Vege*ariánství / veg*nství


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vege*ariánství / veg*nství  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Vege*ariánství / veg*nství
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cratach


PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2019 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Tj fakt paráda, kde není Tommy, tam je Rando 😀

Vzhledem k tomu, že dál nereagoval, je možný, že už zas baští banán :)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Kir.


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, jako nevím. Posledních 8 let jsem vegan a v životě jsem neměl deficit čehokoliv. každý, kdo tu píše o veganství, jakože něčem špatném, vůbec tomu nerozumí. Taková je realita.

Zdravotní benefity veganství jsou už dávno prokázané - snížené riziko kardiovaskulárních chorob, snížené riziko rakoviny střev (ve které Češi jako správní masouni vedou), vegani mají zpravidla lepší a odolnější kosti, snížené riziko osteoporozy a mnoho dalšího.

Člověk není masožravec a v minulosti ani nikdy nebyl. Máme ploché zuby jako býoložravci, máme dlouhá střeva jako býložravci, trávící kyseliny jako býložravci, nemáme drápy...To i všežravci mají mnohem více masožraveckých rysů (čelist, drápy apod.) Na googlu je přímo i srovnání - maso . skrabalek . cz

Přímo jak je i v tom dokumentu, kdysi taky výrobci tabákového průmyslu si platili reklamy o tom, jak je kouření zdravé. Dnes je to samé u masa a živočišných produktů. Ne jen, že to devastuje planetu, ale navíc to ani není zdravé. Maso lze povžovat za zdroj potravy v časech nouze - přírodní katastrofy, válka apod. Ale v moderní vyspělé společnosti, kde stačí zajít do hypermarketu je masožravectví naprosto stupidní záležitostí vyvěrající pouze z nevědomosti.

Při trávení bílkovin se stějně vše rozloží na aminokyseliny a tedy nezáleží jestli tělu dodáme komplexní či nekomplexní bílkoviny, ale zda mu dodáme všechny potřebné aminokyseliny. Jestli je dodáme po částech je úplně jedno. Na světě žije, existuje a funguje neskutečné množství (stovky- tisíce) vrcholových sportovců stravující se vegansky. Veganské stravování je navíc i levnější.

Každý ať si žere, co chce. Jen je fér si přiznat, že tak činím z vlastní pohodlnosti a hlouposti. Já i řada jiných jsme důkazem, že se člověk bez masa i jiných živočišných produktů obejde dlouhodobě. Maso není esenciální potravinou a nikdy ani nebude. Nikde nikdy nebylo zaznamenáno, že by veganská strava někoho v nějakém sportu omezovala, ba naopak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je klasická snůška ***** od vegana.... (face palm)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Kir.


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:
problem bude s dha/epa, b12, vapnik, d (d3) a možná železem, pokud bys šel veganskou cestou, imo uz to samo o sobě napovida, že kompatibilni s lidskym zdravím tenhle směr asi uplne nebude. Ve vegetarianatvi problém nevidím... a dokument jsem neviděl.


No, tak to asi ne...By mě zajímalo na základě čeho sis tohle odvodil. Jako takhle - řekl sis, co jakože je v masu a o to jakože vegan teda příjde? Ach jo.....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Kir.


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
No jak uz predepsal Grimley, tak ja sem vegan 5 let a zatim nepocituju deficit naprosto niceho. B12 konzumuju a zrovna pres 14 dny jsem sel na krevni testy a naprosto vsechno v norme. Vaha 95kg a cekam teda, kdy uz se to zacne negativne projevovat


:D :D Asi tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Kir.


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 8:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maňuška napsal:
Wojtkingson napsal:
Než o sociální aspekt škatulkování se mě spíš zajímá to, co za benefity to může přinést. Případně, jestli to co se tvrdí v dokumentu někdo pozoroval...


Nemôže to priniesť žiadne benefity, okrem týchto :
1. vylúčenie konzumácie salám, klobás, špekačiek, v taviacich soliach nakladanej slaniny
2. vylúčenie konzumácie tavených syrov, pasterizovaného mlieka

Ale tieto potraviny môžeme vylúčiť KEDYKOĽVEK, a pritom sa nemusíme vzdať mäsa, vajec, surového mlieka, bryndze, rýb....

Vegánstvo doslova a dopísmena slúži K DESTABILIZÁCII ĽUDSKÉHO TELA A MYSLE.
Osobne poznám štyroch vegánov, ktorí sú vegáni už niekoľko rokov. KAŽDÝ Z NICH vyzerá nezdravo, a nezdravo sa aj správa. Činy, reakcie, atď.... u niekoľkoročného vegána skrátka NEPOCHOPÍŠ. Sú akoby zbavené zdravého rozumu. Z dôvodu výživových deficientov, ktoré zasahujú hormóny, mozog, atď.
TOTO JE FAKT, nie domnienka.


Jo, všichni ti sportovci na stránce vegan fighetrs (zadej do googlu) jsou nemocní nezdravě vypadající lidé. jediný, kdo se tady správá nemocně jsi ty. BOOO MUSÍŠ PSÁT VELKÝM!! :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ano veganstvo je zdravsie ako bezne obzerske stravovanie, ale urcite nieje zdravsie ako hybridne stravovanie s vylucenim polotovarov a kontrolou prijmu.
O dopade na planetu a cene nema vyznam pisat lebo to su vsetko len hoaxy od militantnych veganov.
Mne sa paci diverzia a nech sa kazdy travuje ako mu vyhovuje, len nemam rad ked ma vegani a vegetariani presvedcuju o opaku. Hlavne totalnymi nezmyslami a klamstvom ako je to v uvedenom "sci-fi dokumente"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakub Kir. napsal:
Lunreal napsal:
problem bude s dha/epa, b12, vapnik, d (d3) a možná železem, pokud bys šel veganskou cestou, imo uz to samo o sobě napovida, že kompatibilni s lidskym zdravím tenhle směr asi uplne nebude. Ve vegetarianatvi problém nevidím... a dokument jsem neviděl.


No, tak to asi ne...By mě zajímalo na základě čeho sis tohle odvodil. Jako takhle - řekl sis, co jakože je v masu a o to jakože vegan teda příjde? Ach jo.....


Jak jako odvodil? vždyť to je naprostej kamen urazu veganstvi, dha a epa má zásadni vliv na zdraví člověka, cns, mozek, kardiovaskularni soustavu, protizanetlivost ty lumene... Z čeho to má vegan brat? Z rostlinnych zdrojů asi těžko, to je tak neefektivni způsob, že by se tím musel prát od rána do večera a už vidím jak to všichni vegani resi. A ti co mají polymorfismus apoe4 a jsou vegani, tak si uzijou alzheimera klidne o deset let dřív. Hlavně že nezerou nic ze zvirat.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to je takovej problem ty omega 3 suplmentovat? Kdo se o to zajima, tak si to umi pohlidat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Suplementovat omega 3 by měli skoro vsichni, protoze ze stravy na adekvatni množství malokdo. Problém mají zase vegani, protoze ty suplementy jsou na zivocisne bazi.
A otazka pro cocmana - když by byla tvoje holka těhotná, schválil bys ji veganskou stravu s klidným svedomim, že neublizujes dítěti?
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"Každý ať si žere, co chce. Jen je fér si přiznat, že tak činím z vlastní pohodlnosti a hlouposti."

... mně se vždy líbí tahle tolerance k názorům jiných a pokora ve vztahu k vlastní (ne)vědomosti ve stylu ... můžete si myslet co chcete, ale pokud si nemyslíte to co já/my, tak jste prostě blbci.

Von ten Tommy "vedle" je vlastně docela fajn.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:

A otazka pro cocmana - když by byla tvoje holka těhotná, schválil bys ji veganskou stravu s klidným svedomim, že neublizujes dítěti?


Hele, jako ne že bych ti nerozuměl, ale tohle je dost blbá otázka, protože pokud se dotyčná cítí s tím listím po všech stránkách v pohodě, tak ji nutit k něčemu jinému bude pravděpodobně znamenat značný stres. A pokud bych si měl vybrat mezi spokojenou a happy vegankou-nastávající matkou, a podle mých představ se stravující neurotičkou, tak za mě přece jen beru raději to první.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Lunreal napsal:

A otazka pro cocmana - když by byla tvoje holka těhotná, schválil bys ji veganskou stravu s klidným svedomim, že neublizujes dítěti?


Hele, jako ne že bych ti nerozuměl, ale tohle je dost blbá otázka, protože pokud se dotyčná cítí s tím listím po všech stránkách v pohodě, tak ji nutit k něčemu jinému bude pravděpodobně znamenat značný stres. A pokud bych si měl vybrat mezi spokojenou a happy vegankou-nastávající matkou, a podle mých představ se stravující neurotičkou, tak za mě přece jen beru raději to první.


a holka co bude v tehotenstvi hulit cigara, bude taky urcite víc happy když v tom bude moct pokracovat :) Vyváží pak ta pohoda pripadne dusledky? To nevím, ale je možné že mas pravdu ;)
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:
Suplementovat omega 3 by měli skoro vsichni, protoze ze stravy na adekvatni množství malokdo. Problém mají zase vegani, protoze ty suplementy jsou na zivocisne bazi.
A otazka pro cocmana - když by byla tvoje holka těhotná, schválil bys ji veganskou stravu s klidným svedomim, že neublizujes dítěti?


Svoji holce ne, ale manzelce jsem to schvalil a mame zdravyho rok a pul staryho kluka. Takze mam cekat, ze kazdym dnem umre? Ja tady nechci nic propagovat ( at si kazdej ji co chce ), ale vazne mi vadi, ze se do toho navazi lidi, co o tom tolik nevi a vysmivaji se nekomu, kdo se rozhodnul jit trochu jinym smerem. Pro me byl treba hlavni duvod tyrani zvirat. Kazdej dneska ji maso, ale 99% lidi by to zvire ani nedokazalo zabit. Ale zpqtoy k tematu. Staci si dat denne lzicku konopnych nebo lnenych seminek a jsi ok a nemusis ani suplementovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
Kazdej dneska ji maso, ale 99% lidi by to zvire ani nedokazalo zabit.


Toto nie je najšťastnejší argument, nechaj tých 99 percent ľudí pár dní o hlade, potom ich zavri so sliepkou do kuchyne a nechaj tam nôž. To uvidíš veci. Ľudia to dnes nemusia robiť (jednak prežijú na inej strave, jednak súbzvieratá zabíjané mimo), tak to nerobia.

Ale vegáni si avokádo tiež nedopestujú

Inak mi to je v podstate jedno, ja chápem aj tú motiváciu ohľadom týrania zvierat. Ale tie teórie, ako nie sme prirodzení lovci, lebo nemáme tesáky a ako ani nevieme zabiť zviera mi prídu nedotiahnuté.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vege*ariánství / veg*nství Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: