Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 266, 267, 268 ... 387, 388, 389  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cohen999


PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2019 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Veru, moje treningove zapisky vyzeraju ako nekonecny obtloustly deloadovy pribeh 😅😂😁
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2019 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Veru, moje treningove zapisky vyzeraju ako nekonecny obtloustly deloadovy pribeh 😅😂😁


Ale tak si po pôrode, nemôžeš od tela zatiaľ vyžadovať príliš!
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2019 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
cohen999 napsal:
Veru, moje treningove zapisky vyzeraju ako nekonecny obtloustly deloadovy pribeh 😅😂😁


Ale tak si po pôrode, nemôžeš od tela zatiaľ vyžadovať príliš!


Ano, byt stredne slabou zenou po porode nie je ziadna vyhra... 😂 Ale beh bol dnes exkluzivny, mal by si tiez vyskusat. 😁
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út srpen 27, 2019 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
decarabas napsal:
cohen999 napsal:
Veru, moje treningove zapisky vyzeraju ako nekonecny obtloustly deloadovy pribeh 😅😂😁


Ale tak si po pôrode, nemôžeš od tela zatiaľ vyžadovať príliš!


Ano, byt stredne slabou zenou po porode nie je ziadna vyhra... 😂 Ale beh bol dnes exkluzivny, mal by si tiez vyskusat. 😁


Náhodou! Včera som s malým robil supermana, takže som ho držal na rukách a bežal okolo ihriska! A on stále kričal "aňo aňo", čiže som nesmel spomaliť ani ho dať na zem, tak mi rozjebalo pľúca všade po okolí. Ale on sa smial, tak asi dobre, len keď som ho dal na zem potom, aby som mohol skolabovať, hneval sa a kusol ma do kolena




Včera

Drepy:
1x6x20kg
1x2x100kg
1x2x140kg belt on
1x2x170kg
1x1x190kg
2x2x200kg
https://www.instagram.com/p/B1p1apmHB-3/ komplet nohy zo včera

Drepy - speed reps:
3x3x140kg

Dosedy:
3x3x140kg

Bench press:
1x6x20kg
1x5x60kg
5x5x100kg

Veslo - kladka v stoji:
4x8x100kg

Hodnotenie tréningu:
No hurá, konečne nejaké váhy. Potreboval som to po deloade ako soľ! Tréning sa mi páčil, aj keď drepy ma zaskočili, aké boli ťažké. Asi tomu nepomohlo ani víkendové povaľovanie na slnku, sem tam pivko a sem tam nanuk miesto mäsa Ale to nič, podarilo sa to, len v natočenej sérii s 200kou som šiel zbytočne hlboko a potom som sa trápil ako blbec, aby som to rozhýbal smerom hore. Navyše som niekde stratil môj mentolový šňupací tabak, ktorý používam, keď je hudba nahovno (čo včera bola) a nemohol som sa ani poriadne hecnúť a bojovne naladiť
Speed reps ani tak neboli speed, ako len reps, ale myslím, že slušná dynamika stále. Dosedy cool, to už len tak na dokončenie, ale nohy som pekne cítil a cítim aj dnes. Štúr po dovolenke to má asi ešte horšie.
Bench lietal ako nič, Riško nebol, len Štúr sa vrátil z Turecka a tak sme sa postriedali a za pár minút bolo po benchi. A to isté potom aj na pumpe chrbta.
Fajn tréning, rýchly, bavil ma, uvidíme, čo bude ďalej, napísaný nevyzerá tak strašne, ale asi veľmi rýchlo zmením názor, až začneme každý týždeň prihadzovať

Pri box squatoch na videu vidieť, ako poza mňa prejde Rasputin so zverenkyňou, ktorá vyzerá úplne ako Soraya, keď mala 20 rokov Hádam je len ešte trošku chudšia. Takže sa na to dobre pozeralo, a nielen mne, aj Erik sa pozrel, o Štúrovi nehovoriac a koniec koncov, aj ten Rasputin jej nejak aktívnejšie pomáhal a všelikde sa jej dotýkal, ale že robí plytké drepy s kolenami dovnútra ho nezaujímalo Čo v tom Čase robila Rasputinka nám nie je známe, ale asi by nemala radosť
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2019 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V stredu som sa nedostal k cvičeniu, lebo som musel strážiť Judyho a prebaľovať mu obsrané plienky. Rodičovstvo je super!

Zato včera ráno som si dal rýchly tréning s Rišom. A potom som musel strážiť Judyho a prebaľovať mu obsrané plienky.

Bench press (stopky):
1x6x60kg
1x3x100kg
1x2x120kg
2x2x135kg
https://www.instagram.com/p/B1vl4uxHp-g/ komplet tlakovka je tam

Bench press speed reps:
3x3x100kg

Dotlaky:
3x3x100kg

Príťahy v predklone (cheat):
1x5x60kg
5x5x100kg

Drepy so stopkou:
1x5x60kg
1x5x100kg
5x5x135kg belt on

Hodnotenie tréningu: Riško sa ukázal a lojálne odcvičil so mnou. Ujo doktor mu povedal, že má zvýšený tlak (Rišo, nie doktor)a má sa vyhýbať kardiu, ale že silový tréning nevadí. Rišo je šťastný. Lekár mu vyslovene odporučil byť powerlifter Oslávili sme to benchami.
Dvojky so 135 boli dopohody, aj keď prvá séria bola malinko vytuhnutá. Ranné cvičenie je rakovina, už v rámci mobility som zistil, že žiadnu nemám a že to bude trochu tuhé celé
Našťastie zamostovať som vedel a telo si potom spomenulo, že sa niečo od neho vyžaduje a tak som sa vzchopil a tie biedne dvojky dal. Speed reps a dotlaky boli cool, bavilo ma to.
Dokonca ma trochu bavili aj príťahy.
Čo ma extrémne nebavilo boli drepy To nie je ranný cvik. Stráášne sme s tým bojovali, nebyť Rasputinky a jej pomoci s muzikou, tak to nedodrepujem Ale pretože vie, ako na mňa (ou jeaaaa), pustila ACbleskDC a hneď som to oddrepoval jak mašina.

Nejaký smutný ujo v tielku a šlapkách nám najprv zavadzal na benchi a placato ležal a veľmi vzdychal pri cvičení a potom boľavo krúžil ramenami. Veľmi ma to neprekvapilo, keď som videl tú nešťastnú techniku a lakte všade. Potom nás zdiaľky obzeral pri benchi, zatiaľčo robil peck deck a hlasno vzdychal. Nikdy som ho tam nevidel, ale asi je tam často, lebo sa zdravil s inými staršími pánmi v tielkach a vysoko vytiahnutých ponožkách "no čau ty kokot!"


Dnes večer mŕtvoly.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2019 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Ujo doktor mu povedal, že má zvýšený tlak (Rišo, nie doktor)a má sa vyhýbať kardiu, ale že silový tréning nevadí. Rišo je šťastný. Lekár mu vyslovene odporučil byť powerlifter


Moudrý doktor, mě doktorka na vyšší tlak řekla, že to je z těch činek, co zvedám, že protein je steroid a poslala mě na sono břicha kvůli možným zvětšeným játrům, a EKG
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne září 01, 2019 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WannaYourMother napsal:
decarabas napsal:
Ujo doktor mu povedal, že má zvýšený tlak (Rišo, nie doktor)a má sa vyhýbať kardiu, ale že silový tréning nevadí. Rišo je šťastný. Lekár mu vyslovene odporučil byť powerlifter


Moudrý doktor, mě doktorka na vyšší tlak řekla, že to je z těch činek, co zvedám, že protein je steroid a poslala mě na sono břicha kvůli možným zvětšeným játrům, a EKG


Hej, tiež mi moja všeobecná prskla do ksichtu, že kreatín je steroid a že z neho dostanem infarkt, tak som sa jej pekne poďakoval a odvtedy som ju nevidel

Mŕtvola:
1x3x60kg
1x2x100kg
1x2x120kg
1x2x140kg
1x2x160kg belt on
2x2x180kg
https://www.instagram.com/p/B10SaeYHA6_/

Speed reps:
3x3x140kg

Hyperextenzie s expanderom:
4x8

Zakopávanie s expanderom:
4x8

Incline jednoručky:
4x8x30kg

Hodnotenie tréningu: Yes, konečne skoro dobrý pocit z mŕtvoly. Sledoval som trochu nejaké videá Eda Coena a mal pár dobrých hintov k mŕtvole. V prvom rade chlapom s dlhými nohami odporúčal rozšíriť postoj (aj keď teda najčastejšie na otázky o šírke úchopov, postojov a polôh odpovedal "Podľa preferencie" a "Ako ti vyhovuje"), na to som si spomenul, ako stojí Brian Shaw (akože klasika, ale nohy širšie ako moje sumo a ruky zvonka, lebo má nohy ako žirafa na steroidoch ) a tak som to skúsil. Celkom dobre to bolo, konečne som vedel, kam mám naskladať nohové stožiare, ktoré samy sebe prekážajú. Ale ešte sa namakám, kým si zafixujem celý setup Ale dosť pomohlo aj to, že som sa len postavil k činke a naša premilá Rasputinka už púšťala staré rockové pecky. Naviac som našiel šňupací tabak a tak sa hecovalo úplne inak. Debil Rišo si šňupol porciu veľkú ako kačacie vajce, myslel som, že mu oči vytečú nosom, ale nakoniec to nejak ustál, ale mal pohľad ľudožravého angoráka na kokaíne
Hamstringy sme vytrestali, až mi bolo ľúto. Ale po tých mŕtvolách sa to úplne pýtalo. Hlavne dole schodmi to potom bola preveliká zábava a žehnal som vynálezcovi zábradlia, keď som rúčkoval domov ako kalika.

Dnes rodinná oslava Sorayinej tridsiatky (s jej rodinou, samozrejme, och). Zostarla, ani neviem kedy, spoznal som ju, keď mala nejakých hádam 17, nenávidela ma, že som hulvátsky arogantný dick, potom ma videla nahá, potom sa ku mne nasťahovala a potom už mala tridsať. Doprdele doprdele, to to letí.
Oslava fajn, najedol som sa (lebo nevarila jej matka, ale boli sme v reštike), Judy sa vylietal a jeho zdivočelý bratranec (Sorayinej ségry spratek) v behu nabúral hlavou do hlavy nejakého dievčatka, rana jak z dela, vresku kriku plno, tak som spokojne poťapkal môjho šikovného synátora, že nie je debil.

Pesnička, ktorá s ničím z toho nesúvisí, ale je ppči.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út září 03, 2019 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zapisujem, jak príde, mám dovolenku, žiadny pevný režim, takže aj stravu naháňam len tak tak. No ale podstatné je, že zapisujem a je fuk, kedy:

Drepy:
1x6x60kg
1x2x100kg
1x2x140kg belt on
1x2x180kg
2x2x205kg
https://www.instagram.com/p/B1743qhHCN-/ dosť padám dopredu, používam hodne spodný chrbát, ale proste tak to je, čo už Ľudia sú špecifickí a o tom sa presviedčam čím ďalej, tým častejšie.

Speed reps:
3x3x145kg video hore

Dosedy na box:
3x3x145kg takisto video hore

Bench press:
1x6x60kg
5x5x102,5kg

Veslovanie - kladka v stoji:
4x8x100kg podržané hore

Hodnotenie tréningu: Drepy ma bavia! Nevravím, že to nebolo ťažké, ale nejaké to kilko sa ešte bude dať prihodiť, myslím. Ako som písal vyššie, idem dosť do predklonu v spodnej fáze a trajektória činky sa tak dosť kurví, ale subjektívne ma to nijak nelimituje, je to asi daň za lowbar. Natočil som to, zverejnil som to, takže smelo do mňa s komentami, nato sme tu Ja si aj tak pôjdem vytrvalo a tvrdohlavo po svojom, potom sa zrakvím a pokorne to priznám a opravím techniku ako už toľkokrát.
Štúr sa vycukal, on miesto aby držal predošlé plány, vydumoval s RPE a zjavne príliš podsekával. Teraz ho tá intenzita zabíja a bojí sa, že zlyhá už budúci pondelok Rišo sa toho tiež bojí, ale ten chlapec je robot, zdvihne čokoľvek mu poviem, lenže je ako divoký mustang - silný ako hovädo, ale hneď panikári a rozuteká sa po prérii. Dobre bude! Ale je to ich chyba, vynechávajú, uľahčujú si a potom smoklia a fňukajú a majú aj iné fufinkovské prejavy. Pohŕdavo sa im smejem cha cha cha!
Benche samozrejme žiadna váha, takže len tak svišťalo, keď sme tlakovali a na chrbát len pumpička.
Rasputinka pustila dobrú muziku, tak som jej zakričal, že sa s ňou ožením. Neviem, čo by bolo horšie, keby to počul Rasputin alebo Soraya No, Rasputina by som asi vedel zbiť Aďazonka robila mŕtvoly s rovnými nohami, ako vždy v o číslo menšej športovej podprsenke. Riško s červenými ušami hovoril "to sa nejde nepozerať!" a ja som sa ani nesnažil, keby nechcela, aby jej chlapi skenovali hrudník, vezme si normálne tričko A dobré to bolo, dobré.
Inak sa neudialo nič zábavné, okrem dvoch starších pánov, čo sa mi najprv producírovali s uterákmi okolo krku popred kameru pri drepovaní, ale nemohol som po nich nič hodiť s činkou na chrbte, a potom benchovali a len z pohľadu na nich ma boleli dlane, zápästia, lakte, ramená, krk aj duša. A potom ešte potešil štvrťdrepový panák s pussypadom na 40 kilovej činke, ktorý ale chudák rozpačito pozeral po nás, pretože bol svedkom našej predošlej drepovačky a tak verím, že sa cítil malinko nesvoj. Preto som sa mu ani nesmial nahlas, len som smutne pokýval hlavou.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: út září 03, 2019 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chcelo by to o trolinku vacsiu mobilitu v clenku. V spodnej pozicii nemas cinku nad stredom nohy ale skoro nad spickami, toto ked napravis tak to vyleti paradne hore, chrbat ti bude stacit na 250 :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út září 03, 2019 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maciak napsal:
chcelo by to o trolinku vacsiu mobilitu v clenku. V spodnej pozicii nemas cinku nad stredom nohy ale skoro nad spickami, toto ked napravis tak to vyleti paradne hore, chrbat ti bude stacit na 250 :)


Doprdele ty si rýchly Pravda, mobilitu členkov a streč lýtok som totálne zanedbal
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt září 05, 2019 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x6x60kg
1x3x100kg
1x2x120kg
2x22137,5kg
https://www.instagram.com/p/B2BMBWinJ9x/

Speed reps bench:
3x3x102,5kg

Board press:
3x3x102,5kg

Príťahy v predklone:
1x5x85kg
5x5x105kg

Drepy so stopkou:
1x4x60kg
1x4x100kg
4x4x140kg belt on

Hodnotenie tréningu: Doobeda som sa nudil, tak som urobil úplne bláznivú a nepochopiteľnú vec a šiel som po vyše roku korčuľovať Pretože som extrémne športovo nadaný, šikovný a bystrý, ani raz som sebou nejebol, ba naopak to bolo dopohody, aj keď je fakt, že som šiel iba sedem kilometrov, zato celkom kopcovitým terénom a trvalo to len nejakých necelých tridsať minút aj s malou pauzou na konci trasy. Nechcel som to preháňať a dobre som urobil, ako som zistil neskôr pri drepovačke Ale aj tak som si až v polovice cesty všimol, že som si ani nezapol suchý zips cez nárt, taký som ja odborník. Jak som to dodatočne zatiahol a zalepil, hneď sa šlo lepšie. Kedysi som ale vedel celkom dosť dobre jazdiť, takže som sa vytrápil oveľa menej, než som sa bál.
Benche dosť ťažké, až ma prekvapili, ale popasoval som sa s tým. Trochu nepomohlo ani to, že Štúr je postih a ZAS!!!! mi zle naložil činku Našťastie som si všimol, že je na jednej strane miesto 15ky len 10ka, ale rozhodilo mi to nastavenie a tak. Nevadí, poddalo sa to.
Na boardpressy sme zlomili malú Luciu, takže na nás držala dosku a za odmenu mohla schytávať Štúrove slintačky. Ale smiala sa, tak asi to nebolo až také zlé, je to mladá devucha a užíva si pozornosť, povedal by som Každopádne to bolo lepšie než minulý týždeň, keď mi Rišo podal činku, ja som držal, on bežal po board a až tak som mohol tlakovať Tentokrát sa zas radšej ani nedostavil, údajne je na služobke, čiže si asi s frajerkou pozerá diapozitívy z dovolenky jej prarodičov, ktorí boli v 73om v Juhoslávii a musí sa z toho tešiť.
Príťahy sú fajn, ujo Ed Coan a ďalší povedali, že powerlifteri môžu cheatovať a je to dokonca prínosnejšie pre mŕtvolu, ako precítené prevedenie, takže YES! Mohli sme tam s tým radostne pohadzovať. Buď bude prínos, alebo zapálené šľachy v lakťoch.
No a drepy!
Kristaboha. Drepy.
Po zbabelej dohode so Štúrom sme zhodili drepy na 4x4 miesto 5x5. Dobre sme urobili, aj tak to bol hnus a blivajz. Kolenné šľachy statočne potuhli po korčuliach a tak som si drepy užil ako trhanie zubu cez anál zbíjačkou. Nikdy viac nebudem robiť nijaké kardio, potom mi to takto ubližuje

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A jéje, zas som zabudol zapísať piatok.

Mŕtvola:
1x3x60kg
1x2x100kg
1x2x140kg
1x1x160kg belt on
2x2x185kg
https://www.instagram.com/p/B2GPnzUHKR4/

Speed reps mŕtvola:

3x3x145kg

Hyperextenzie s expanderom:
4x8

Zakopávanie na stroji:
4x8x80kg

Incline JČ:
4x8x32,5kg

Hodnotenie tréningu: Zas mŕtvoly, teraz by som ich najradšej robil častejšie, aby som si zafixoval techniku čo najlepšie, ale bolo by to kontraproduktívne a skurvilo by mi to regeneračku. Konečne som z nich mal pomerne dobrý pocit, aj keď sa neviem ubrániť dojmu, že opasok mám len na okrasu Nemám dojem, že by mi čokoľvek pridával, skôr len zavadzia. Celkovo, ten opasok je parádny pri klasickom lowbar drepe, akonáhle dám dole stopku, už mi láme rebro a pri mŕtvole je mi úplne nanič. Ale stálo to boha peňazí jak nové Ferrari, tak asi bude chyba vo mne
Nejaké rezervy teda sú, bohužiaľ aj v technike
Fun fact, Štúr si ponastavoval nejaké divné váhy z maxka, ktoré značne nadhodnotil a vyfailoval už v druhom týždni Čaptoš. Pokorne sklopil uši a podsekne to na rozumné váhy. Ale fňukal potom celý tréning a bol príjemný jak žena s migrénou v menopauze.
Na druhú stranu Rišo ide jak hever, ten sa s tým nesere, ale zas jeho nemesis sú drepy, tak uvidíme dnes
Dnes mám na programe drepové dvojky s 210kou, tak mi držte palce, nech ma to nezadlávi jak chrobáka.

legíny žiadne, v piatok sa chodí robiť dojem do mesta, nie do gymu.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Silu maš paradnu nerozmyslal si to troška vysekať?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 8:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubbas napsal:
Silu maš paradnu nerozmyslal si to troška vysekať?


_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Fahrenheit


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Už je týžden bez sladkosti !!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 266, 267, 268 ... 387, 388, 389  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: