Novy PC prosinec nebo leden ?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Novy PC  prosinec nebo leden ?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Novy PC prosinec nebo leden ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta Windows licence z Aukra za 60,- ti jede OK?

Něco jsem o těhle ultra levných licencích googlil a vždycky to smrdí trochu šméčkem...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To nesmrdí šméčkem, to jednoznačně je šméčko. Funkční, ale ne legální.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Roumec


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Licence většinou beru na kinguin do tisícovky většinou, zatím vše ok
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roumec napsal:
Licence většinou beru na kinguin do tisícovky většinou, zatím vše ok

Tam se myslim hodně prodávali licence z jiných zemí - např. cena hry je jiná na trhu v USA a jiná v Rusku nebo Thajsku. Tyhle weby přeprodávaly licence z levnějších trhů...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viper007


PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2020 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:
To nesmrdí šméčkem, to jednoznačně je šméčko. Funkční, ale ne legální.


Před Vánoci jsem taky kupoval nové PC a k tomu WIN10 z aukra za stovku.
Týpek k tomu poslal mailem i orig fakturu. Na nějakém saudskoarabském e-shopu nakoupil za 3 EURa hromadu klíčů a tady to rozprodává.
Musel jsem si zavolat na telefonickou linku Microsoftu, oni pomohli s aktivací, takže nelegální to není a funguje jak má.

Mimochodem, také Ryzen 3600, k tomu RTX 2060 S, M2 disk 480GB. Bez RGB a podobných serepetiček.
Bez pár drobných 25k.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2020 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Viper007 napsal:
Ronnie napsal:
To nesmrdí šméčkem, to jednoznačně je šméčko. Funkční, ale ne legální.


Před Vánoci jsem taky kupoval nové PC a k tomu WIN10 z aukra za stovku.
Týpek k tomu poslal mailem i orig fakturu. Na nějakém saudskoarabském e-shopu nakoupil za 3 EURa hromadu klíčů a tady to rozprodává.
Musel jsem si zavolat na telefonickou linku Microsoftu, oni pomohli s aktivací, takže nelegální to není a funguje jak má.

Mimochodem, také Ryzen 3600, k tomu RTX 2060 S, M2 disk 480GB. Bez RGB a podobných serepetiček.
Bez pár drobných 25k.


Dik za zajimave info.
Telefonicky je take moznost.
Ja udelela win 10 instalaci bez pripojeneho internetu a vse co slo preskocil, pak az po instalaci a s internetem, v nastaveni udelal aktivaci vlozenim klice.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viper007


PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2020 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem tam taky vkládal klíč u sebe, ale aktivovat to nešlo.
Nevím jestli mají nějaké národní nebo regionální databáze klíčů a ty z Asie tady nejdou aktivovat, každopádně na linku MS jsem volat musel. A holka ten můj klíč taky nejdřív nemohla najít. Našla ho, až když jsem řekl, odkud to je :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po leden 27, 2020 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Viper007 napsal:
Ronnie napsal:
To nesmrdí šméčkem, to jednoznačně je šméčko. Funkční, ale ne legální.


Před Vánoci jsem taky kupoval nové PC a k tomu WIN10 z aukra za stovku.
Týpek k tomu poslal mailem i orig fakturu. Na nějakém saudskoarabském e-shopu nakoupil za 3 EURa hromadu klíčů a tady to rozprodává.
Musel jsem si zavolat na telefonickou linku Microsoftu, oni pomohli s aktivací, takže nelegální to není a funguje jak má.

Mimochodem, také Ryzen 3600, k tomu RTX 2060 S, M2 disk 480GB. Bez RGB a podobných serepetiček.
Bez pár drobných 25k.


- To že software + klíč funguje neznamená že je platná licence.
- Aby byla licence platná, je třeba dodržet licenční podmínky. (to je to co nikdo nečte :D)

Tzn. mohu mít Windows s funkčním klíčem pro akademické použítí nebo z programu MSDN, ale pokud ten systém použiju doma pro běžnou práci, tak nesplňuju licenční podmínky a není to legální...

Podobně jako kdybych si třeba koupil Windows 10 Home a provozoval na něm svoji živnost nebo podnikání... Systém bude funkční, ale nebude legální. Čili je to naprosto stejné, jako kdybych provozoval warezovou verzi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: út leden 28, 2020 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Viper007 napsal:
Ronnie napsal:
To nesmrdí šméčkem, to jednoznačně je šméčko. Funkční, ale ne legální.


Před Vánoci jsem taky kupoval nové PC a k tomu WIN10 z aukra za stovku.
Týpek k tomu poslal mailem i orig fakturu. Na nějakém saudskoarabském e-shopu nakoupil za 3 EURa hromadu klíčů a tady to rozprodává.
Musel jsem si zavolat na telefonickou linku Microsoftu, oni pomohli s aktivací, takže nelegální to není a funguje jak má.

Mimochodem, také Ryzen 3600, k tomu RTX 2060 S, M2 disk 480GB. Bez RGB a podobných serepetiček.
Bez pár drobných 25k.


- To že software + klíč funguje neznamená že je platná licence.
- Aby byla licence platná, je třeba dodržet licenční podmínky. (to je to co nikdo nečte :D)

Tzn. mohu mít Windows s funkčním klíčem pro akademické použítí nebo z programu MSDN, ale pokud ten systém použiju doma pro běžnou práci, tak nesplňuju licenční podmínky a není to legální...

Podobně jako kdybych si třeba koupil Windows 10 Home a provozoval na něm svoji živnost nebo podnikání... Systém bude funkční, ale nebude legální. Čili je to naprosto stejné, jako kdybych provozoval warezovou verzi.


Ok, podminky jsem necetl, ale moc se mi to nezda - pokud mi na podnikani staci funkce Win Home, co je komu do toho k cemu to pouzivam? To je jako kdybych si obcas otevrel otvirakem na konzervy flasku piva a bylo to nelegalni? Muj selskej rozum to nejak nebere
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 28, 2020 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fangorn napsal:

Ok, podminky jsem necetl, ale moc se mi to nezda - pokud mi na podnikani staci funkce Win Home, co je komu do toho k cemu to pouzivam? To je jako kdybych si obcas otevrel otvirakem na konzervy flasku piva a bylo to nelegalni? Muj selskej rozum to nejak nebere

No tak jsou prostě dělané licence.
Když si koupíš DVD s filmem, tak se na něj můžeš koukat doma, ale nemůžeš ho promítat třeba v hospodě a vybírat vstup...

Samozřejmě pak je tu otázka vynutitelnosti, že porušuješ licenční podmínky u SW je prakticky nereálné zjistit a vynutit.
To se stane max. u nějaké firmy která to dělá ve velkém a někdo je udá....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út leden 28, 2020 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Win 10 Home a Pro jsou pro 90 % uživatelů funkcema natolik podobný, že to rozdělení nedává moc smysl, i cena je dost podobná. OS X od Applu má třeba jen jednu edici a neřeší, k čemu ten počítač kdo v yužívá (btw. chápu, že Apple žije primárně z hardwaru, microsoft primárně ze softwaru, to ale vysvětluje rozdíl v ceně systému, ne v řešení typů licencí).

Ta analogie s dvd je hezkej příklad, dvd v půjčovnách (fungujou vůbec ještě?) nejsou ta stejná, co si může člověk koupit v krámu. Akorát většina softwarovejch firem to řeší tak, že nabízí single nebo multi licenci (ale software je identickej).
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Novy PC  prosinec nebo leden ? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: