Dotaz na pravnika


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dotaz na pravnika  Úvodní stránka -> Ostatní -> Dotaz na pravnika
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: pá duben 12, 2019 11:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Katastr bez úředně ověřeného podpisu prodávajícího změnu majitele neprovede.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spazik


PříspěvekZaslal: so duben 13, 2019 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

70mMyW!53 napsal:
jde o to ze ta kupni smlouva je z roku 2011 a jedna se v ni o tom ze sem ten byt koupil ja od prodavajiciho A NE ZE SE ROZHODUJI BYT PRODAT NEKOMU DRUHEMU

darovaci smlouva je sepsana (mozna sem ji i podepsal to si uz nepamatuju) ale nikde sem na matrice nebo prislusnem pracovisti nebyl ji uredne overit podpisem, je to jen kus neovereneho papiru ktery mi pomohli sepsat na obcanske pravni poradne

Jaké bereš drogy, že nejdřív chceš někomu darovat byt a pak si to rozmyslíš?

Jinak jak píše Ronnie, bez úředně ověřeného podpisu nic s nemovitostí nikdo neudělá a je jedno co má za jakou smlouvu.
Máš problém s chápáním psaného textu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Muzete poradit? Muj znamej ma podminku na 1 rok jenze je povolanim ridic a pred 10 dny si dal pervitin nitrozilne a ma strach jit do prace ridit protoze si neni jisty jesi nejake stopy nemuze mit jeste v tele, jenze mu taky hrozi ze prijde o praci protoze sef mu nechce dat volno

Pokud by ho zastavili policajti a orientacni test by by pozitivni, co by mu hrozilo pokud by

1. laboratorni toxikologicky rozbor ukazal ze hladina drogy v tele je ale mala a vyhodnoti to tak ze pred jizdou zadnou drogu neuzil?

2. laboratorni test by ukazal ze hladina drogy v tele je vysoka a vyhodnoti to jako ze byl pod vlivem pri rizeni vozidla?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemáš si píchat perník Tommy, co chceš slyšet
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Nemáš si píchat perník Tommy, co chceš slyšet


ja nevim jesi umis cist ale pisu o znamym, ne o sobe
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mas teda dobry znamy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za 10 dnů si z krve čistej prakticky od všeho...

https://www.extc.cz/testy-na-drogy.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam takovy problem.... na CKP se pise:

Po prodeji vozidla je třeba dle § 8 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, do 10 pracovních dní podat žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla na registru silničních vozidel.

jenze ja auto neprodal, ja ho jen chci prepsat resp. prepisuji na jineho cloveka tedy noveho majitele.

zde je třeba zmínit, že pokud po prodeji vozidla nezajistíte přepis vozidla na registru sami a rozhodnete se udělit plnou moc k přepisu kupujícímu (zejména jedná-li se o vám neznámou osobu), je ve vašem zájmu si ověřit, zda k řádnému přepisu skutečně došlo, protože nedodržení 10denní lhůty pro přepis vozidla může mít nežádoucí důsledky jak pro prodávajícího, tak kupujícího. Jedná se o přestupek, za který může správní orgán uložit pokutu až do 50 000 Kč.

ja tomu na koho chci auto prepsat dal plnou moc a ted nevim jak je myslena ta 10 denni lhuta, jestli od doby kdy sem auto prodal (ale ja ho neprodal, jen ho prepisuji a jen se meni se majitel, tudiz nemam kupni smlouvu) a nebo od doby kdy sem mu dal tu plnou moc?

jde o to jesltli se me to co pise Ceska kancelar pojistitelu tyka kdyz sem auto neprodal a tudiz nemam zadnou kupni smlouvu.

tedy nejde o koupi ani prodej auta mezi puvodnim a budoucim majitelem ale pouze o prepis vozu na noveho majitele

vychazim z teto stranky : https://www.ckp.cz/prepis-vozidla


Naposledy upravil 70mMyW!53 dne čt červen 20, 2019 5:06 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ach Bože, už zase ty:-).

K čemu přesně jsi mu dal tu plnou moc?

Jinak je to sice neobvyklé, ale pokud se v posledních letech nic nezměnilo, při prodeji osobního automobilu, stejně jako je tomu i u jiných věcí movitých, nemusí mít smlouva o prodeji písemnou podobu.

V každém případě, dokud si dotyčný nezařídí přepis vozu na sebe, jsi pro tu bandu šmejdů z CKP majitelem ty a po tobě budou chtít případný nedoplatek pojištění včetně penále.

Tou lhůtou 10 dnů se nijak netrap, pokud neexistuje písemná smlouva tak by opravdu velmi těžko prokazovali, že došlo k porušení uvedené lhůty. Samotné datum vystavení plné moci není důkazem, že právě k tomu dni došlo k uzavření smlouvy.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Ach Bože, už zase ty:-).

K čemu přesně jsi mu dal tu plnou moc?

Jinak je to sice neobvyklé, ale pokud se v posledních letech nic nezměnilo, při prodeji osobního automobilu, stejně jako je tomu i u jiných věcí movitých, nemusí mít smlouva o prodeji písemnou podobu.

V každém případě, dokud si dotyčný nezařídí přepis vozu na sebe, jsi pro tu bandu šmejdů z CKP majitelem ty a po tobě budou chtít případný nedoplatek pojištění včetně penále.

Tou lhůtou 10 dnů se nijak netrap, pokud neexistuje písemná smlouva tak by opravdu velmi těžko prokazovali, že došlo k porušení uvedené lhůty. Samotné datum vystavení plné moci není důkazem, že právě k tomu dni došlo k uzavření smlouvy.


plna moc byla pro to aby dotycny zaridil bez me pritomnosti prepis vozidla na sebe.

Uvedena lhuta se tyka toho pokud sem auto prodal a pocatek lhuty by mel byt datum prodeje vozidla, pochopil sem to spravne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byt prepises, auto prepises. Zbylo ti vubec jeste neco?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
Byt prepises, auto prepises. Zbylo ti vubec jeste neco?



byt sem neprepsal...pokuds to cetl cele
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

70mMyW!53 napsal:


plna moc byla pro to aby dotycny zaridil bez me pritomnosti prepis vozidla na sebe.

Uvedena lhuta se tyka toho pokud sem auto prodal a pocatek lhuty by mel byt datum prodeje vozidla, pochopil sem to spravne?


Na co jsi mu ji dával jsem celkem pochopil, ptal jsem se na konkrétní formulaci.

Uvedená lhůta se obecně týká data ke kterému došlo ke změně vlastníka vozu, způsob jakým k této změně došlo nerozhoduje.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá červen 21, 2019 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když neexistuje žádná darovací/kupní smlouva, tak těch 10 dnů není jaksi od kdy počítat.

Tzn. do doby než ten člověk přepíše auto na sebe, je pořád tvoje.

Tzn. musíš platit povinné ručení.

Tzn. jediný problém tady vidím, kdyby si přestal dneska platit povinné ručení, ten člověk komu to chceš dát by to nepřepsal a nepojistil, tak budou nedoplatek za pojištění vymáhat po tobě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dotaz na pravnika Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru