Podlaha v domácí posilovně



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Podlaha v domácí posilovně  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Podlaha v domácí posilovně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Powter


PříspěvekZaslal: ne červen 23, 2019 4:46 pm    Předmět: Podlaha v domácí posilovně Odpovědět s citátem

Zdravím,

chtěl bych Vás poprosit o radu, jak zařídit svoji budoucí posilovnu, především jde o podlahu, která by měla zvládnout občasné upuštění činky na zem. V celém domě (zatím je ve fázi skoro dokončené hrubé stavby) bude podlahové vytápění s položenou dlažbou. Poradíte, co ideálně položit v tomhle pokoji místo dlažby? Co třeba zátěžový koberec s gumovou podložkou pod stojan/klec (co se skládá jako puzzle)?

Bohužel to bez podlahového vytápění nepůjde, radiátory kvůli efektivitě celého okruhu vytápěného tep. čerpadlem nechci. Ale můžu tam dát jen menší smyčku na část plochy.

V posilovně bych měl rád dřepovací klec/stojan s lavicí = pro dřepy, benchpress, atd., stojan na jednoručky a běžecký pás (a možná hrazdu na shyby na zeď).

Ještě mám možnost si udělat nějakou venkovní posilovnu na zahradě, ale nevím, jak to pak zařídit pro moje účely. Nepřízeň počasí nevadí, ale aby se mi to vybavení neničilo.

Děkuji za jakýkoliv nápad.

Půdorys pokoje:

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: po červen 24, 2019 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koberec je humus, když se v tom místě dlouhodobě potíš, to snad bývalo v posilovnách v osmdesátkách.

Kdyby to bylo moje, tak bych to vybetonoval a udělal si vzpěračskou plošinu. Nějaké zátěžové podlahy, nikdy nevíš kdy to budeš potřebovat na něco jiného nebo prodávat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: po červen 24, 2019 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podlahovku bych v místě kde bude klec/platforma na mrtvý tah úplně vynechal a místo běžného EPS 100s použil radši rovnou XPS polystyren. Na té malé ploše to nebude velký cenový rozdíl. Samozřejmě bych do této místnosti nepoužil anhydrit, ale spíš betonovou mazaninu nebo rovnou drátkobeton. Povrch pak jen zasypat cementem a zahladit. Finální podlahu bych řešil rohožema z gumového recyklátu - Ideálně Forward fitness 2-vrstvé...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po červen 24, 2019 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OukyDouky napsal:
Koberec je humus, když se v tom místě dlouhodobě potíš, to snad bývalo v posilovnách v osmdesátkách.

Kdyby to bylo moje, tak bych to vybetonoval a udělal si vzpěračskou plošinu. Nějaké zátěžové podlahy, nikdy nevíš kdy to budeš potřebovat na něco jiného nebo prodávat.

To z toho koberce snad chceš jíst? :)

Chodím do komerčního fitka, kde je koberec a nepřijde mi, že by s tím byl problém.
(tam kde jsou činky je gumový recyklát)

Z drtivé většiny lidí nekape na zem pot Možná snad jen na kardio strojích.
Když to bude pouze soukromé fitko s 1/1000 vytížením o tom ani nemluvě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po červen 24, 2019 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Idelani by byla guma po cele plose na beton. Je but primo do posilek na zem, nebo neco podobneho, treba byvaj takove gumove plotny pod pracku v horbachu, obi atd.
Jenze je to docela drahe.
Koberec primo na beton a guma v mistech kde ocekavas pad cinek by stacilo, ovsem ta guma bude vycnivat a to muze byt nepohodlne, podle toho jak a co cvicis.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mutagenn


PříspěvekZaslal: po červen 24, 2019 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na betonovou podlahu jsem dal několik vrstev filce,koberec a na něj gumovou podlahu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: st leden 29, 2020 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

Mutagenne, kde jsi koupil tu gumovou podlahu?

Díky
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AldaB


PříspěvekZaslal: út květen 26, 2020 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jasně já co chodím do fitka tak jen guma :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Podlaha v domácí posilovně
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: