Bolesti v horní části břicha



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolesti v horní části břicha  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Bolesti v horní části břicha
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psena


PříspěvekZaslal: po duben 20, 2020 8:39 pm    Předmět: Bolesti v horní části břicha Odpovědět s citátem

Zdravím, mám dotaz a budu rád za každou radu.

Už asi 4 dny mám takovou tupou stálou bolest v horní části břicha, spíše žaludku. Přímo hned pod žebrami.

Nedá se říct, že by to extra bolelo, ale je to nepříjemné. Mám mírný pocit nevolnosti, nechuti na jídlo.

Asi před 9 týdny jsem začal posilovat, současně zapracoval na stravě a podporoval to kreatinem a gainerem. Gaineru beru asi 80 - 100 g denně, kreatinu 5 g denně.

Asi před 14 dny jsem ještě doplnil vše bcaa (pouze v tréninkový den 5 g) a glutaminem - ten beru 5g denně.

Piju dost vody a strava je víceméně dostatečná a kvalitní.

Co myslíte, může to být např. glutaminem? Nebo natažením břišního svalu?

Díky moc za info a ať se daří!!! :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út duben 21, 2020 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
bude to asi nedostatečně pevné "core" - natáhl sis sval (pokud k tomu nemáš průjem-to by byl důvod jinde). Vím, že to neradi slyšíte, ale k čemu tu suplementaci? Kdybys měl metrák, tak pochopím, ty to neujíš ze stravy? Tohle je špatně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psena


PříspěvekZaslal: út duben 21, 2020 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj a díky moc za odpověď,

pravděpodobně to bude opravdu přetažené břicho. Teď si uvědomuji, že den dva před tím jsem dal břichu hodně zabrat. S průjmem opravdu problémy nemám a víceméně jím normálně, je to jiná bolest než při klasické viróze nebo když člověk něco sní. Takže se určitě přikláním k tvojí variantě.

Teď asi nezbývá nic jiného, než mít týden nebo dva do odeznění klid, co? :)

Ta suplementace má jednoduchý důvod. Jsem vyloženě ektomorf, a sám nemám k těmto produktům pozitivní vliv. Ovšem i při 7 kvalitních a velkých porcích jídla denně, nastavených na nabírání nejsem schopný nabrat. Každé půl kilo je pro mně obrovským úspěchem. Navíc to neustálé pojídání a plný žaludek ti po 2-3 měsících začne lézt absolutně krkem. A já chci nabírat dlouhodobě.

Výsledky se vždy začnou ukazovat až po doplnění stravy gainerem. Ten mi umožní na stravě i mírně zvolnit a přesto nabírat. Pak mám pocit, že dělám i něco jiného než že jím. Navíc mám vcelku náročnou práci na pohyb.

Další doplňky jsou spíše pro regeneraci, kterou nemám úplně ideální. Dříve jsem hrával fotbal a zranění byly vcelku běžné, i těžší zranění. Jsem si jist, že kdybych v té době věnoval stravě a doplňkům větší pozornost, podstatně líp by to dopadlo :-D

Toˇmoje zpověď. Díky za informace a rady :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2020 1:02 am    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, taky přidám trošku do mlýna.
Taky bych řekl, že to může být natažení svalu, přeci jen ještě necvičíš tak dlouho a počáteční nadšení je určitě velké, kdy se do toho pouštíš po hlavě :-)

Vyjádřím se snad trochu odborněji i k tvé suplementaci a zkusím poradit. Defacto souhlasím s Deadliftem. Na doplňky stravy je zbytečně brzy a nemají ani takové účinky, jaké jim přisuzuje často reklama. Základ je pestrá strava a živiny z ní.

Kreatin - ten je určitě super, jeden z nejkvalitnějších doplňků prozkoumaný mnoha studiemi. Je účinný, funguje. Ale myslím si, že jsi ho nasadil zbytečně brzy. Jako začátečník je fajn využít začátečnického potenciálu a růst hlavně jen ze stravy, nevystřílet si všechny náboje a doplňky, např. kreatin zařadit až postupně. Počkal bych s ním.

BCAA - vesměs reklamní produkt, zbytečně investované peníze, smysl by měly např., pokud bys byl vytrvalostní sportovec.

Glutamin - ten má smysl, pokud ho používáš za účelem posílení imunity, abys předcházel onemocněním a minimalizoval tak tréninková vynechání kvůli nemocem.

Gainer - nemyslím si, že bys nabíral jen kvůli gaineru. V tomto je dobré zjistit, zda přibíráš převážně tuk nebo svaly. To zjistíš ideálně při měření na bioimpendančním přístroji. Abys přibíral, je základní předpoklad být v přiměřeném kalorickém nadbytku. A z tohoto pohledu je jedno, jestli přijmeš potřebné kalorie ze stravy nebo gaineru. U gaineru hodně záleží na tom, jaké je kvality - typ a zdroj sacharidů ve složení, množství obsažených proteinů a jejich zdroj...pokud ho dáváš 100g denně a nebyl by z úplně kvalitních sacharidů, je dost možné, že může spíše podporovat nárůst tukové hmoty. Mimo tréninkový den bych ho ani neužíval. Určitě se dá bez něj obejít úplně, ale záleží na tobě.

Když už suplementy, tak smysl pro tebe mají:
omega 3 (s obsahem DHA a EPA)
kvalitní multivitamin s multiminerálem (pokud nemáš pokryto ze stravy)
hořčík (ideálně bisglycinát)
protein - místo gaineru má větší smysl syrovátkový protein. Pokud máš pokryté bílkoviny ze stravy, není nezbytný, jeho výhodou je to, že má vysokou biologickou hodnotu, což znamená, že z bílkovinových zdrojů jej zabuduješ do svalů ze všeho nejlépe. Ideální si ho dát po tréninku (klidně i namísto gaineru, některé aminokyseliny jsou inzulinogenní).

Když to shrnu, jako začátečník je zbytečné si vystřílet náboje v podobě doplňků stravy, ani později nejsou potřeba (možná pak kreatin), ale doporučil bych v tuto chvíli ty, o kterých jsem psal, že mají pro tebe smysl. Záleží samozřejmě na tobě, ale jako ektomorf si myslím, že snadno pokryješ vše z pestré stravy a budeš mít dobré výsledky takto. Zkus třeba navýšit tuky ve stravě (pro vyšší kalorickou hodnotu ti sníží množství stravy, nevýhodou může být to, že lehce zpomalí vstřebatelnost ostatních živin).
Snad pomohlo, měj se, ať to roste :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolesti v horní části břicha
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: