Novy PC prosinec nebo leden ?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Novy PC  prosinec nebo leden ?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Novy PC prosinec nebo leden ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Judson


PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2019 8:45 pm    Předmět: Novy PC prosinec nebo leden ? Odpovědět s citátem

Mozna se tu najde nekdo, kdo se orientuje v obchodovani a cenach.
Planuju si new herni pc a napadlo me, ze prelom roku muze zahybat s cenama nahoru a dolu.
Je v tom nejaky system a schema, vyplati se cekat s new pc .. na kdy idelane, nespicham, ale tak do konce unora bych to chtel. Kdyby to bylo vyhodnejsi hned tak bych byl samozrejme rad... )
Diky za rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2019 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jediný co bych čekal, spíš že bude nějaký výprodej po vánocích, ale víc jak nějakou stovku bych nečekal. Jaký je budget a co bude vevnitř?
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jari


PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2019 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aktuálně to nesleduju. Ale myslim, že zrovna věc jako PC, tam budou slevy tak nějak vždycky a rozdíl v prosinci nebo v lednu moc nebude. Chce to dobře hledat a srovnávat. Nevím v jaké cenové relaci plánuješ pořízení, ale čím vyšší cena, tím je lepší koupit komponenty a složit to. Možná dám blbej příklad, ale já si vybral před lety sestavu za 99 tisíc u Alzy a koupě komponentů mě vyšla na 37 tisíc. Rozdíl je masakr, coo Jooo, chtěl jsem tehdy strašný dělo a mám ho do teď.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 12:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Těžko rict... Jen bych vážně zvažoval i AMD... Doba kdy Intel kraloval je pryč...
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Těžko rict... Jen bych vážně zvažoval i AMD... Doba kdy Intel kraloval je pryč...


yup, procesory od AMD teď nemaj konkurenci v poměru ceny/výkon. Pokud by si dělal PC třeba do 30k šel bych do použité 1080Ti která zvládá všechno i ve 4k, a dá se koupit ještě v záruce do 10 000. S tím budeš hrát ještě 3 roky všechno na max
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Těžko rict... Jen bych vážně zvažoval i AMD... Doba kdy Intel kraloval je pryč...

Tak ono záleží v jakém cenovém segmentu. Teď jsem to moc nesledoval, ale AMD mělo poslední dobou vždy výhodu v počtu jader a víc topilo (=horší spotřeba). Což u her je jaksi mimo, protože tam zatím pořád vyhrává nižší počet jader s vyšším výkonem na 1 jádro. Takže ve vyšším mainstreamu a high-endu byl pořád top Intel o kousek...

Jinak roční doba u PC komponent nehraje až tak roli. Spíš kurz USD/Kč.

A potom většinou se "nevyplatí" kupovat generaci HW, která už je na trhu třeba rok a půl a za 1-2 měsíce má vyjít generace nová (CPU/GPU).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že teď právě Intel lehce ztrácí i u výkonu na 1 jádro, ale nejsem si úplně jistý.
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes bych šel do tohodle při budgetu 30 - 40

https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/57453-amd-ryzen-5-3600-supervyhodne-sestijadro-v-testu
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roumec napsal:
Dnes bych šel do tohodle při budgetu 30 - 40

https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/57453-amd-ryzen-5-3600-supervyhodne-sestijadro-v-testu

Aha, no letos jsem to moc nesledoval, ale těch 11k za Intel bych teda taky nedal, jestli AMD za 5,5k má výkon podobný :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jari napsal:
Aktuálně to nesleduju. Ale myslim, že zrovna věc jako PC, tam budou slevy tak nějak vždycky a rozdíl v prosinci nebo v lednu moc nebude. Chce to dobře hledat a srovnávat. Nevím v jaké cenové relaci plánuješ pořízení, ale čím vyšší cena, tím je lepší koupit komponenty a složit to. Možná dám blbej příklad, ale já si vybral před lety sestavu za 99 tisíc u Alzy a koupě komponentů mě vyšla na 37 tisíc. Rozdíl je masakr, coo Jooo, chtěl jsem tehdy strašný dělo a mám ho do teď.

No dneska už se dají koupit vcelku v pohodě sestavy. Třeba Alza nebo CZC dělá svoje OEM sestavy prakticky za cenu komponent...
Ale je pravda že složit si dneska sestavu sám zvládne každý kdo dokáže složit Lego :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2019 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Těžko rict... Jen bych vážně zvažoval i AMD... Doba kdy Intel kraloval je pryč...


Nejen, že "vážně zvažoval" AMD, ale aktuálně je Ryzen s obřím náskokem nejlepší volba.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
seeya


PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2019 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ryzen 3600 je s prehladom kral pomeru cena vykon, nic ine by som neuvazoval. S vacsim budgetom mozno ryzen 9300x. Pri hrach je to ale jedno.
Inak lepsia volba je vysrat sa na pc a kupit ps4 pro :)
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2019 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam Xbox one X a taky si nemuzu stezovat.... k tomu 65" telka a 4k je pastva pro oci :))
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2019 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roumec napsal:
Dnes bych šel do tohodle při budgetu 30 - 40

https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/57453-amd-ryzen-5-3600-supervyhodne-sestijadro-v-testu

No zas tak jesné to není co na ten test koukám - Intel i7 9700K je ve hrách v průměru o 10-20% lepší a zdá se že Intel trochu zlevnil od doby toho testu, takže stojí aktuálně pod 10k

Ale tak do budget sestavy do 30-40k bude ten Ryzen určitě vhodnější.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po leden 20, 2020 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tady je vysledek, jen necelych 18k, na me je to porad jeste drahe a herni az moc )

CPU
AMD Ryzen 7 2700

Deska
MSI B450 GAMING PLUS MAX

Grafika
Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB DDR5

Zdroj
Seasonic S12II Series SS-620GB F3 620W

Disk
KINGSTON A400 480GB

Pameti
16G 3200Mhz

Case
Evolveo T3 CAET3

Win10
aukro , key za 60 kc

Klavesnice
Genius KB-125 USB černá

Repraky
C-Tech SPK-11


Aktualne parim Far Cry5 na ultra detaily a vse ok.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Novy PC  prosinec nebo leden ? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: