro nabírání (je to trochu složitější - hlavně narazit na kvalitní článek, internet je plný různých dezinformací) nebo to zkoušet hrubým odhadem pokus omyl a pohledem do zrcadla.
Případně se obrátit na výživového poradce ve tvém okolí, který ti toto spočítá a sestaví kvalitní jídelníček převážně z běžné stravy (určitě ne takového, který ti bude vnucovat nějaké jeho zázračné předražené doplňky stravy, ani takového, který ti pošle nějaký univerzální jídelníček - každý je individualita a každý tak má jiné potřeby).
Takže asi takto, hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st duben 03, 2019 11:39 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

A ještě bych ubral na frekvenci cvičení. Záleží ale na tom, co se pod tím skrývá, v jaké intenzitě atd...pokud silový trénink v posilovně s činkami, stačí 3-4x týdně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomson727363


PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2019 3:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem říkal v druhém článku už odpovídal tak na internetu nic moc není. Ale nevím furt kolik toho si mám dát uz jsi napsal Kolik dávek nebo něco ale ne gaineru. ale dozvěděl jsem se že je to pro mě důležité jíst abych rychle přibírál.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2019 11:06 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Tomson727363 napsal:
Jak jsem říkal v druhém článku už odpovídal tak na internetu nic moc není. Ale nevím furt kolik toho si mám dát uz jsi napsal Kolik dávek nebo něco ale ne gaineru. ale dozvěděl jsem se že je to pro mě důležité jíst abych rychle přibírál.


Pokud užíváš gainer, držel bych se ve tvém případě jedné a půl odměrky gramáže, kterou píšeš. Všeobecně se udává množství sacharidů, které tělo jednorázově vstřebá cca 0,8g na kilogram váhy, což je ve tvém případě zhruba toto množství okolo 50g sacharidů. Gainer bych teda dával po tréninku, třeba i po ránu, ale klidně stačí i běžné kvalitní jídlo.
Kvalitně a hodně jíst je základ, pokud chceš přibrat, ale zase s mírou, abys nepřibíral moc skokově do tukové hmoty :-)
Pokud jsi nenašel nic na internetu, zkus se tady na Ronnie mrknout na knížky o výživě, najdou se tu některé dost kvalitní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Protein+gainer
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: